ראש העין

ראש העין: העיר המתרחבת במדינה

בשנה האחרונה החלה בראש העין בנייתן של יותר מ-20 יחידות דיור חדשות לכל אלף תושבים קיימים

03/09/2018
פרויקט של גיא ודורון לוי בשכונת פסגות אפק (הדמיה: יח"צ)

ניתוח נתוני הלמ"ס שנערך על ידי חברת "נתיבי הקמה", המתמחה בהליכי רישוי, מעלה כי ראש העין היא העיר המתרחבת ביותר במדינה בשנה האחרונה. חברת נתיבי הקמה ניתחה את נתוני הלמ"ס בהשוואה למספר התושבים בעיר, ומצאה מיהן הערים בישראל שנמצאות כיום בתנופת ההתרחבות המוכחת הגדולה ביותר.

מהבדיקה עולה כי בתקופה האחרונה שנבדקה על ידי הלמ"ס (אפריל 17- מרץ 18) החלה בנייתן של 911 יחידות דיור בעיר, וכאשר בוחנים זאת בהשוואה למספר התושבים מדובר בלמעלה מ-20 התחלות בנייה לכל אלף תושבים. נתון זה ממקם את ראש העין במקום הראשון במדינה, כאשר אחריה בחמישייה הראשונה נמצאות אופקים, קרית מוצקין, נתיבות ועפולה, אשר מפגרות הן בכמות התחלות הבנייה הכללית והן בכמות התחלות הבנייה ביחס לגודל העיר.

 בתוך כך מדווחת חברת גיא ודורון לוי על ביקושים גבוהים ועל סיום השיווק של מאות יחידות דיור חדשות בשוק החופשי בראש העין. החברה אחראית לתכנון ובנייה של כ-1,800 יחידות דיור חדשות בעיר, אשר מחציתן כבר אוכלסו. במסגרת השלב הנוכחי שווקו 581 יחידות דיור בשוק החופשי בשכונת פסגות אפק.

סיום השיווק של מאות הדירות מגיע במקביל לאכלוס גדול של החברה בשכונת פסגות אפק, שבמסגרתו 326 משפחות נכנסו לבתיהן החדשים. מדובר בפרויקט הכולל 24 בניני מגורים שנבנו בסטנדרט גבוה ותכנון מוקפד. החברה מדווחת שמרבית הרוכשים בפרויקט הינם משפרי דיור וזוגות צעירים מאזור גוש דן, שחיפשו איכות חיים בשכונה חדשה במרכז הארץ.

 אושרי זפרני, סמנכ"ל השיווק והמכירות של חברת גיא ודורון לוי: "ראש העין שומרת על יציבות של התחלות בנייה בזמן שברוב המקומות אנו רואים ירידה. הסיבה היא הביקוש הקשיח שנובע מהקרבה למרכז - העיר הייתה ונשארה יעד מועדף לזוגות צעירים שרוצים להישאר קרוב למשפחה ולאזור התעסוקה ומחפשים דירה במחיר בר השגה, ולמשפרי דיור שיכולים למכור דירה בעיר סמוכה ולקנות דירה גדולה ומשודרגת בהרבה. סיבה נוספת היא כי בראש העין ניתן לקדם בנייה חדשה בשל עתודות הקרקע הזמינות הכוללות 14 אלף יחידות דיור בשכונה החדשה. אם יש תובנה אחת שחוזרת על עצמה בכל בדיקה שעושים היא כי הציבור רוצה לגור במרכז. ראש העין נותנת לו את זה, ובמחיר שהוא יכול לעמוד בו, ובגלל זה הציבור בוחר בה והתחלות הבנייה בה נשארות גבוהות".

 

עוד בראש העין
חשבנו שיעניין אותך גם...
מהפכת הדור החדש?
מהפכת הדור החדש?
ארבעה פצועים בתאונה בכפר סבא
ארבעה פצועים בתאונה בכפר סבא
זכויות למלצרים
רכב עלה באש ליד נצרת - שניים נפצעו
חדש במתנ"ס נווה עמל בהרצליה
רוצים לגדול בשקט
הולך רגל נפגע ממשאית ברמת גן - מצבו בינוני
ב(ע)ין השורות פרשת בוא