ראש העין

אזרחות פעילה בחטיבת "היובל" בראש העין

תלמידי חטיבת הביניים "היובל" בראש העין החלו ללמוד על פעילותם של חברי הכנסת ואף הכינו מצע משלהם במספר תחומים.

כתב לוקאל 04/02/2019
תלמידי חטיבת
צילום באדיבות דוברות עיריית ראש העין

במסגרת שיעורי האזרחות בחטיבת ''היובל'', התלמידים לומדים על עבודתם של חברי הכנסת ועל שלוש הרשויות: הרשות המחוקקת, הרשות המבצעת והרשות השופטת.  בתחילת השנה, התלמידים עקבו אחר מערכת הבחירות המקומית, למדו מהו מצע, מהם תחומי האחריות של ראש עיר ועל הקשר בין המצע לתפקידי ראש העיר.


בשלב הבא הכירו התלמידים את עבודת חברי הכנסת, הקימו מפלגות, הכינו מצע במספר תחומים, סלוגנים וסמלים שהוצגו בפני הכיתה, וביצעו פריימריז. התלמידים העבירו את המסרים שלהם בדרכים רבות ויצירתיות והפגינו מקצועיות רבה.


בהמשך למדו התלמידים על כללי הבחירות. חלק מהכיתות ביקשו לקיים דיבייט כמו בארצות הברית, כאשר כל המועמדים לנשיאות צריכים לענות על שאלות המנחים כשהקהל צופה בהם. בכל כיתה נבחרו תלמידים שניהלו את הדיבייט לפי הכללים שלמדו.

הבחירות התקיימו בכיתות, בסיומן פורסמו תוצאות שלאחריהן הקימו התלמידים קואליציה ואופוזיציה. התלמידים למדו על תפקידי השרים, וועדות הכנסת, סיעות, בחירת 120 חברי כנסת, תפקידם ואופן חקיקת חוקים.


יום השיא בלימוד החווייתי מתוכנן להתקיים במכון למורשת בגין, כאשר התלמידים יחוו יום בחייו של חבר כנסת, ישמשו כחברי הכנסת, חברי וועדות, לוביסטים עיתונאים ועוד, ילמדו על משנתו של מנחם בגין ז"ל ויבקרו במוזיאון המרתק על שמו.

 


עוד בראש העין
חשבנו שיעניין אותך גם...
זיקית פנתרית
חפשו אותי
מה עושים עם פתקיות ההצבעה?
מה עושים עם פתקיות ההצבעה?
 מצמיחים את מנהיגי המחר
מצמיחים את מנהיגי המחר
ניצן לוין
גאווה "לחווה הירוקה" בכפר הירוק
הדמיה של טורבינות הענק, בתל פרס
עתיד הנשרים ברמת הגולן בסכנה
המשטרה תפסה 1,800 כדורי אקסטזי
הרשימה הדתית הצטרפה לקואליציה
סיגריה אלקטרונית מזיקה פחות?
סיגריה אלקטרונית מזיקה פחות?