חולון

אישום: התחזה לאחר וסחט באיומים

כתב אישום שהוגש נגד תושב אזור מייחס לו סחיטה באיומים ועבירות נוספות שבוצעו כלפי קטינות באפליקציית ווטסאפ

כתב לוקאל 07/08/2018
אישום: התחזה לאחר וסחט באיומים
סחט באיומים באמצעות ווטסאפ (תמונה להמחשה iclipart)

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד בן 27 מאזור, הכולל 8 אישומים, ובין היתר ריבוי עבירות סחיטה באיומים, התחזות, הפרת צו פיקוח ועוד.

מעובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עוה"ד צבי שוורץ, עולה כי במהלך החודשים מרס עד מאי 2018, עשה הנאשם שימוש בחשבון ווטסאפ שהתבסס על שני מספרי טלפון משניים שקיבל באמצעות אפליקציה של חברת סלקט בע"מ, לעתים תחת השם הבדוי "אדיר ערוסי", בצירוף תמונות של אדם אחר שלא היה מודע לשימוש בתמונותיו. באמצעות חשבון הווטסאפ, יצר הנאשם קשר עם בגירה וכן עם 7 קטינות, חרף העובדה כי נאסר עליו לעשות כן במסגרת צו פיקוח. בחלק מההתכתבויות נהג הנאשם לבקש מהקטינות לשלוח לו תמונות אינטימיות שלהן. במסגרת הקשר עם שלוש מהמתלוננות הקטינות, סחט אותן הנאשם באיומים שישלחו לו תמונות אינטימיות ואיים כי יפרסם את התמונות או שיפגע בהן.

כך למשל, באחד המקרים יצר הנאשם קשר עם קטינה בת 17, בהודעות ווטסאפ לטלפון הנייד שלה, בעודו מתחזה לאדם אחר. הנאשם שלח למתלוננת הודעה לפיה הוא יודע פרטים עליה, והמתלוננת ניסתה לברר מהיכן קיבל את הפרטים, והביעה מורת רוחה מפנייתו אליה. הנאשם בתגובה כתב לה כי מאחר והיא מדברת אליו בצורה זאת, היא צפויה לסבול. בסמוך שלח לה הנאשם תמונה ובה כרטיס ביקור הנחזה להיות כרטיס של נערת ליווי, ובו שמה, תמונתה, מספר הטלפון שלה ועיר מגוריה. המתלוננת שאלה את הנאשם היכן והאם פרסם את כרטיס הביקור, וביקשה שימחק אותו. הנאשם ענה לה כי הוא רוצה להיפגש אתה וכשענתה שהיא לא מעוניינת בכך, שלח שוב את כרטיס הביקור ואיים בפרסומו ברבים ובין היתר להוריה. המתלוננת חסמה את השיחה עם הנאשם, ובתגובה הוא החל לשלוח לה הודעות ס.מ.ס בהן כתב כי עליה להסיר את החסימה בתוך שתי דקות אחרת יגרום לה להצטער על כך. המתלוננת הסירה את החסימה, אך בהמשך חסמה את הנאשם שוב. בתגובה כתב לה הנאשם כי היא תסבול ממכות ומאונס, ואף ציין כי הוא יודע היכן היא לומדת וכי אל לה לערב את המשטרה.

במקרה אחר יצר הנאשם באמצעות חשבון הווטסאפ קשר עם קטינה בת 16, בהודעות ווטסאפ לטלפון הנייד שלה, בעודו מתחזה לאדם אחר. במסגרת ההתכתבות בין השניים שלחה המתלוננת לנאשם תמונה אינטימית שלה, וזאת בשל חששה ממנו. בהמשך ביקשה המתלוננת מהנאשם שימחק את התמונות ששלחה לו, אך הוא כתב לה כי עליה לעשות כל מה שיאמר לה, ואם תסרב, התמונות יתפרסמו ברבים. בשל חששה השיבה לו המתלוננת בחיוב. בהמשך הורה הנאשם למתלוננת לשלוח לו תמונות נוספות והיא נענתה לדרישותיו. עוד הורה לה הנאשם לקשר אותו עם חברותיה, למסור פרטים על קרובות משפחתה ולשמש כנערת ליווי, אולם היא לא עשתה כן. הנאשם איים על המתלוננת פעמים נוספות כי אם לא תיענה לדרישותיו, תמונותיה יפורסמו ברבים.   

הפרקליטות ביקשה את המשך מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו.

 

עוד בחולון
חשבנו שיעניין אותך גם...
אנשי החינוך המצטיינים לשנת 2018
חוק המרוכלים- מחכים לבגצ
חוק המרוכלים- מחכים לבג"צ
מקהלת תיכון אלון
מקהלת תיכון "אלון" כבשה את הקהל במשכן האופרה בתל-אביב
8 פצועים בהם 1 בינוני בתאונה בכביש 60
כוכבים בשמי כפר סבא
 סיירת ההורים תפסיק את פעילותה
סיירת ההורים תפסיק את פעילותה
ארז ברט בכנס המתגייסים
כנס מתגייסים ברעננה
עמודי בזק נפלו בחצרות הבתים