הקיבוץ

מרוץ משפחות "ליל ירח" ה-4 יוצא לדרך

רצים למען שילוב אנשים עם אוטיזם בחברה

כתב לוקאל 25/08/2019
צילום: אריה לוי

ביום חמישי הקרוב 29.8.19, בשעות הערב, תישמע במטעי החוחובה של קיבוץ חצרים יריית הזינוק של מרוץ "ליל ירח", בו ירוצו כ-500 משתתפים במגוון גילאים, מתחילים ומנוסים כאחד. זו השנה הרביעית בה מרוץ "ליל ירח" מתקיים במטרה לשלב אנשים עם אוטיזם בחברה, להנגיש פעילויות ספורטיביות לכלל האוכלוסייה וליצור חיבורים חדשים בין אנשים ולבבות. מרוץ "ליל ירח" מתקיים בניהולה והובלתה של קבוצת הריצה RUNNING B7, שבבעלותו של מאמן הריצה סרחיו אללוף. האירוע כולו מתקיים בזכות תמיכתם של "קבוצת חיפה" – נותנת החסות הראשית של המרוץ, "תנובה", "המטבח של ג'ולי", "ההתאחדות הישראלית לספורט נכים", "חוחובה ישראל" ועוד גופים ועסקים רבים וטובים מרחבי באר שבע והדרום.

מרוץ משפחות "ליל ירח" יתקיים השנה תחת הסיסמה "יחד נזיע רחוק" ויכלול שלושה מקצי ריצה: 2 ק"מ – מסלול מותאם למשפחות וילדים, ומסלולים של 5 ק"מ ו-10 ק"מ. את הפקת המרוץ וארגונו מלווים עשרות מתנדבים, שנרתמים אליו באהבה מדי שנה. מנהלי המרוץ, המאמן סרחיו אללוףושרון בריל - אם לילד עם אוטיזם ומתאמנת בקבוצת RUNNING B7, מספרים כיצד נולדה היוזמה לחבר בין ריצה ושילוב אנשים עם אוטיזם בחברה: "קבוצת הריצה שלנו מאמינה באנשים. בכל אחד ואחד מהם, גם אם הם נושאים עמם שונות או מגבלה. אנו מאמינים בזכות להיות שונה ושווה. אירוע ספורט קהילתי, לא תחרותי, מהווה כר פורה לקידום מודעות "לאחר ולשונה", ולזכותו הטבעית להיות שייך לחברה בה הוא חי. בעיקר אירוע ריצה כזה, המתקיים בשטח פתוח, תחת כיפת השמיים, כאשר עצם התפאורה, הפעילות, המוסיקה השמחה והאנרגיות החיוביות מפילים מחיצות וגורמים לחיבור טבעי בין המגוון האנושי המרכיב את החברה."

ניסים בוזגלו, חבר קבוצת הריצה RUNNING B7 מספר על ההכנות למרוץ: "ניתנה לי הזכות לקחת חלק בקידום חברה מכילה שיכולה לחשוף את העושר הגלום באנשים שאנחנו לא תמיד רואים. כאשר כל הגוונים השונים והמיוחדים יקבלו את הזכות להתבטא ולהאיר באופן שווה, אז תופיע הקשת במלוא הדרה. רק ביחד נזיע רחוק. בהצלחה לכל המשתתפים."

עוד בהקיבוץ
כתב לוקאל 27/12/2018
שרון יונתן 26/12/2018
זאב גולדשמיט 26/12/2018
זאב גולדשמיט 20/12/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
הדר לביא
בית המשפט הורה לעכב את הדיון במינוי יולי גת למ"מ מנכ"ל מפעל המים
זכויות נוסעים בתחבורה ציבורית
שני נפגעים קל בשריפה
נשבר השיא הישראלי לאיסוף תרומות מנות דם
"הכינותי מראש ולא במקרה"
קואליציה מקיר לקיר
סיוע רפואי לנפגעי אסון השייט בצ׳ילה
מגן דוד אדום בשיתוף חב' PassportCard משגרים סיוע רפואי לנפגעי אסון השייט בצ׳ילה
"התוכנית נולדה בחטא"