ראש העין

"אני לא מספיק לרשום חזרתי מחו"ל"

כך הסביר בעל עסק שנתפס באי רישום הכנסות. במסגרת הביקורת באזור פתח תקוה נתפסו 15 בתי עסק בלבד מתוך 221 באי רישום הכנסות כדין

כתב לוקאל תמי מאור 30/07/2018
מגוון תירוצים מקוריים (תמונה להמחשה)

"סתם כי לא הספקתי".. גרס סופר סת"ם שבמשרדו נמצאו מזומנים במעטפות עם שם הלקוח, לצד שיקים והפקדות בנק בסך 32,855 שקל, שלא תועדו בספרי העסק. התירוץ בו בחר  סופר הסת"ם היה:  "אני לא מספיק לרשום חזרתי מחו"ל". זמרת שביומן שלה נמצא תיעוד על הכנסות מלקוחות בעבור הקלטות שירה, בסך 32,855 שקל, אך לא נרשמו בספרים טענה שרק כשיוצא לה לעבור על היומן היא מוציאה חשבוניות, ואילו גננת שלא רשמה הכנסות בסך 42,650 מצ'קים הבטיחה כי תרשום בהקדם האפשרי.

 שורת התירוצים הללו ונוספים נמסרו למבקרי מס הכנסה בעת מבצע ביקורת בבתי עסק בפתח תקוה ובסביבה, שכלל 221 ביקורות, מהן עלה כי ב-15 מקרים בלבד, לא נרשמו הכנסות כדין. למבצע, שנוהל בראשות פקידת השומה פתח-תקוה, נבחרו בתי מסחר ומתן שירותים והתרכזו בערים פתח תקוה, אריאל, ראש העין, גני תקווה, מעלה אפרים בית-אריה ועלה זהב.

 במהלך אותה ביקורת הסתבר כי להיות סבתא זה לא פשוט כלל, לפי דבריה של קוסמטיקאית שלא רשמה הכנסות בסך 450 שקל בטענה ש"היה לחץ עבודה ואני רושמת כשהנכדה ישנה והיא עדין לא נרדמה...". קוסמטיקאית אחרת טענה כי היא רושמת אחת לשבועיים כשנשאלה מדוע לא רשמה הכנסות  בסך 2,480 שקל, ואילו קוסמטיקאית נוספת השיבה למבקרים: "הייתי עייפה אתמול בלילה ועדין לא רשמתי...".

 במשרדו של יועץ מס נמצאו שיקים והעברות בנקאיות בסך 11,121 שקל לשאלת המבקרים מדוע לא רשם את ההכנסות הללו השיב: "אני עובר על החשבון בנק כשמתאפשר לי ואז מוציא קבלות אני אתקן ולהבא זה לא יקרה". בביקורת אצל חברה לשינוע לוגיסטי הבחינו המבקרים בחבילת שטרות על השולחן. המבקרים שתהו מה פשר הדבר נענו: יש כאן 21,500 שקל וזה בעבור עגלות שינוע . הלקוח לא אמר לי על מי להוציא את הקבלה או החשבונית".

 פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.


עוד בראש העין
חשבנו שיעניין אותך גם...
12 מרחבי למידה חדשניים
שחקני הפועל כפר סבא חוגגים בסיום המשחק
בדקה ה-98 הפועל כפר סבא עלתה לליגת העל!!!
מחליפים ב"קליק" לתו חניה חדש
עוד אלי אלוש
מתפללי בית הכנסת "בית אל" נושמים לרווחה
"מאפלה לאור"
בראוניז עם גבינת ריקוטה
המתכון שיהפוך לכם את הוולנטיין למתוק יותר
מעל 400 הולכי הרגל נפגעו בתאונות בעשור האחרון בכס
מעל 400 הולכי הרגל נפגעו בתאונות בעשור האחרון בכ"ס
יוסף לונדון. תומך בתכנית אפולוניה
לונדון תומך באפולוניה