חולון

הצלצול הראשון

38,784 תלמידים החלו את שנת הלימודים בחולון. ההשקעה פר תלמיד גדלה והיא עומדת על 14,038 שקל

תמי מאור 03/09/2018
פתיחת שנת הלימודים ( צילום: טל קירשנבאום)

בתום תקופה של עבודות שיפוצים אינטנסיביות בגני הילדים ובבתי ספר בחולון בתקציב עירוני חסר תקדים, החלו אתמול (ראשון) בבוקר 38,784 תלמידים בחולון את שנת הלימודים כסדרה.

ההשקעה פר תלמיד גדלה השנה והיא עומדת על 14,038 שקל בתקציב השוטף (לא כולל בינוי ושיפוץ מוסדות חינוך) .

בכירי העירייה ומינהל החינוך העירוני סיירו הבוקר במוסדות החינוך ברחבי העיר ואיחלו לתלמידים ולצוותי החינוך שנת לימודים פורייה ומוצלחת. הסיור החל במעבר החצייה קרבת בית הספר היסודי ביאליקשבו שוחחו עם הילדים וההורים בדרכם לבית הספר תוך שהם חוצים בבטחה את הכביש בסיוע משמרות הזה"ב. לאחר מכן השתתפה הפמליה בטקס פתיחת שנת הלימודים בבית הספר הממ"ד יסודי ישורון ובירכה את התלמידים בכיתה. בבית הספר היסודי הס נקבעה בדלת הכניסה מזוזה חדשה לאחר עבודות שיפוץ נרחבות שנעשו בביה"ס, אשר הוצגו בפני האורחים.

בהמשך ביקרו בכירי העירייה בכיתת הוותיקים בתיכון אילון, שבו לומדים זו השנה השנייה גמלאים מהעיר. מדובר בכיתה בת  30 גמלאים צמאי דעת, שבאים לתיכון פעמיים בשבוע ל- 4 שעות בכל פעם ולומדים את המקצועות הנלמדים בתיכון כמו תנ"ך, היסטוריה, ספרות, אזרחות, אנגלית, ערבית ואמנות. מורי התיכון הם אלה שמלמדים גם את הגמלאים, אשר שותים בצמא את דברי מוריהם. כמו כן, הם משתתפים בפעילויות החברתיות בבית הספר כמו טכסים, הרצאות והצגות. בעיר פועלות מספר כיתות גמלאים: 2 בתיכון קריית שרת, 2 בתיכון קוגל, אחת, כאמור, באילון והשנה תיפתח גם כיתה בעתידים.

בהמשך כלל הסיור גם ביקור בגן אלון שהינו גן קינסתטי, כלומר: גן ששם דגש על פעילות פדגוגית בתנועה ולפיכך ישנם בו מתקני כושר מותאמים לילדים קטנים ואביזרי כושר לפעילות גופנית כחלק מהתהליך הפדגוגי.

התחנה האחרונה של המשלחת העירונית הייתה מרגשת במיוחד: ביקור בכיתת חטיבה צעירה  של החינוך המיוחד בבית הספר היסודי בן גוריון. זו הפעם הראשונה שבחולון שנפתחת כיתה כזו, וזאת מתוך כוונה ליצור פעילות משותפת של ילדי הכיתה עם כלל תלמידי א' בבית הספר. בכיתת הגן הוקמה סביבה גנית עם פינות המוכרות לילדים מהגן כמו מטבח, פינת משפחה ועוד.


עוד בחולון
עיריית חולון ממשיכה בעבודות שיפוץ מוסדות החינוך
כתב לוקאל 10/07/2019
כתב לוקאל 20/01/2019
כתב לוקאל 16/01/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
שירות עירוני בקליק
צרפת מבקשת הסגרתם של שני תושבי רעננה
צרפת מבקשת הסגרת שני תושבי רעננה
מגדל העמק מעצמת גיו גיטסו
מגדל העמק מעצמת ג'יו ג'יטסו
פועל בניין נפצע בינוני בתל אביב
החוג הצפוני
לשתות עדלאידע בברים הכי שווים בתל אביב
הוגבר הפיקוח בנושא גיזום ברעננה
התנדבו בבית אבות באמצע הטיול השנתי
התנדבו בבית אבות באמצע הטיול השנתי
"העירייה לא נערכה כראוי"