ישובים ומושבים

"בונים עתיד" בנגב

380 סטודנטים, 5 מיליון ש"ח - הרשות לפיתוח הנגב מסכמת את תכנית המלגות המוצלחת "בונים עתיד" ומקימה תכניות חדשות

כתב לוקאל 30/06/2019
בונים עתיד מסכמים שנה
צילום באדיבות הרשות לפיתוח הנגב

בשבוע שעבר התקיים בטרמינל עיצוב ירוחם אירוע הסיום של תכנית המלגות "בונים עתיד" של הרשות לפיתוח הנגב, אליו הגיעו עשרות ממשתתפי התכנית. באירוע ירוחמי אינטימי התארחו אנשי המקום להרצאות "טד " קצרות שעסקו בסיפורה של ירוחם, עיר קטנה ומלאה באנשים מעניינים וסיפורים מעוררי השראה.

תכנית המלגות "בונים עתיד" שהוקמה ברשות לפיתוח הנגב משלבת העסקה במהלך שנת הלימודים האחרונה לתואר עם פוטנציאל העסקה עתידי כבוגרים. מטרת התכנית לעודד את אוכלוסיית הלומדים והבוגרים של המוסדות האקדמיים בנגב להשתקע באזור בתום לימודיהם וכוללת מערך של הזדמנויות משמעותיות ויוקרתיות המקשרות בין אוכלוסיית הסטודנטים לבין ארגונים ומעסיקים מהאזור. בתכנית השתתפו 380 סטודנטים וסטודנטיות, בוגרי המוסדות האקדמיים השונים בנגב, שקיבלו מלגות על סך 15,000 ₪ עבור השתתפות פעילה בתכנית החברתית. סה"כ חולקו עד היום מלגות בסך של מעל 5 מיליון ₪.

במהלך השנה האחרונה המחזור הרביעי והאחרון השתתף בתכנית העשרתית נרחבת שכללה אירוע פתיחה חגיגי בתיאטרון הפרינג' בבאר שבע, סיורים ברחבי הנגב ומפגשים עם יזמים ואנשים פורצי דרך, אירועי פלייסמייקינג בבאר שבע במטרה לחבר את החברים במלגה לקהילה ולמקום ועוד פעילויות חברתיות מגוונות.

משה מוריוסף, מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב, הסביר כי " אנו רואים בתכנית זו הגשמה של חזון ההתיישבות בנגב ורואים כי היא הביאה לכך שהון אנושי צעיר ואיכותי נשאר בנגב בעקבות התכנית. בימים אלה אנו בונים ברשות לפיתוח הנגב תכניות נוספות לעידוד השכלה ותעסוקה במקצועות נדרשים שיחלו לפעול כבר משנת הלימודים האקדמית הבאה".

תכנית "בונים עתיד" סייעה לסטודנטים הבוגרים לשלב הכשרה מקצועית בתחום לימודיהם יחד עם עבודה בתחומם לשם צבירת ניסיון, ידע, פיתוח וכדומה, לצד כניסה למסלול קליטה ותעסוקה, ובכך היוותה מוקד משיכה אטרקטיבי עבור הסטודנטים והגדילה את האפשרות שהוא יישאר בנגב, כאשר הפרויקט לווה בתכנית חברתית קהילתית המחברת בין המשתתפים והנגב.

עוד בישובים ומושבים
מועצה אזורית חוף הכרמל
כתב לוקאל 22/07/2019
מסע נגב של תלמידים מרהט
כתב לוקאל 17/06/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מרדף משטרתי הסתיים בפצוע ירי
מרדף משטרתי הסתיים בפצוע ירי
מחדשים את פני בתי העלמין
מיזם חברתי מבורך בתיכון מטרו ווסט
מיזם חברתי מבורך בתיכון "מטרו ווסט"
משלחת סטודנטים מאוהיו ביקרה בכפר סבא
חופשת קיץ ברגע האחרון?
חופשת קיץ ברגע האחרון? כך תעשו זאת בצורה אחראית
גבר נפצע במהלך גלישה בים
צעיר נדקר ברחובות
הספורטאים הראשונים בהיכל התהילה
עיריית תל אביב יפו הכריזה על אנשי השנה בספורט לשנת 2018