ראש העין

"הילד שמחפש את השלום"

יצירתו של אופק דבורי מביה''ס ''אפק'' בראש העין זכתה להיכלל ברשימת 70 היצירות שנבחרו בתחרות הכתיבה הארצית

כתב לוקאל 23/05/2018
אופק דבורי. הסיפור שכתב נכלל בספר (צילום: דוברות ראש העין)

יצירתו של אופק דבורי מכיתה ה'2 בבית הספר אפק' בראש העין, בית ספר ניסויי לקיימות, זכתה להיכלל ברשימת 70 היצירות שנבחרו בתחרות הכתיבה הארצית תשע"ח של "אגודת הסופרים העברים במדינת ישראל".

"אגודת הסופרים העברים במדינת ישראל" הזמינה את תלמידי כיתות ג'-ו' מבתי הספר היסודיים מכל המגזרים של אוכלוסיית הארץ להפליג על כנפי הדמיון ולכתוב סיפור קצר לתחרות הכתיבה הארצית.

מעל 15,000 יצירות נשלחו וביניהן יצירות פרי עטם של תלמידי בית הספר: עידן זייצ'יק מכיתה ג'3, נגה והבי מכיתה ד'1, נעמה זוהר מכיתה ד'2, נויה רימוני, טליה פורמן קמש ועדי אשוול מכיתה ד'3, בר עטיה ואלירן עמרם מכיתה ה'1, אריאל עטון ואופק דבורי מכיתה ה'2, אגם לוי ונועה כרמלי מכיתה ו'2, גלי שניזק, שיראל בנימין ושי מלכי מכיתה ו'3 שבחרו להפריח פרפרי מילים על הדף בדמות שירים וסיפורים.

תחרות הכתיבה הארצית התקיימה זו השנה ה-14 לרגל שנת ה-70 למדינה, לאחר בחינה והתלבטות קשה נבחרו 70 פרחי סופרים ומשוררים צעירים וביניהם אופק דבורי. סיפורו "הילד שמחפש את השלום" עוסק בהתמודדות חברתית של ילד ושמו "אומגה" בתקופה רחוקה בזמן (שנת 1456), התמודדות המוכרת גם בתקופתנו. אומגה בוחר לחפש את השלום הנצחי, הולך ימים רבים עד שמגיע לנקודת ההתחלה, שם הוא פוגש את כוחות הרוע "המנגטורים" ונלחם בהם בעזרת הכלים "מגה אלה" ו"מגה מצפן" העומדים לרשותו. אומגה מנצח כאשר הוא מבין כי השלום הנצחי אינו תלוי במלך המנגטורים אלא נמצא אצלו. אופק סיים את הסיפור ב"קריצה" יפהפייה למציאות כאשר כתב "מאז לא היו מלחמות עוד לנצח נצחים או לפחות עד הסיפור הבא", משפט המחזיר את הקורא מעולם הפנטזיה והחלומות למציאות החברתית היומיומית של כל ילד: מערכות יחסים בין חברים הן עניין דינמי. לפעמים מתקיים השלום ומתקיימת האחווה ולפעמים פחות (אך חשוב להזכיר כי בכל אחד טמונה העוצמה לשנות סדרי עולם באמצעות כוח הרצון, התושייה והאומץ כאומגה שלא ויתר).


עוד בראש העין
חשבנו שיעניין אותך גם...
עוד שמואל סעדיה
עו"ד שמואל סעדיה עתר השבוע לבג"צ נגד היועץ המשפטי לממשלה
סליוס תכשיטים בהוד השרון
"סליוס תכשיטים בהוד השרון" - הזהב של השכונה
חניה רובוטית בתחנת הרכבת בכפס
חניה רובוטית בתחנת הרכבת בכפ"ס
המועצה החדשה יצאה לדרך
פארק גבעות נפתול הקישון ישוקם ויונגש
זבולון מחכה למנהיגות עם יכולות אישיות
"נחזק את זבולון ונשמור על נכסיה"
מימין לשמאל האחות אילה פרנקו נטלי פרזון האח אלעד גטניו ודר תמר ברקוביץ
קלקול קיבה התברר כחיידק אלים
חנוכייה לי יש