נווה ימין

"מוזיקה זו הדרך הכי טובה להתחבר לעצמכם"

כך אמר ניב אוליאל בראיון שפורסם לפני פחות משנה. בסוף שבוע שעבר נמצאו אוליאל, בנו של המוזיקאי חיים אוליאל מלהקת "שפתיים", וידידתו ללא רוח חיים בדירתו בנווה ימין. קרן שלהבת חוזרת לראיון ולפגישה עם אוליאל, בזמן שעמד ברחוב, שר וניגן והנעים את זמנם של המבלים במתחם G מול הסינמה סיטי

קרן שלהבת 22/08/2019
צילום ארכיון: קרן שלהבת

הזמר ניב אוליאל (33) מנווה ימין נמצא ביום חמישי שעבר מת בדירתו יחד עם ידידתו, שאותרה גם היא ללא רוח חיים. רבים מתושבי השרון יזהו את אוליאל בעיקר כמי ששר מול הסינמה סיטי בכפר סבא כשהוא מנעים את אוזניהם של העוברים והשבים.

ביום חמישי בשעה 06:00 התקבל דיווח במוקד מד"א במרחב ירקון על גבר ואישה שנמצאו מחוסרי הכרה בדירה ביישוב נווה ימין, הסמוך לכפר סבא. עם קבלת הדיווח הוזעקו למקום כוחות מד"א, שנאלצו לקבוע את מותם.  פרמדיקית מד"א, ערין כבהא, סיפרה: "כשהגענו למקום הובילו אותנו לדירה. ראינו גבר ואישה מחוסרי הכרה. ביצענו בדיקות רפואיות, הם היו ללא סימני חיים ולצערנו לא נותר לנו אלא לקבוע את מותם".                            

תוך זמן קצר התברר כי מדובר בניב אוליאל ובידידתו שגרה בשכנות עמו. בדיקת המשטרה לא העלתה לעת עתה חשד לפלילים. אולם, נוכח הממצאים בשטח נבדק חשד כי מותם נגרם כתוצאה ממנת יתר של חומרים אסורים שצרכו.  

 אוליאל, הוא בנו של חיים אוליאל, מייסד להקת "שפתיים", שעבר לנווה ימין בעקבות אהבה נכזבת. הוא הקים בביתו אולפן הקלטות ועבד על אלבום חדש. אוליאל חילק את זמנו בין הדרכה של חניכי בית אקשטיין לבין המוזיקה שהייתה כל עולמו. 

לפני פחות משנה פגשתי את אוליאל בזמן שעמד ברחבת ה"שופרסל" מול הסינמה סיטי בכפר סבא. הוא שר וניגן בגיטרה ואני שהסתקרנתי רציתי לדעת מי הבחור המוכשר, פניתי אליו שאלתי אותו לשמו. אוליאל, בנו של חיים אוליאל מלהקת "שפתיים", סיפר לי על אהבתו למוזיקה. כשאלתי אותו מדוע הוא שר ברחוב כשיש לו את האופציה להופיע עם אביו, הוא ענה: "אין לי בעיה לנגן ולשיר ברחוב, זה אפילו החלום שלי, כאן ברחוב אני חי ונושם את האנשים, אני מנעים את זמנם וזה מרגיש לי הכי נכון".

כמי שגדל בבית מוזיקאלי אוליאל, בן ה – 33, חי ונשם מוזיקה. הוא עבד ב"בית אקשטיין", שם הוא הדריך אנשים מוגבלים ובשעות הפנאי הסתובב עם גיטרה ומגבר, בעיקר בקניון G מול הסינמה סיטי, שם נהג לשיר למבלים במתחם.

 אוליאל, נולד בשדרות וינק את המוזיקה מגיל צעיר. לאורך השנים הוציא מספר שירים. כששאלתי את אוליאל מה אביו היה אומר על כך שבנו עומד ברחוב שר הוא ענה: "אבא שלי והמשפחה שלי עוד לא יודעים על כך. אני לא מתבייש בכך ומבחינתי זו אמנות לכל דבר. אני שר ברחוב וזורקים לי כסף לתיק של הגיטרה ואני מת על זה. זו האמנות והחלום שלי. כל החיים ניגנתי עם להקות ובאולפנים. שרתי, ניגנתי, אבל כל הזמן רציתי לרדת לרחוב, או יותר נכון לעלות לרחוב כי זו האמנות האמיתית. פה אתה רואה את התגובות של האנשים. אנשים שמחים יחד איתי ואז הם זורקים יותר מטבעות".

אוליאל סיפר כי הגיע לנווה ימין בגלל האהבה נכזבת. "חוויתי אהבה לא פשוטה שנגמרה לא כמו שרציתי. ארזתי את הדברים שלי והתרחקתי משדרות. חיפשתי מקום חדש שבו אוכל להתחיל מחדש ולהתמקד במוזיקה שלי. הרבה אומרים לי שאני שר ממש יפה. הם ניגשים, שואלים שאלות ומשלשלים כסף לתוך נרתיק הגיטרה. אני עומד כאן ושר ומנעים את זמנם בדרך לסרט ולקניות".

בסיומו של אותו ראיון ספונטני אוליאל פנה במסר לקהל הקוראים, מסר שבדיעבד אפשר לפרש אותו כצוואה שהשאיר אחריו: "אני שמח לנגן בשבילכם. שמח לעשות לכם קצת טוב על הלב. מוזיקה זו הדרך הכי טובה להתחבר לעצמכם". אלו היו דבריו האחרונים שרצה שאציין בכתבה. יהי זכרו ברוך.

עוד בנווה ימין
חשבנו שיעניין אותך גם...
השגרירים הצעירים
פסטיבל הגיימינג של המדינה חוזר ובגדול
פסטיבל הגיימינג של המדינה חוזר ובגדול
פינוי בינוי ראשון בקדימה-צורן
פרויקט ההתחדשות העירונית הראשון בקדימה צורן
תחת הנהלות חדשות
תחת הנהלות חדשות
תקיפה לאור יום בכפר סבא
שירלי פאר יגרמן. מכתב להורים
הלימודים ברמת השרון יחלו מוקדם יותר
חשד: בן 17 מכר סמים לתלמידי בית ספר
יוסף לונדון. תומך בתכנית אפולוניה
לונדון תומך באפולוניה