נווה ימין

"אומרים לא לתחנת הכוח"

כשלושים מפגינים ערכו במוצ"ש ברעננה טקס הבדלה ונשאו שלטים ליד ביתו של יו"ר הוועדה לתשתיות לאומיות, זאב בילסקי. המפגינים קוראים לעצור את הקמת תחנת הכוח ליד נווה ימין בטענה שהיא תזהם ותפגע בבריאותם של תושבי השרון

זאב גולדשמיט 08/09/2019
הפגנה נגד התחנת כוח, צילום: נירית סוקול

כשלושים איש הפגינו במוצ"ש ברעננה סמוך לביתו של זאב בלסקי, בתוקף היותו יו"ר הועדה לתשתיות לאומיות, כנגד הקמת תחנת הכוח בראש העין וממזרח לכפר סבא.

מדובר ב"תחנת מפגש השלום" , תחנת כוח פרטית המיועדת לספק לרשת החשמל כ- 1300 מגה-ואט חשמל שייוצר בגז טבעי. התושבים בכל יישובי הסביבה, אם זה נווה ימין, כפר סבא, הוד השרון, קלנסוואה , נירית, ירחיב וראש העין נאבקים מזה תקופה ארוכה כדי למנוע את הקמת התחנה. לטענתם מסתירים מהתושבים את החשיפה לזיהום האויר, מחלות וקרינה.

לצורך עצירת תחנת הכוח הקימו תושבי היישובים הסמוכים מטה מאבק, שמפגינים בכל מקום אפשרי. מול ביתו של יו"ר הוות"ל, זאב בלסקי, מתקיימות מזה חודשיים מידי יום משמרות מחאה, ובמוצאי השבת האחרונה כבר הגיעו עשרות מפגינים לרעננה להגביר את הלחץ לקראת הדיון הראשון של הוועדה לאחר שהסתיים שלב הגשת ההתנגדויות. הדיון יתקיין מחר (שני)  ברמלה, וגם שם מתוכננת הפגנה גדולה.

במהלך ההפגנה ערכו מתנגדי תחנת הכוח טקס הבדלה, בו הבדילו ברוח המאבק בין חושך לאור, בין אנרגיות מזוהמות לאנרגיות מתחדשות. המפגינים נשאו שלטים בנוסח: "באנו חושך לגרש", "הגז הזה יהרוג אותנו", "אומרים לא לתחנת הכוח", "המבדיל בין בריאות לבין הון שלטון".

תושבת הוד השרון, נירית סוקול, ממובילות מטה המאבק ואם לשני ילדים, אמרה לאחר ההפגנה מול ביתו של בלסקי: "איך שהגענו למקום קיבלו את פנינו ארבע ניידות משטרה ועוד ניידת של הפיקוח העירוני, שלא אישרו לנו לעמוד קרוב לבית, אבל הפגנו מהגינה הציבורית הסמוכה לבית של בלסקי. עשינו טקס הבדלה, שתינו יין, שרנו שירים וחילקנו בשמים כדי להמחיש שעדיין ניתן להריח טוב לפני שנריח עשן. ראש הוות"ל הוא מבחינתנו הכתובת, כי הוא זה שאמור לאשר בחתימתו על הקמת תחנת הכוח. ילדים שגרים סמוך לתחנה שולחים לו מכתבים שבו הם מסבירים את הסכנה שבתחנת הכוח. כעת אנחנו מתחילים בכתיבת אגרות שנה טובה שיועברו לבלסקי, כמטאפורה . אנחנו רוצים לדבר לליבו של בלסקי, אדם שלא רגע בו רבב, מוביל דעת קהל שהיה ראש עיר ושמו הולך לפניו, לא יתכן שודקא הוא יחתום על משהו שיכתים את ההיסטוריה שלו. מדוע בלסקי ירצה שבוויקיפדיה יהיה כתוב שהוא אישר הקמת תחנת הגז הכח גדולה במדינת ישראל".

סוקול הוסיפה: "זה בנפשנו המאבק הזה, כי אנחנו נאבקים למען בריאותנו ובריאות ילדינו. בשישי שעבר היתה הפגנה של מאתיים איש על מנת לעורר את תושבי השרון, שזה ממש נוגע להם. נמשיך במאבק בכל מקום שנצטרך. אנחנו קוראים לתושבי השרון שיכנסו לדף מטה המאבק ויקחו חלק פעיל במאבק לעצרת תחנת הכוח, שתגרום למפגע טרור עבור תושבי השרון".

עוד בנווה ימין
אתר לוקאל 11/11/2018
אתר לוקאל 05/11/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
"הגיל שלי זה יתרון"
אוהדי הפועל כפר סבא , ינדדו למושבה
הפועל כ"ס תנדוד למושבה
פצועים בהתנגשות רכב בסוס
פצועים בהתנגשות רכב בסוס
צעיר הואשם בעבירות מין בקטינות
מעלים את הסיף על המפה
טקס הוקרה לפעילי סביבה
הוקרה לפעילי הסביבה
הרוג בתאונה בצפון
"לוחמת"