ישובים ומושבים

שביל ישראל נגיש לכולם

מצטייני תכנית הרחפנים של חברת מונא פיתחו פתרון להנגשת שביל ישראל לאנשים עם מוגבלויות בהאקתון טכנולוגי שהתקיים בבוסטון

כתב לוקאל 23/06/2019
משלחת מונא בבוסטון
צילום באדיבות מונא

תלמידי תכנית הרחפנים של חברת מונא מרחבי הנגב- בדואים ויהודים, בנים ובנות, דתיים וחילונים, טסו בשבוע שעבר להאקתון טכנולוגי בבוסטון שם התחרו על בניית פעילויות חינוכיות טכנולוגיות לאנשים עם מוגבלויות. הנציגים הישראלים שנבחרו למשלחת הם הזוכים במקומות הראשונים באתגר "Moona Challenge" - תחרות רחפנים ארצית שמפעילה חברת מונא זו השנה השלישית והתקיימה בנוכחות שר המדע אופיר אקוניס והאלוף במיל' אליעזר שקדי. בין המשתתפים במשלחת תלמידי חטיבת הביניים מירוחם ותלמידי חטיבה עליונה מישובים בדואים בנגב המשתתפים בארגון "כוכבי המדבר", ובעבור חלקם זוהי הפעם הראשונה שהם טסו לחו"ל.

הקבוצה שזכתה במקום הראשון בהאקתון הטכנולוגי בבוסטון פיתחה אבטיפוס של משקפי VR בהם תותקן אפליקציה שתציג את מפת ישראל - כך גם אנשים עם מוגבלויות יוכלו להנות מסיורים וירטואליים במקומות שאינם מונגשים לנכים ברחבי הארץ ולהנות מנופי ארץ ישראל באמצעות משקפי תלת המימד. האפליקציה תעבור בכל שביל ישראל מהדרום עד הצפון תוך ביצוע אתגרים ופעילויות הקשורים לכל אתר ונקודת תיירות לאורך השביל. המשתמשים יוכלו גם להיעזר במדיה חברתית שנבנתה סביב האפליקציה וכך יוכלו לשתף תמונות, חוויות ולשאול את המשתמשים האחרים שאלות.

תלמידי תכנית הרחפנים של חברת מונא חזרו ארצה בשבוע שעבר (ה') לאחר כשבוע בו התנסו בפעילויות טכנולוגיות חינוכיות יחד עם כ-80 חברי הקהילה היהודית של בוסטון. במסגרת הביקור התלמידים נפגשו עם מנטורים מהתעשייה ואנשי הייטק מבוסטון, ראשי ארגונים, אנשי פדרציה, וביקרו בין היתר באוניברסיטת הארוורד, בMIT, במוסדות הקהילה היהודית וקיימבריג', ונהנו מסיורים מודרכים והכרות עם האוכלוסייה המקומית והקהילה היהודית של בוסטון. אך שיאו של הביקור הוא כמובן ההאקתון הטכנולוגי שהוקדש למטרה חשובה - פיתוח פעילויות טכנולוגיות נגישות לבעלי צרכים מיוחדים. ראש המשלחת הוא ישראל בן שיטרית, מנהל תכניות ארצי במונא.

אסף ברימר, מנכ"ל ומייסד מונא ציין: "הנסיעה לבוסטון היא ציון דרך משמעותי בשביל החברה אבל זה רק חלק מתוך מערך שלם של פעילות שאנו מקדמים בכל הארץ. אנחנו מצפים להמשיך לקדם חיבורים בין אוכלוסיות וקהילות בארץ ובחול דרך המדע והטכנולוגיה, להעשיר את הידע של התלמידים שלנו באמצעות מתן כישורים ומיומנויות טכנולוגיות וליצור יחד עתיד משותף."

מונא מקדמת חינוך למיומנויות ופיתוח מסוגלות במסגרת נבחרות המשתתפות בתכניות לטכנולוגיה מתקדמת. במסגרת זו מקיימת החברה קורסים ותוכניות חינוך לתלמידי חטיבות ביניים, תיכון, סטודנטים ולקהל הרחב בכל רחבי הארץ, לאוכלוסייה היהודית, הבדואית, הדרוזית והערבית כאחד, זוהי חברה מעורבת שמפעילה תכניות חינוכיות ממג'ד אל כרום ועד הנגב.

עוד בישובים ומושבים
חשבנו שיעניין אותך גם...
חוזרים ללימודים
צעיר הואשם בהריגתו של חשוד באונס קבוצתי
שני כלי רכב עלו באש בכפר סבא
מערך ההסעות לביה"ס ברעננה מתרחב
פיס ירוק
פצוע קשה בתאונה בהרצליה
מצלמות האבטחה חשפו התעללות בקשיש
עובדי עיריית כפ"ס למען הקהילה