ראש העין

דרכים להתמודדות עם בעיות שיניים בגיל השלישי

עששת, מחלות חניכיים, שיניים חסרות, כל אלו ועוד הם מאפיינים של ההזדקנות הבאים לכדי ביטוי בחלל הפה ומשפיעים על איכות החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינת הנראות. אולם אם בעבר כמעט ולא היה ניתן לעשות דבר בנידון מלבד להגיע להשלמה עם רוע הגזירה, כיום ישנם טיפולי שיקום רבים אשר יכולים להחזיר לכם את החיוך לפנים ולגרום לכם להיראות צעירים לעוד שנים רבות.

אתר לוקאל 02/07/2018
דרכים להתמודדות עם בעיות שיניים בגיל השלישי
pixabay

אילו בעיות שיניים נפוצות לבני הגיל השלישי?

בני הגיל השלישי עשויים להתמודד עם בעיות שיניים שונות ומגוונות. אחת מבעיות השיניים אשר יותר מזוהות עם אנשים מבוגרים היא פה ללא שיניים, כאשר המחסור בשיניים עשוי להיגרם מבעיות כמו עששת, תאונה ואף גנטיקה. בעיות נוספות עמם מתמודדים קשישים הן ריח רע מהפה, מחלות בפה ובחניכיים, דלקות חניכיים ועוד. עם זאת, כיום הטכנולוגיה מאוד מפותחת בתחום, מה שמאפשר התמודדות מוצלחת עם כל בעיה תוך כדי מענה רפואי מתקדם ואיכותי.

טיפולי שיקום הפה

פריצת הדרך הגדולה ביותר שנעשתה בענף רפואת השיניים חלה בתחום של שיקום פה. מאז ששתלים דנטליים נכנסו לתמונה, הם נותנים פתרון קבוע לקשישים אשר עד היום היה להם פתרון נייד בדוגמת שיניים תותבות. היות ושיניים תותבות יושבות רק על החניכיים, הן אינן יציבות, לא נוחות, מפריעות לדיבור ואף פוגעות בחוש הטעם. לעומתן, השתלים הדנטליים "מחקים" את מבנה השן ובעצם משמשים כעוגן עבור התותבת. בדרך זו בני הגיל השלישי יכולים ליהנות מפתרון הרבה יותר יציב, נוח לשימוש ולהסתגלות ואופטימלי מהיבטים רבים.

כיצד למנוע? על ידי תחזוקה ביתית

שמירה על היגיינת פה באופן מיטבי היא אחת הדרכים למנוע ולהימנע מבעיות הפה והחניכיים. רצוי לצחצח שיניים מיד לאחר כל ארוחה ואף לנקות עם חוט דנטלי כל יום. אם תבצעו את הטיפול הביתי במקביל לטיפול שגרתי אצל רופא השיניים, הכולל בדיקה אחת לתקופה וניקוי שיניים כל חצי שנה, תוכלו להימנע מכתרים יקרים ומטיפולי שורש או שיקום פה אשר יכולים במצטבר להגיע לכדי סכומים נכבדים. בכל מקרה מומלץ לפנות למרפאה ולתאם פגישה עם ד"ר ג'רי כהן, על מנת לבחון את מצב השיניים שלכם ולקבל המלצה והכוונה אודות הטיפולים הנחוצים לשמירה על בריאות השיניים, החניכיים וחלל הפה.

במרפאת השיניים של ד"ר ג'רי כהן מתמחים בטיפולים לבני גיל הזהב ויודעים כיצד להתמודד עם בעיות השיניים הנפוצות לגיל זה. על מנת לבנות תכנית טיפולית המותאמת באופן אישי, יש ליצור קשר עם המרפאה ולתאם פגישת ייעוץ.

עוד בראש העין
חשבנו שיעניין אותך גם...
שונית האלמוגים באילת גדלה
ראש העירייה– אמיר כוכבי
מתכוננים ליום מעשים טובים
עמותת מחיים לחיים
קמחא דפסחא ברעננה
מאסר לתושב הוד השרון שהחזיק מטען ותחמושת
חריש: העיר הצומחת ביותר
עבודות הפיתוח בצמרות
עבודות פיתוח בשכונת צמרות בהרצליה
חופי בת ים אסורים לרחצה
חוף הסלע אוסר לרחצה