ישובים ומושבים

פארק אופניים חדש במצפה רמון

בשורה לציבור הרוכבים בדרום: טרנד פארק ה"פאמפטרק" הגיע לנגב. קק"ל הקימה פארק לרכיבה אתגרית במצפה רמון, הפארק יהווה אטרקציה תיירותית ומוקד לפעילות ספורטיבית בשעות הפנאי

כתב לוקאל 02/07/2019
פארק אופניים חדש במצפה רמון
צילום: יואב לין, קק"ל

קרן קימת לישראל חנכה ביום חמישי האחרון (27.6) פארק אופניים "פאמפטרק", פארק רכיבה אתגרית לאופני הרים, חדש במצפה רמון. בקק"ל מאמינים כי הפארק יהווה אטרקציה תיירותית ומוקד לפעילות ספורטיבית מהנה ובטיחותית בשעות הפנאי. הפרויקט מנציח את זכרו של מיטק גרוכר, שורד שואה ותורם של קק"ל שבדיה. בטקס חנוכת הפארק החדש השתתפו שתי בנותיו של גרוכר שהגיעו ארצה כדי לראות את הפרויקט המוגמר.

הפארק הוקם בעלות של מעל 600,000 ש"ח, ויכלול בתוכו מסלול רכיבה מעגלי באורך של 80 מטר, אשר מבוסס על לולאת עפר רציפה הכוללת תלוליות וסיבובים מוגבהים, ומתאים ללימוד ואימון יעיל של מיומנויות רכיבה יסודיות בסביבה סטרילית ובטוחה וכן התנסות ברכיבה בתנאי שטח מאתגרים. הפארק כולל מסלול רכיבה לכל הגילאים והרמות, מתקני מיומנויות אופניים מעץ ואבן, מתקנים להעמדת האופניים, ספסלים ומדשאות.

יו"ר קק"ל דניאל עטר: "כחלק מעשייתה הרבה של קק"ל לפיתוח ערים בפריפריה ובנגב בפרט, ההשקעה בפארקים ומקומות פנאי עבור כלל האזרחים הינה נדבך מהותי בשדרוג חייהם של תושבי הדרום. אין לי ספק כי ה'פאמפטרק' החדש במצפה רמון ישמש היטב את תושבי המקום ויהווה מוקד משיכה לחובבי אופניים ולמשפחות גם מערים רחוקות יותר ברחבי הארץ.  הפעולות הללו מתווספות לתוכנית נרחבת של קק"ל , תכנית '2040' שמטרתה לקדם התיישבות של כמיליון וחצי ישראלים ביישובי הנגב והגליל".

בעשור האחרון, קק"ל פיתחה רשת של שבילי אופניים וסינגלים מגוונים, בדרגות קושי שונות ברחבי הארץ באורך של עשרות ק"מ. שבילי האופניים הוקמו מתוך המחויבות התמידית של קק"ל לפיתוח מוקדי פנאי, תיירות, ספורט ונופש לרווחת התושבים, המטיילים ורוכבי האופניים החובבניים והמקצועיים כאחד. בפיתוח מסלולי האופניים השונים דואגת קק"ל לשמור על ערכי הטבע, הסביבה והנוף ובד בבד לספק לרוכבי האופנים חווית רכיבת שטח מסודרת ובטוחה. בנוסף לכלל שבילי האופניים הקימה קק"ל מסלולי פאמפטרק ייחודיים המאפשרים התנסות ברכיבה בתנאי שטח מאתגרים ומהווים מוקד משיכה לרוכבי אופניים בכל הגילאים.

עוד בישובים ומושבים
כתב לוקאל 29/10/2019
כתב לוקאל 06/10/2019
כתב לוקאל 02/10/2019
כתב לוקאל 02/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
תחל שנה וחידושיה
בית ספר בבית החולים
פצוע קשה מאוד מפגיעת רכב ברעננה
נשיא  המדינה נועד עם נשיא מונטנגרו המבקר בישראל
נשיא המדינה נועד עם נשיא מונטנגרו המבקר בישראל
נבחרת תלי. אלופת מאמאנט הוד השרון
הגביע של תל"י
ילד נפצע בינוני עד קשה בתאונת דרכים ליד קריית גת
ילד נפצע בינוני עד קשה בתאונת דרכים ליד קריית גת
תהילה ינאי מנכלית משותפת COFACEBDI
איזו עיר במקום הראשון במדד היציבות הפיננסית?
שחיינים עם כנפיים
"שחיינים עם כנפיים"