חולון

חה"כ לשעבר יפעת קריב תתמודד על ראשות עיריית הוד השרון

שלוש נשים מובילות הכריזו על התמודדות בבחירות לרשויות המקומיות. ד"ר קרן גונן תתמודד על ראשות עיריית חולון, יפעת קריב על ראשות עיריית הוד השרון ורותם שטיינר-יוסף על ראשות עיריית מוא"ז חוף הכרמל

תמי מאור 05/03/2018
חה
כנס נשים מובילות צילום: יח"צ

שלוש הנשים הכריזו אמש (ראשון) על מועמדותן לראשות רשויות מקומיות בכנס נשים מעוררות השראה שנערך במועצה המקומית גני תקווה. ליזי דלריצ'ה, ראש המועצה שמלווה את השלוש בתהליך הציגה אותן לקהל וסיפרה: " שילוב נשים בעמדות מפתח בישראל זו משימה לאומית. עלינו לפעול למען שוויון, פה יותר מכל מקום אחר, במקום שנוגע לחיים של כולנו".

דלריצ'ה, שמכהת גם כיו"ר הוועדה לקידום נשים בשלטון המקומי, פועלת ומובילה בשנים האחרונות את נושא קידום הנשים בתחום המוניציפלי ובתוך השלטון המקומי, החליטה השנה לקראת הבחירות ברשויות המקומיות לצאת בהכרזה שהיא מוכנה ללוות באופן אישי וצמוד כל מועמדת אישה שתגיע לפתחה ותרצה בכך. כחלק מקמפיין לעידוד שילוב נשים בשלטון המקומי שמובילה ליזי היא התראיינה רבות בכלי התקשורת ופרסמה מאמרים בנושא הקוראים לנשים לעשות את הצעד הזה ולהגיע אליה לפגישה.

חברת הכנסת לשעבר, יפעת קריב, אשר כהנה כחברת מועצה בהוד השרון, ראש מינהל החינוך במרכז השלטון המקומי וראש אגף בכיר במשרד לפיתוח הנגב והגליל וכיום חברת הנהלה בחברה ציבורית, הובילה בכהונתה בכנסת את החוק לייצוג הולם לנשים בהנהגת השלטון המקומי וכעת החליטה להתמודד לראשות עיריית הוד השרון במטרה להביא "שינוי עם ניסיון ומקצועיות".

ביום שני הקרוב תנאם קריב באו"ם בכנס בינלאומי ליום האישה על החוק שחוקקה כחלק ממשלחת מיוחדת בנושא מהפכת הנשים בשלטון המקומי בישראל.

ד"ר קרן גונן אשר מגיעה מעולם הרווחה, האקדמיה ועם רקורד מרשים בעשייה בשטח, מגיעה מתפקידה כמנכ"לית מרכז טיפולי רב תחומי ויחידה להתפתחות הילד, מעולם הניהול והייתה בעברה עובדת סוציאלית, שם טיפלה בין היתר בסיפורים קשים של נשים מוכות, מכורים, נפגעי תקיפה מינית ועוד. את התואר השני שלה חתמה בתיזה על התמכרויות ומיניות ואת הדוקטורט שלה עשתה בתחום של פגיעות מיניות מחוץ ובתוך המשפחה. גונן מגיעה משכונת מצוקה בתור ילדה, יצאה לעבוד כבר בגיל 12 כדי להשתתף בכלכלת הבית ומאז מצליחה לכבוש יעדים בזה אחר זה, ברחבי העיר מכנים אותה "ילדת פלא" על ההצלחה שלה להגיע מנקודת הפתיחה הנמוכה לעבר פסגות. כיום מקיימת הרצאות לבני נוער בסיכון בנושא התמדה ונחישות שם פורשת את סיפור חייה המרתק.

רותם שטיינר-יוסף, בת 39 תושבת מגדים, המתמודדת לראש המועצה האזורית חוף הכרמל נולדה והתחנכה במושב כפר נטר. שטיינר - יוסף היא בת להורים חקלאיים ובעלת רקע אקדמי בתחום החינוך והלשון. רותם בעלת עבר חינוכי ארוך בתור מורה, מחנכת ורכזת חברתית בבית הספר הריאלי העברי בחיפה, ובשבע השנים האחרונות היא מרצה בתחומי הלשון והספרות ומשמשת מדריכה פדגוגית במכללה האקדמית גורדון ואף במקביל מתנדבת במג"ב ובשירותי הכבאות וההצלה של חוף הכרמל.

דלריצ'ה: "בחודשים האחרונים לקחתי על עצמי משימה ללוות ולתמוך אישית ומקצועית בכל אישה ראויה שתבחר להתמודד לראשות העיר שלה. מאז שהכרזתי על כך במאמר בישראל היום וקראתי לנשים לפנות אליי – הגיעו נשים רבות וביקשו את תמיכתי. הבנתי שיש לנו סיכוי אמיתי לשנות את המאזן בתחום המוניציפלי, לקדם נשים איכותיות וחזקות לתפקידים בכירים בשלטון המקומי ובמדינה בכלל. יש פחד בקרב נשים רבות להיכנס לעולם הזה, שהתדמית שדבקה בו לאורך השנים היא תדמית בעייתית ומושחתת ותפקיד קשה ומאתגר. יש וואקום גדול שתפקיד נשים אלו הוא למלא אותו. המדינה שלנו צמאה לשורה של מנהיגות חזקות שיובילו את השלטון המקומי. היום קיימות רק שש ראשי רשויות נשים מתוך 256 הרשויות במדינת ישראל, נתון מביך ותעודת עניות לישראל. 

"אני החלטתי שאני מתגייסת, לצד מנהיגות נוספות במדינה, כדי לשנות את המצב ולהצעיד אותנו קדימה אל העתיד שבו אחוז הנשים בשלטון המקומי יגדל משמעותית. נשים יקרות, שנת 2018 הולכת להיות ההזדמנות הגדולה שלנו לקחת את מה ששלנו, להוביל בשטח המוניציפלי ולרשת את האחוזים שלנו בשלטון המקומי. שילוב נשים בעמדות מפתח בישראל זו משימה לאומית. עלינו לפעול למען שוויון, פה יותר מכל מקום אחר, במקום שנוגע לחיים של כולנו.

"היום הגיעו נשים מדהימות להכריז על המועמדות שלהן לראשות העיר שלהן פה בכנס הנשים של גני תקווה, גם במהלך הזה יש משהו כל כך מיוחד ויוצא דופן – ההתאחדות להכריז יחד, ככוח נשי חזק, יש בזה מסר גדול מאוד לנשים רבות ברחבי הארץ ולתושבי ישראל בכלל. אני שמחה וגאה שיפעת, קרן ורותם החליטו להכריז על מועמדותן אצלי במועצה, במקום שבו הכוח הנשי והשוויון המגדרי הם ערכים הנטועים חזק באדמה. שלוש הנשים האלו, בעלות רקורד עשייה יוצא מן הכלל ואני בטוחה שהן ינהיגו את הערים שלהן לעתיד חדש, ויצעידו את המדינה שלנו למחוזות אחרים"

יפעת קריב, מועמדת לראשות העיריית הוד השרון: "השנה 2018, היא שנה שבה נעשה היסטוריה בשיוויון מגדרי בפוליטיקה המקומית. כמי שחוקקה את החוק לייצוג הולם לנשים בהנהגת השלטון המקומי בכנסת ה -19, כיהנה כחברת מועצה וחברת כנסת אני קוראת לנשים נוספות להצטרף לזירה, ולהביא איתנו תפיסת עולם של מנהיגות נשית, ניסיון מקצועיות ואחריות. לקחת את המושכות בזירה לא פשוטה, אך חשובה, להוביל לשנות ולהשפיע. זו השנה של ניפוץ תקרת הזכוכית שלנו הנשים, בפוליטיקה המקומית.
אני מאמינה שהוד השרון זקוקה להנהגה חזקה, חדשה עם ניסיון והבנה גם ברמה המקומית וגם ברמה הלאומית. עלינו לקחת את העיר צעד קדימה, לתכנן ולבצע כעיר חדשנית, מודרנית ותוססת. אני מגיעה כדי לשנות, לעשות ולפעול למען התושבים, להיות ראש שהוא חלק מהכלל" 

ד"ר קרן גונן, מועמדת לראשות העיר חולון: "מדינת ישראל זקוקה לשינוי והוא יגיע מהשטח, מהרשויות המקומיות, הערים והמועצות שבראשן יהיו יותר ויותר נשים חזקות ואיכותיות שיובילו אותן קדימה. כמו ישראל, גם חולון זקוקה לשינוי, לרוח חדשה ורעננה - ואני מגיעה כדי להביא אותה. אחרי שני עשורים בהם אני משרתת את תושבי העיר ברווחה, חינוך ובריאות, החלטתי שהגיע הזמן לתפוס את המושכות ולהוביל אותנו קדימה.

"נולדתי בשכונת ג'יסי כהן - שכונה קשה, המצב המשפחתי שלנו היה מורכב וכבר בגיל 12 יצאתי לעבודה כדי לעזור בכלכלת הבית. היום אני גאה לספר על השירות הצבאי שלי כקצינה בצה"ל, על חמישה תארים אקדמיים ודוקטורט, על ניהול של מרכז גדול לטיפול רב תחומי בהתפתחות הילד, על עבודתי כעובדת סוציאלית שלימדה אותי על האנשים השקופים, על אלו שזקוקים להנהגה חזקה שתרים אותם כמו שאני הרמתי את עצמי בתור ילדה. אני מגיעה כדי לשנות את מאזן הנשים המנהיגות במדינה - אבל יותר מהכל אני מגיעה כדי לחזק את חולון ולהוביל אותה לעתיד חדש".

רותם שטיינר-יוסף, מתמודדת לראשות מועצה אזורית חוף הכרמל: לאחר שנים בהן אני מתנדבת ותורמת בקהילות שונות ולאחר פניות רבות שקיבלתי, גמלה בי ההחלטה לעבור מהדרג המבקש לדרג הקובע. המועצה האזורית חוף הכרמל זקוקה להנהגה חדשה, לכן החלטתי להתמודד על תפקיד ראש המועצה. אני מאמינה כי אוכל לשנות ולהשפיע, להוביל את המועצה בדרך חדשה, דרך המתמקדת בפיתוח, בצמיחה ובשגשוג החינוך והרווחה, תוך מתן דגש הן על עולם הצעירים - שלצערי בשנים האחרונות לא טופל בצורה מספקת והן בנושאי איכות הסביבה המקבלים משנה תוקף בימים אלו. תחומים אלו הם אשר צריכים להיות בראש סדר העדיפויות שלנו. עלינו למקד את המאמצים בהם ולהוביל את המועצה בדרך חדשה, דרך המתאימה לרצון התושב ולעולם המשתנה. בנוסף אני מתכוונת לעודד מנהיגות נשית הן בקרב נערות והן בקרב נשים. חשוב לעודד יזמות נשית בכל תחומי החברה, ואני תקווה כי לאחר בחירות 2018 נשים תשתלבנה גם בתפקידי מפתח בשלטון המקומי ופערי המגדר יהיו כלא היו."

עוד בחולון
חשבנו שיעניין אותך גם...
בוחרים את אנשי החינוך של השנה
אישה בחוף הנפרד בעת השעות המיועדות לגברים
החוף הנפרד לא יורד מהכותרות
שיהיה לכם יום כתום
שמו של רוכברגר יוסר משם סיעת "רמת השרון שלנו"
עובד עיריית עפולה נהרג בפיצוץ רכבו
עובד עיריית עפולה נהרג בפיצוץ רכבו
משרד נסיעות  בתא העלים הכנסות בשווי רבע מיליון שקלים
משרד נסיעות בת"א העלים הכנסות בשווי רבע מיליון שקלים
מפגע בטיחותי בהרצליה ב. אין מדרכה
מפגע בטיחותי בהרצליה ב'
"קווי לילה" יפעלו בחנוכה