ישובים ומושבים

פרויקט להנצחת ישובי גוש קטיף בעוטף עזה

קק"ל הודיעה השבוע כי הסתיים השלב הראשון מבין שלושה בפרויקט חדש להנצחת ישובי גוש קטיף והציבור מוזמן להגיע למקום. הפרויקט מוקם סמוך לקיבוץ כיסופים בעוטף עזה וקק"ל סיימו את שלב בניית מגדל התצפית המשקיף לעבר מקום ישובי גוש קטיף בעבר

כתב לוקאל 27/10/2019
המגדל החדש להנצחת ישובי גוש קטיף, צילום: נילי ביבר קק"ל

מגדל תצפית, שביל הנצחה ומתחמים לכל ישוב – פרויקט חדש של קק"ל להנצחת ישובי גוש קטיף מוקם בימים אלו בחורשת כיסופים שבמועצה האזורית אשכול. מטרת הפרויקט היא להנציח את ישובי גוש קטיף שפונו בשנת 2006. השבוע הודיעו בקק"ל כי שלב א', מגדל התצפית, הסתיים וכי המקום נפתח למבקרים.

מגדל התצפית החדש מתנשא לגובה של 15 מטרים ובראשו מרפסת תצפית הפונה לעבר המקום בו ישבו ישובי גוש קטיף בעבר, בתוך שטחי הרצועה כיום. למרות שהמקום נפתח למבקרים, בקק"ל ממשיכים לעבוד על שני השלבים הבאים בפרויקט. בשלב הבא יחלו לפתח את שביל הישובים בחורשה שיעבור בין העצים. השלב האחרון בפרויקט הוא הקמת מתחמים צמודים לשביל כאשר כל מתחם יהיה על שם ישוב שפונה עם מידע על הישוב ותושביו. מבקרים יוכלו להגיע לטפס למגדל, לראות היכן היו הישובים בעבר ולשבת בפינות ישיבה במתחמים להנצחת הישובים.

דניאל גיגי, מנהל מרחב דרום בקק"ל סיפר: "פרויקט זה הוא בעל משמעות גבוהה מאוד לכל עובדי קק"ל. הפרויקט נועד לאפשר לתושבים לשעבר של גוש קטיף להיזכר בישובים שעזבו ולמבקרים ללמוד על ההיסטוריה של מדינת ישראל והאזור. אנו כבר עובדים על השלבים הבאים בפרויקט אך מזמינים את הציבור הרחב להגיע למגדל התצפית החדש, ללמוד על מיקום הישובים ועל האירועים ההיסטוריים שהתרחשו כאן".

עוד בישובים ומושבים
חשבנו שיעניין אותך גם...
שותים ב"דרינקי"
המכרז הוא תוצאה של חלמאות
"המכרז הוא תוצאה של חלמאות"
נתפס על חם שופך פסולת נוזלית
שיפוצים בגן באמצע הקייטנה
בית המשפחה שספג פגיעה ישירה במושב משמרת
מצב הפצועים בבית שנפגע מרקטה במושב משמרת
מימין לשמאל- משה סיני מנכל רימון, אודי אנגל יור רימון, הרי ליפשיץ ממיסדי רימון, יהודה עדר נשיא בית הספר, סטיב גרינברג, רוני קורל מנהלת השיווק של בית הספר
"כשהטכנולוגיה פוגשת את המוזיקה"
שיפוץ פארק המים במודיעין
הישג נהדר לתיכון "ראשונים" בהרצליה