חולון

פרויקט פינוי בינוי ראשון בבת ים

החברות פסו רומי ובראון הורסות מבנה ישן משנות ה-60 ובו 24 דירות ויבנו מגדל בן 35 קומות ובו 135 דירות חדשות ומלון בוטיק

תמי מאור 25/07/2018
פרויקט פינוי בינוי ראשון יוצא לדרך בבת ים
הריסת הבניין (צילום: יואב פלי)

תחום ההתחדשות העירונית בבת ים רשם השבוע היסטוריה, כאשר נהרס המבנה הראשון בעיר, במסגרת הליך פינוי בינוי.  החברות היזמיות, פסו רומי ובראון, יקימו במקומו ממש מול הטיילת את פרויקט "DREAM TOWER"  בקו ראשון לחוף ימה של בת ים.

על פי התוכנית, שאושרה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בתל אביב, החברות יקימו וישווקו מבנה בערוב שימושים- מגדל בן 35 קומות ובו 135 דירות וכן מלון בוטיק ובו 64 סוויטות. גובה ההשקעה בפרויקט כ-220 מיליון שקל.

לאחר שבשנים האחרונות הופקדו ואף אושרו למתן תוקף אלפי יחידות דיור במסגרת עשרות תכניות לפינוי בינוי בבת ים, הן בוועדה המקומית והן בוועדה המחוזית, זהו המבנה הראשון במסגרת פינוי בינוי בבת ים שנהרס ואשר בנייה של מבנים חדשים תצא לדרך במקומו.

 הריסת המבנה הישן התקיימה בטקס במעמד שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, ראש הרשות להתחדשות עירונית, חיים אביטן, יו"ר ארגון הקבלנים והבונים של תל אביב-יפו, בת ים – יהודה כתב ומנכ"ל הארגון, אלי רוזנטל וראש העירייה, יוסי בכר. המבנה הישן הינו משנות ה-60 ובו 24 דירות.בשל מצבו הרעוע, והחשש לחיי הדיירים, פונה הבניין משכבר על ידי החברות פסו רומי ובר-און, אשר דאגו לדיירים למקומות מגורים חלופיים עוד הרבה לפני קבלת ההיתר ובתאום עם העירייה והדיירים.

24 הדיירים הוותיקים יקבלו דירות תמורה בנות 4 ו 5 חדרים שיהיו גדולות בכ 30 מ"ר ברוטו מהדירה הרשומה על שמם כיום בטאבו.  דירות הדיירים יהיו בין  הקומות 6 – 13, של הבניין . החברה תקים בסך הכול 135 דירות חדשות בנות 2.5, 3, 4 ו 5 חדרים בגדלים שונים וכן פנטהאוזים. הפרויקט תוכנן על ידי  משרד דב קורן אדריכלים. מנהלת השיווק בפרויקט היא לימור לוי.  דירה בפרויקט תימכר לפי כ-40,000 שקל למ"ר .

המבנה החדש יהיה כאמור בעירוב שימושים ויוקם בו לצד דירות המגורים, גם מלון בוטיק בן 64 סוויטות הצופותאל הים.  הסוויטות בשטח בין 24 ל 37 מ"ר יהיו ממוקמות בקומות  1-5  ותהיה להן כניסה נפרדת מכניסת הדיירים למתחם המגורים. 

שר הבינוי והשיכון, אלוף (במיל') יואב גלנט: "התחדשות עירונית היא המפתח לבנייה חדשה במדינת ישראל. בשנת המאה למדינה יחיו כאן כ15 מיליון איש שיצטרכו מקום לגור. ישראל היא מדינה קטנה, שצריכה לשמור על השטחים הפתוחים לחקלאות, לשמירה על סביבה ירוקה וגם כשטח אימון לצה"ל, כך שאי אשפר לחרוג מתחומי הערים באופן מופרז. בהתחדשות עירונית אנחנו לוקחים את המקומות הישנים ביותר והקשים ביותר והופכים אותם למקומות האטרקטיביים והמבוקשים ביותר. לעיר בת ים יש פוטנציאל אדיר בכך שהיא יושבת לחוף הים וקרובה למרכזי תעסוקה גדולים.  אני פונה מכאן לכל העוסקים במלאכה, לקבלנים, ליזמים ולרשויות – כולנו צריכים להירתם לנושא כי העתיד הבנייה חדשה בישראל טמון בהשבחת הקיים על ידי התחדשות עירונית".

ראש עיריית בת ים, יוסי בכר: "מדובר ברגע היסטורי בתהליכי ההתחדשות של בת ים. כמי שמאמין ומקדם התחדשות עירונית אני גאה לעמוד פה היום ולראות איך החזון שלנו קורה הלכה למעשה. בשנים הקרובות אנחנו עתידים לראות פרויקטים נוספים של פינוי בינוי יוצאים לדרך ומצטרפים לעשרות הפרויקטים של תמ"א 38 שכבר קורים ברחבי בת ים. ההתחדשות העירונית היא העתיד שלנו והיא הפתרון הטוב ביותר לעמידותם של המבנים מפני פגעי טבע ולמצוקת הדיור שקיימת בישראל".

מיכה בראון, בעל חברת בר און , המקימה את הפרויקט יחד עם חברת פסו רומי ציין: "מצאנו במקום הזה יהלום לא מלוטש ויחד עם יתר השותפים שלנו לפרויקט התחלנו במלאכת הליטוש. לקחנו את טובי המתכננים הכי מקצוענים בארץ בלי פשרות. על מנת ליצור כאן פרויקט מיוחד.למילה יחד יש משמעות גדולה מאוד בפרויקטים של פינוי בינוי ואנחנו מבטיחים לכם שנעבוד כדי להשאיר לעיר בת ים תכשיט מדהים על חוף הים היפה שלה. אני רוצה להודות לראש העיר יוסי בכר ומנהלי המחלקות בעירייה שדלתם הייתה תמיד פתוחה והתאמצו לעזור בכל דבר שהיינו זקוקים לו . אני מבטיח לדיירים שיזכו ליהנות להסתכל על הים מהמרפסת של ביתם בקרוב ולהתחיל חיים חדשים וטובים יותר".

 חיים אביטן, יו"ר הרשות להתחדשות עירונית: "ההתחדשות העירונית היא הדרך שלנו להבטיח ודאות וחיים מכובדים לאזרחי ישראל. בת ים היא עיר בעלת פוטנציאל גבוה להתחדשות עירונית ואני מברך את ראש העיר יוסי בכר , על שיתוף הפעולה ועל כך שהוא פועל רבות בכדי לקדם פרויקטים ברחבי העיר".

 

  

עוד בחולון
חשבנו שיעניין אותך גם...
זה היה בסוף הקיץ
זה היה בסוף הקיץ
"ככה גלעד היה רוצה שיזכרו אותו"
מאות יח"ד במסגרת פינוי-בינוי
נבחר לקדנציה שלישית
עשרות דוחות לעבירות רכיבה
המשמר החברתי החל לפעול באלעד
בעקבות המחלה למדתי לאהוב את עצמי
שלובות
פסטיבל "הביצה" להומור יהודי