ישובים ומושבים

נזק של עשרות אלפי שקלים ביערות קק"ל

עשרות אלפי מטיילים ומבקרים פקדו במהלך חוה"מ סוכות את יערות קק"ל בדרום ונהנו משלל האטרקציות והאירועים ביער. למרות זאת, מקק"ל נמסר על מספר אירועי ונדליזם בשטחי היערות בנגב הכוללים הצתות, השארת פסולת בשטח ואף גניבה

כתב לוקאל 22/10/2019
שולחן שרוף ביער שרשרת, צילום: בוריס וולודרסקי יערן קק״ל

קרן קימת לישראל מדווחת על עשרות אלפי מבקרים שנהנו במהלך החג מאירועי סוכות ביערות. מעבר לנתון החיובי מדווחים גם מקק"ל על אירועי ונדליזם קשים בעלות כוללת של יותר מעשרים אלף ש"ח במספר יערות בנגב.

באזור יער להב נגנבו במהלך החג שירותים כימיים ונעקרו שני ספסלי קק"ל ממקומם. בנוסף באזור יער לכיש נגנב סכך מסוכת קק"ל בשטח. ביער שרשרת שבנגב המערבי דיווחו עובדי קק"ל על שריפה של שולחנות קק"ל בחניונים ועל כריתת עצים. לקק"ל הגיעו גם תלונות של רוכבי אופניים על פסולת של מסיבת יום הולדת שהושארה בשטח על ידי מטיילים, סמוך לסינגל יער שרשרת.

מקק"ל נמסר: "אנו שמחים על עשרות אלפי המבקרים שהגיעו לחגוג את חג הסוכות ביערות קק"ל בדרום. צר לנו שיש אנשים הבוחרים להרוס ולגנוב במקום ליהנות יחד מהחג וממגוון האירועים. למרות זאת, אנו בקק"ל נמשיך לפעול למען חגים שמחים יותר לציבור הרחב בישראל ולשמור על היערות של כולנו".

עוד בישובים ומושבים
חשבנו שיעניין אותך גם...
יקב עמק האלה
יקב עמק האלה ביוזמה מבורכת לקראת חג הפורים
אחד מול כולם
הטביעה את בנה באמבטיה וזוכתה בגלל אי שפיות
מיזם ההזנה של מערכת החינוך יוצא לדרך
מניב למען הקהילה:
מניב למען הקהילה:
אנשי החינוך המצטיינים לשנת 2018
 אנשים שנמצאים בשולי החברה מעניינים יותר מאחרים
"אנשים שנמצאים בשולי החברה מעניינים יותר מאחרים"
גבר טבע למוות באילת