חולון

הצלצול הראשון

38,784 תלמידים החלו את שנת הלימודים בחולון. ההשקעה פר תלמיד גדלה והיא עומדת על 14,038 שקל

תמי מאור 03/09/2018
פתיחת שנת הלימודים ( צילום: טל קירשנבאום)

בתום תקופה של עבודות שיפוצים אינטנסיביות בגני הילדים ובבתי ספר בחולון בתקציב עירוני חסר תקדים, החלו אתמול (ראשון) בבוקר 38,784 תלמידים בחולון את שנת הלימודים כסדרה.

ההשקעה פר תלמיד גדלה השנה והיא עומדת על 14,038 שקל בתקציב השוטף (לא כולל בינוי ושיפוץ מוסדות חינוך) .

בכירי העירייה ומינהל החינוך העירוני סיירו הבוקר במוסדות החינוך ברחבי העיר ואיחלו לתלמידים ולצוותי החינוך שנת לימודים פורייה ומוצלחת. הסיור החל במעבר החצייה קרבת בית הספר היסודי ביאליקשבו שוחחו עם הילדים וההורים בדרכם לבית הספר תוך שהם חוצים בבטחה את הכביש בסיוע משמרות הזה"ב. לאחר מכן השתתפה הפמליה בטקס פתיחת שנת הלימודים בבית הספר הממ"ד יסודי ישורון ובירכה את התלמידים בכיתה. בבית הספר היסודי הס נקבעה בדלת הכניסה מזוזה חדשה לאחר עבודות שיפוץ נרחבות שנעשו בביה"ס, אשר הוצגו בפני האורחים.

בהמשך ביקרו בכירי העירייה בכיתת הוותיקים בתיכון אילון, שבו לומדים זו השנה השנייה גמלאים מהעיר. מדובר בכיתה בת  30 גמלאים צמאי דעת, שבאים לתיכון פעמיים בשבוע ל- 4 שעות בכל פעם ולומדים את המקצועות הנלמדים בתיכון כמו תנ"ך, היסטוריה, ספרות, אזרחות, אנגלית, ערבית ואמנות. מורי התיכון הם אלה שמלמדים גם את הגמלאים, אשר שותים בצמא את דברי מוריהם. כמו כן, הם משתתפים בפעילויות החברתיות בבית הספר כמו טכסים, הרצאות והצגות. בעיר פועלות מספר כיתות גמלאים: 2 בתיכון קריית שרת, 2 בתיכון קוגל, אחת, כאמור, באילון והשנה תיפתח גם כיתה בעתידים.

בהמשך כלל הסיור גם ביקור בגן אלון שהינו גן קינסתטי, כלומר: גן ששם דגש על פעילות פדגוגית בתנועה ולפיכך ישנם בו מתקני כושר מותאמים לילדים קטנים ואביזרי כושר לפעילות גופנית כחלק מהתהליך הפדגוגי.

התחנה האחרונה של המשלחת העירונית הייתה מרגשת במיוחד: ביקור בכיתת חטיבה צעירה  של החינוך המיוחד בבית הספר היסודי בן גוריון. זו הפעם הראשונה שבחולון שנפתחת כיתה כזו, וזאת מתוך כוונה ליצור פעילות משותפת של ילדי הכיתה עם כלל תלמידי א' בבית הספר. בכיתת הגן הוקמה סביבה גנית עם פינות המוכרות לילדים מהגן כמו מטבח, פינת משפחה ועוד.


עוד בחולון
עיריית חולון ממשיכה בעבודות שיפוץ מוסדות החינוך
כתב לוקאל 10/07/2019
כתב לוקאל 20/01/2019
כתב לוקאל 16/01/2019
כתב לוקאל 24/12/2018
כתב לוקאל 19/12/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
רעול פנים שדד פיצוציה בכפר סבא באיומי סכין
רעול פנים שדד פיצוציה בכפר סבא באיומי סכין
שחקן הכדורסל עומרי כספי ושחקנית הכדורסל בדימוס מיה רשף
כשעבר והווה נפגשים
אבות השנה
"נאבקים על חיי הילדים"
גבר נפגע קשות בשריפה בקריות
ממחזרים ממש פה
ממחזרים ממ"ש פה
צביקה ברוט- ראש עיריית בת ים
יובל שרף בקמפיין חדש
יובל שרף בקמפיין חדש