ישובים ומושבים

ירידה בהיקף הנסיעה בחופים

ההסברה והפיקוח ההדוק הביאו לירידה בהיקף הרכבים בחופים

כתב לוקאל 07/08/2019
ירידה בהיקף הנסיעה בחופים
צילום באדיבות דוברות מועצה אזורית חוף הכרמל

מועצת חוף הכרמל תמשיך בפיקוח ההדוק לאורך כל עונת הרחצה, דוחות של מאות שקלים יוטלו על נהגים פורעי חוק.

אסיף איזק, ראש המועצה האזורית חוף הכרמל: "לאחר שנים אנחנו רואים ירידה אדירה בהיקף הנסיעה בחופים. הירידה בהיקף הנסיעה היא נגזרת ישירה של פיקוח הדוק בחופים, שיתוף פעולה עם משטרת ישראל והסדרת גדר W ע"י המנהל. אנחנו מחויבים לעשות סוף לנהיגה בחופים, שמסכנת חיי אדם ופוגעת בחי ובצומח".

ירידה אדירה בהיקף הנסיעה בחופים, כך מדווחים השבוע בפיקוח המועצה האזורית חוף הכרמל. מתחילת עונת הרחצה נרשמו עשרות דוחות בגין נהיגה בחופים. אכיפת החוק מתבצעת בקו ה- 100 מטרים, כאשר העוברים על החוק צפויים לקנס שבין 500 ל -1000  ₪ ובמקרים קיצוניים אף לשלילת רישיון הנהיגה. לצד הפיקוח ההדוק, מנהל מקרקעי ישראל השלים את ביצוע גדל ה W , שנותנת מענה לסגירת רצועת החוף מאזור נוה ים ועד הבונים (אורך גדר של כ- 3.5 ק"מ) ומונעת כניסת רכבים בקטע החוף המדובר.

דורון שטיינברגר-כהן מנהל הפיקוח במועצה מציין השבוע כי על אף הירידה בהיקף הנהיגה בחופים תמשך אכיפה לאורך חופי המועצה. אני מבקש מתושבי המועצה להוות דוגמא ומופת ולא להיכנס עם רכבים לטווח ה-100 מטרים מקו המים. מעורבות התושבים והעברת מידע בזמן אמת, מסייעת בידיי צוות הפיקוח לבצע את האכיפה בצורה טובה יותר, ולתת מענה למפגעים בקו החוף. אני פונה לתושבי האזור לשתף פעולה ולהתריע בכל פעילות חריגה המבוצעת בחופים, ניתן לעדכן את מוקד המועצה בטל 04-8136500. מידע נוסף בנוגע להסדרה של קו החוף זמין באתר המועצה

כזכור, מתחילת עונת הרחצה נערכה המועצה האזורית חוף הכרמל בשיתוף רשות הטבע והגנים, משטרת ישראל, מנהל מקרקעי ישראל וגורמים אכיפה נוספים את תחילתו של מבצע אכיפה עונתי, שימשך לאורך כל עונת הרחצה.

מבצע האכיפה הגיע על רקע הסדרת קו החוף, שביצעה המועצה. כזכור, המועצה יצאה בקמפיין הסברה לציבור הרחב בנוגע לשימושים המותרים בקו החוף ובהמשך להחלטת המועצה יצאה לפיילוט הסדרת קו החוף והחלה השבוע באכיפה מסיבית. המיקוד הוא בהסדרת השימושים במרחב החופי, כך לדוגמא, תיאסר לחלוטין הצבת מאהלים עסקיים בכל קו החוף, איסור על קיום מסיבות לא חוקיות, איסור נסיעה בקו החוף ועוד. כחלק מההכנות לאכיפה המוגברת נעשו הכנות נרחבות בשטח, ע"י האגף המוניציפאלי של המועצה שכללו תגבור והצבת שלטי איסור נסיעה בחופים, ניטור שטחים פוטנציאליים להימצאות כלי רכב, מאהלים בלתי חוקיים ועוד.

 

עוד בישובים ומושבים
חשבנו שיעניין אותך גם...
מגדל העמק בתוכנית "המראה"
"מייקל ומיכל הם אותו אדם"
בית לחיילים בודדים יוקם בהוד השרון
קבלני בנייה יפצו זוג ששכר דירה חדשה
בשל ליקויים: קבלני בנייה יפצו זוג ששכר דירה חדשה
100% זכאים לבגרות בתוכנית ספייס לשילוב יוצאי אתיופיה
מועדון 'שרונית' יורחב
"40 שנה לקטנטנים"
מחקר חדש בדק את הקשר בין חלב והפחתת הסיכון לסרטן
מחקר מעניין לקראת חג השבועות