ישובים ומושבים

"מסע נגב"

במסגרת היוזמה שהחלה בגליל ומתרחבת לנגב: אלפי ילדים יצאו בשנת הלימודים הנוכחית למסע נגב. לאחרונה הודיע מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב כי היא תממן מסע ל-5,000 תלמידים מרהט וחורה

כתב לוקאל 17/06/2019
מסע נגב של תלמידים מרהט
צילום באדיבות "מסע נגב"

כ- 5,000 תלמידי בתי ספר מרהט וחורה יצאו למסע מעצים במסגרת הפרויקט החדשני "מסע נגב" שמובילים המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, הרשות לפיתוח הנגב ועמותת אורות. המחזור הראשון יצא לדרך בשבוע שעבר ובמסגרתו כ- 2,000 תלמידים כבר יצאו למסע ונהנו מפעילויות ואטרקציות ברחבי הנגב במטרה להכיר את נופיו ואנשיו ולהיחשף למורשת, תרבות ואהבת הארץ. המחזורים הבאים יצאו בהמשך החודש וצפויים לבקר באתרים מרכזיים בנגב, ביניהם פארק אשכול, גשר החבלים, תצפית בהר אבנון, סיור בחולות הצבעוניים, ביקור במכתש וסיור בעיר העתיקה בבאר שבע.

במסגרת יוזמת "מסע נגב" אלפי תלמידים, סטודנטים ובני נוער מכל הארץ, חילונים, חרדים ובדואים נחשפים לנופי הנגב ולסיפורי החלוצים בעבר ובהווה שבעשייתם בניין הנגב ממשיך גם כיום. הפרויקט הייחודי, אשר מביא לנגב מאות תלמידים, סטודנטים ובני נוער מכל הארץ נעשה בשיתוף ובמימון הרשות לפיתוח הנגב והמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והוא אחד מהמיזמים של "יוזמת אורות", ארגון העוסק בהעמקת הזהות היהודית והעמקת השיח בין חלקי החברה הישראלית.

משה מור יוסף, מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגבציין כי "הרשות לפיתוח הנגב רואה חשיבות גדולה בחיבור הצעירים לנגב ומאמינה כי ליבו של המסע הוא פתיחת הלבבות לראיית ההזדמנויות הרבות שיש בנגב ובמדבר. זוהי יוזמה שהתחילה בגליל וכעת היא מתרחבת גם לנגב, על מנת שתלמידים מכל רחבי הארץ יוכלו להעמיק את שורשיהם וזהותם הישראלית ולהתחבר לדמויות ולאתרים חשובים שנמצאים בנגב. אני שמח כי כעת גם תלמידים צעירים תושבי הנגב יוכלו ליהנות מהמסע שמעניק לילדים הזדמנות לחוויות ילדות מעצימות ומרגשות."

עוד בישובים ומושבים
חשבנו שיעניין אותך גם...
בין ארבע הגדולות
טיפים לבחירת תערובת קפה
גידלו סמים מסוג קנאביס
חשד: שני אחים מרעננה גידלו מאות שתילי סם
שריפה במחסן בבניין דירות בת"א
רכישת פרחים לשבת המלכה
עשרות דיווחים על ריחות שריפה חריפים
פילוח תוצאות הבחירות. נכון ליום ד בשעה 10:30
מי ניצח את הבחירות בהוד השרון?
יובל לוי עתר נגד העירייה
יובל לוי עתר נגד העירייה