חולון

חינוחולון

מאות אנשי חינוך מחולון השתתפו בכנס מיוחד במדיטק לקראת פתיחת שנת הלימודים

כתב לוקאל 28/08/2018
השר בנט בדברי הברכה (צילום: דוברות עיריית חולון)

תחת הכותרת " UNPLUG - להתנתק זה להתחבר מחדש" ערכה עיריית חולון במדיטק כנס מיוחד לקראת פתיחת שנת הלימודים תשע"ט, בהשתתפות מאות מנהלים וצוותים חינוכיים בעיר. בכנס, שנערך בהובלת מינהל החינוך העירוני, עסק באתגרים שעומדים בפני המורים והמחנכים בעבודת חינוך "דור המסכים" בעידן בו הטכנולוגיה חודרת לחיינו בעוצמה שלא ידענו בעבר ומציעה שפע של גירויים והסחות דעת לתלמידים.

העיתונאית סיוון רהב-מאיר, שהנחתה את הכנס, הדגישה בדבריה את ההשפעה הדרמטית של העולם הדיגיטלי על התקשורת ועל החברה.  העיתונאי דרור גלוברמן, המסקר את עולם הדיגיטל, האיר את עיני הקהל באשר למניפולציות הנפשיות המבוצעות על כולנו בעולם הדיגיטל והציג איך כולנו משרתים אינטרסים כלכליים לא שלנו.

שר החינוך, נפתלי בנט, שלח לבאי הכנס את ברכתו המצולמת, שבה הודה לאנשי החינוך ובירך את תלמידי חולון וצוותי החינוך בעיר בשנת לימודים מוצלחת, שתהיה גם שנה של אחדות.

מנהלת מחוז תל-אביב במשרד החינוך, חיה שיטאי, החמיאה מאוד לחולון על עשייתה החינוכית ואמרה: "לא בכדי קיבלה חולון את פרס החינוך ודוגמה לכך היא קיום כנס מרתק לאנשי המקצוע בעיר בנושא ההתמודדות עם המסכים ימים ספורים טרם פתיחת שנת הלימודים. בעיניי הכול עניין של איזון. התלמידים היום צריכים להיות אקטיביים ועלינו לבנות שיעורים שבהם הם אכן יהיו אקטיביים. אי אפשר להתעלם מהטכנולוגיה ועלינו ללמד שימוש מושכל בה. אבל, לא תהיה הצלחה בלי ההירתמות של ההורים לכך".

סגן ראש מינהל החינוך העירוני ומנהל אגף חדשנות חינוכית, ד"ר משה לייבה, הדגיש בדבריו, כי לדעתו אין אפשרות ואין טעם ללכת כנגד הטכנולוגיה וכנגד התרבות והמציאות שבה חיים הילדים וכי מוטב למצוא את הדרכים הנכונות לגייס את הטכנולוגיה לטובת החינוך, וזאת מבלי לאבד את הדרך ואת הערכים החינוכיים.

בכנס השתתפו גם כתבת החינוך של חברת החדשות, יעל אודם, והחוקרים ד"ר יוסי חלמיש ונועם מנלה. בחלק האמנותי הופיעו בוגרים של מגמת המוסיקה בתיכון ק"ש וכן עילי בוטנר וילדי החוץ.

 

עוד בחולון
עיריית חולון ממשיכה בעבודות שיפוץ מוסדות החינוך
כתב לוקאל 10/07/2019
כתב לוקאל 20/01/2019
כתב לוקאל 16/01/2019
כתב לוקאל 24/12/2018
כתב לוקאל 19/12/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
במוזיאון העיצוב חולון נפרדים מ-2018
נעצר חשוד בסדרת התפרצויות לרכבים
שריפה פרצה בעסק במרכז הרצליה
נבחרת הרובוטיקה עם אביהו בן נון
הישג יפה לתיכון "אביב" רעננה
פצוע בתאונה בכפ"ס
מופע אורות ומוזיקה
מופע אורות ומוזיקה בחיפה
ב(ע)ין השורות פרשת בשלח
עוזרים למצילים
עוזרים למצילים