חולון

לילה כן שקט

עיריית חולון וחברות פורום הרשויות למאבק ברעש המטוסים צמצמו משמעותית המראות מטוסים חריגות בשעות הלילה בתקופת החגים

כתב לוקאל 17/09/2018
צומצם מספר הטיסות (תמונה להמחשה iclipart)

הישג לעיריית חולון ולחברות פורום הרשויות המקומיות למאבק ברעש המטוסים: בשל התערבותן ומאבקן הנחוש, צומצמה משמעותית כמות המראות המטוסים החריגות שהמריאו מנמל התעופה בן-גוריון בשעות הלילה, לפני ראש השנה.

תקופת החגים ככלל וראש השנה בפרט מאופיינת, כמדי שנה, בכמות טיסות גדולה במיוחד. ראשי הרשויות עוטפות נתב"ג העבירו פנייה חריפה לרשות שדות התעופה (רש"ת) בעקבות בקשתה מרשות התעופה האזרחית (רת"א) לאשר תוספת חריגה של 140 טיסות עם 25 אלף נוסעים ב"חלון הלילה" שבין השעות 01:40 ל-05:00 לפני ראש השנה. רת"א אישרה 35 המראות חריגות בלבד במועד זה עם כ-6,300 נוסעים, אולם לבסוף המריאו בסך הכל לפני ראש השנה 6 טיסות חריגות ובהן כ-1,100 נוסעים. במקביל, התקיים בעיריית חולון דיון חירום, בהשתתפות חברי הפורום, שבמהלכו הוחלט לנקוט באמצעים משפטיים, על מנת לוודא שטיסות חריגות מסוג זה לא יחזרו על עצמן מדי שנה.   

לדברי עו"ד נרי ירקוני, המייצג את הפורום, "התברר כי לא היה צורך ממשי להפר את עוצר ההמראות בשעות הלילה וגם 6 הטיסות שהמריאו בסופו של דבר יכלו להמריא מבלי להפר אותו. בימים אלה אנו בוחנים את האפשרויות המשפטיות שעומדות בפנינו, על מנת להסדיר את נושא הטיסות החריגות בתקופת החגים באופן קבוע".

פורום הרשויות למאבק ברעש המטוסים עוסק מזה שנים בהשגת איכות חיים ושנת לילה בריאה לתושבי היישובים עוטפי נתב"ג בכל הנוגע לנושא זה. בחודש יולי האחרון הגיש הפורום בג"צ בדרישה להנמכת מפלס רעש המטוסים, במיוחד בשעות הלילה. כן הוגשו בעבר בג"צ שהוביל לעוצר המראות בן כ-3.5 שעות ועתירה נוספת שהובילה להמראות שמוגדרות כשקטות עד השעה 6 בבוקר. הפורום עוקב אחר דיווחי הרעש באופן שוטף ובמידה שקיימת חריגה, הוא פועל מול רש"ת למיצוי הדין.

עוד בחולון
כתב לוקאל 20/01/2019
כתב לוקאל 16/01/2019
כתב לוקאל 24/12/2018
כתב לוקאל 19/12/2018
אתר לוקאל 16/12/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
ספינות במדבר
 ילד כבן 7 שרכב על אופניים נפגע מאוטובוס בבית שמש ונפצע באורח קשה.
אוטובוס פגע בילד בבית שמש
שלושה פצועים בתאונה קשה ליד קבר בנימין
פצוע אנוש מירי ברמת גן
גבר בן 20 נהרג לאחר שנורה ברמת גן
רעננה במקום 6 בדירוג הערים הבינוניות
רעננה במקום 6 בדירוג הערים הבינוניות
זה הזמן שלכם להצליח!
גיזום עצים ברעננה , צילום אילוסטרציה
מבצע גיזום עצים ברעננה
מגעים להקמת קואליציה רחבה