ראש העין

ראש העין מנציחה את בניה

עיריית ראש העין הנציחה השבוע את זכרם של 2 תושבי העיר- החייל רחמים לוי אלשיך הי"ד שנפל בלבנון, והרב יחיא יוסף לג'אמי.

כתב לוקאל 02/01/2019
צילום: רות רזגור

משעול רחמים אלשייך הי"ד, לזכר החייל רחמים לוי אלשייך הי"ד, לוחם גבעתי, שנפל בשנת  1986 בקרב בלבנון, מול 8 מחבלים מארגון חיזבאללה וחברי הפלג הקיצוני של "אמל". בקרב נהרגו רחמים אלשייך הי"ד ויוסף פינק הי"ד וגופותיהם נלקחו בשבי ע"י המחבלים. לאחר 10 שנים של אי ודאות של המשפחות, הוחזרו הגופות לישראל, ורחמים אלשייך הובא למנוחת עולמים בחלקה הצבאית בהר הרצל בירושלים. בהלוויה השתתפו ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראש הממשלה לשעבר שמעון פרס, כל שרי הממשלה, הרמטכ"ל אלופי צה"ל, הרבנים הראשיים ועוד עשרות אלפי אזרחים מכל רחבי הארץ.

ראש הממשלה אמר בדברי ההספד "את משפחת אלשייך דן הגורל לסבל נורא. סבל של עשר שנים של תפילה, וחרדה. עלה בידינו להחזירו הביתה, לאדמת ירושלים הקדושה".

בטקס שנערך ברחוב הרש"ש בטיילת, הוסר הלוט משלט הרחוב ע"ש רחמים אלשייך, בהשתתפות אחיו של רחמים מנשה אלשייך, בני המשפחה, חברו לנשק עו"ד גבריאל לוי, שסיפר את קורות חייו ונפילתו עד להחזרתו לקבר ישראל. ראש העיר שלום בן משה, שהיה קצין בגולני בלבנון באותה תקופה, סיפר למשתתפים כי למחרת הקרב בו נפל רחמים, הוא היה במקום נפילתו לביצוע תחקיר על הקרב. אחיו מנשה אמר בטקס: "הזמן מרפא קצת את הכאב ותמיד נשאר הזיכרון והגעגוע לאחי היקר. אני מודה מקרב לב לראש העיר שלום בן משה שנענה לבקשת המשפחה להנצחת זכרו של רחמים".


בטקס השני נקרא משעול ברחוב דוד המלך בכניסה לגן בג'ון קנדי, ע"ש איש החסד ירא שמיים הרב יחיא יוסף לג'אמי זצ"ל, שהיה תושב השכונה. בטקס השתתפו בני משפחתו של הרב בניו, נכדיו וניניו. בנו, הרב יוסף לג'אמי סיפר בהתרגשות רבה על אביו הצדיק ואיש חסד ירא שמיים שפעל רבות למען הקהילה.

ראש העיר שלום בן משה אמר כי הוא רואה חובה להנציח את זכרם של תושבי העיר שתרמו בחייהם לעיר ולקהילה. ראש העיר הודה לצוותי העירייה שהוציאו לפועל את פרוייקט הנצחת תושבי העיר.


עוד בראש העין
חשבנו שיעניין אותך גם...
תקרית אלימה באזור תעשייה ברעננה
"מחויבים להמשך חיזוק ופיתוח ביה"ח"
פרויקט אומנות לכל בית
אומנות בבית
סוכל ניסיון גניבת חול
גבר נדקר בתל אביב - מצבו בינוני
גבר נדקר בתל אביב - מצבו בינוני
מבלים בפארק החדש
הקרנה חגיגית בפארק האגם בהוד"ש
מימין: דר רותי נאור (מנהלת האגף לשירותים חברתיים), ניר קריסטל (ממ וסגן ראש העיר), חיים ברוידא (ראש העיר), חיים כץ (שר הרווחה), אילן כהן (יור אילן, סניף רעננה) וחברי הנהלת סניף אילן בעיר בטקס פתיחת
יום ההתרמה הארצי של איל"ן
טיול חורף ב"שביל הפטריות"- הערבה התיכונה