כפר יונה

"הסתובבתי כמו פצצה מתקתקת והרופאה הצילה אותי"

הרופאה לא ויתרה - המטופל ניצל ממפרצת באבי העורקים

כתב לוקאל 11/03/2019
דוקטור מיכל אברמוביץ רופאת המשפחה
צילום באדיבות מכבי שירותי בריאות

אביתר (שם בדוי(  בן 65 ממושב הסמוך לנתניה, מטופל אצל רופאת המשפחה ד"ר מיכל אברמוביץ' ממכבי שירותי בריאות בכפר יונה, זה למעלה מעשור. לפני כשנתיים הופנה לבדיקת  אולטרסאונד בטן  במסגרת ברור של כאבי בטן .

מתוצאות הבדיקה עלה כי הבדיקה תקינה , פרט לממצא  אקראי של מפרצת  קטנה של האאורטה שדרש מעקב והוא התבקש לבצע את הבדיקה שוב כעבור  שנה . הזמן חלף ועבר והגיע הזמן לבצע שוב את הבדיקה. אביתר, שמנהל אורח חיים שגרתי, פעיל ומלא, שכח ודחה כמה פעמים לבצע את הבדיקה עד שד"ר אברמוביץ' החליטה להתערב "היחס שלה אליי תמיד היה מאוד מתחשב, היא מקצועית ושמה לב לפרטים" מספר אביתר.

ד"ר אמברוביץ' התקשרה לאביתר, עדכנה אותו כי הגיע הזמן לבצע שוב את הבדיקה ובקשה שיגש לבצע אותה בהקדם. אביתר הודה לה על התזכורת והתחייב לגשת ולבצע. אך שוב, טרדות החיים והשגרה גרמו לו לדחות ולשכוח ממנה. כעבור שבוע התקשרה שוב ושאלה מדוע עדיין לא ניגש לבצע את הבדיקה. אביתר התנצל, אמר שמבין עד כמה חשוב לבצע את הבדיקה והתחייב הפעם לעשות אותה מיידית. אך שוב שכח מהבטחותיו למיכל וכך, חוזר חלילה. במשך כמה חודשים התקשרו הרופאה וצוות מזכירות המרפאה לאביתר עשרות פעמים והפצירו בו לגשת ולבצע את הבדיקה בדחיפות "מפרצת אבי העורקים עלולה להיות קטלנית מכיוון שההתפרצות בלתי צפויה והסיכוי להציל את המטופל מהנזק שגורם הדימום הפנימי בגוף, כמעט אפסי " מסבירה ד"ר אברמוביץ'.

לאחר כמה חודשים ושיחות רבות של הסברים, שכנועים, תזכורות והפצרות, ניגש אביתר לבצע את בדיקת האאורטה "מעולם לא ראיתי רופאת משפחה שכל כך אכפת לה מהמטופל שלה. הטלפונים שלה היו מלאי דאגה והיא לקחה אחריות על הנושא למרות שראתה שאני לא ממהר לשתף פעולה. מאוד לא מובן מאליו שרופאת המשפחה עוקבת ודואגת ברמה הזאת" מספר אביתר.

תוצאות הבדיקה הגיעו ואיתן התברר- העקשנות של ד"ר אברמוביץ' הצילה את חייו של אביתר. העורק הראשי בגופו התרחב לקוטר של 5 ס"מ והוא הופנה מיידית לניתוח להתקנת סטנט שיעצור את התרחבות העורק וישמור על אביתר מפני התפרצות אבי העורקים "רק אחרי הניתוח הבנתי כמה דרמטי היה הטיימינג של ד"ר אברמוביץ'. הייתי כמו פצצה שקטה ומתקתקת. בכל רגע זה יכול היה להתפרץ, כמו שקרה לזמר אריק אינשטיין, במפתיע ובלי יכולת לעצור את זה. היא לא ויתרה והתעקשה שאלך להיבדק ובזכותה אני כאן היום" מסכם אביתר.

ד"ר מיכל אבמרוביץ' מסבירה מדוע היה לה כל כך חשוב שאביתר יגיע להיבדק בהקדם "בשנות  התשעים, כשעוד הייתי סטאז'רית צעירה, הגיע אלינו מטופל עם מפרצת באבי העורקים. המצב שלו היה קריטי ומאוד קשה ואני זוכרת כמה מאמצים השקענו כדי להציל אותו ואיך מצבו הדרדר תוך כמה דקות. המקרה הזה נחרט לי בראש ומאז אני מקפידה לא לוותר למטופלים שלי ומדגישה בפניהם כמה חשוב להגיע ולהיבדק כי אפשר למנוע את זה, אם רק מטפלים בזמן" היא מסבירה.

 

עוד בכפר יונה
חשבנו שיעניין אותך גם...
דירה להשכיר הצגה לילדים עם 'סוואנה קידס'
נשקו של קצין צה"ל נגנב בפרדס חנה
פועל נפצע בתאונת עבודה בכפר סבא
פועל נפצע בתאונת עבודה בכפר סבא
אישום: גנב סחורה מבית עסק בו עבד
דני בר ולויין תקשורת
הקשר בין הטיסה לירח, כפר סבא ודני בר
רכיבת אופניים לכל המשפחה
מתגלגלים בכפר סבא
בזכות מתאמת השירות התגלה גידול בראש
פת מציעה הנחה לשוכרים שטחי ענק
פ"ת מציעה הנחה לשוכרים שטחי ענק