חולון

היום שאחרי הבחירות (טור אישי)

ביום שאחרי הבחירות שיר הספרי, ממתגת ערים, מציעה עשרה טיפים למועמדים שזכו

אתר לוקאל 01/11/2018
הספרי. הציבור זוכר (צילום: בועז רבינוביץ')

שיר הספרי, ממתגת ערים וחברות נדל"ן, מציעה לזוכים בבחירות עשרה טיפים ליום שאחרי :

טיפ ראשון, לא לחגוג יותר מדי. עכשיו מתחילה העבודה הקשה באמת.

טיפ שני, לא לשכוח ביום שאחרי לממש את ההבטחות ולנסות גם לעמוד בהן. לא להתעלם מהן. הציבור זוכר גם זוכר.

טיפ שלישי, נגמר הסיפור של מערכת הבחירות. לנסות ולייצר קואליציה רחבה ככל האפשר במועצת העיר, גם אם מערכת הבחירות הייתה "מדממת".

טיפ רביעי, לייצר "טראסט מוחות" ל"מאה הימים הראשונים", בהם ייקבע סדר העדיפויות ביישום תוכנית העבודה שתקבע. לא להימנע מלשתף גם נציגי מפלגות נוספות ב"טראסט המוחות", זה גם מפרה יותר וגם נכון יותר מבחינת ניהול שוטף של העיר.

טיפ חמישי, ללכת בו זמנית על "שוטף", לצד האתגר הראשי של אותה עיר. לדוגמה, אם קיימת בעיית תחבורה קשה בכניסות והיציאות מהעיר, ל"סמן" אותה כאתגר מרכזי לכל הקדנציה, כנ"ל לגבי מחסור במוסדות חינוך, הטמעת יום לימודים ארוך, מועדוני תרבות ומתנ"סים, כל אלה עשויים להיות אתגרים אסטרטגיים ועל ראש העירייה הנכנס להחליט לאן להעניק תעדוף בשנים הקרובות, ובכלל.

טיפ שישי, לנסות ולהסתכל לא רק על הקיים, אלא גם התפתחויות אפשריות בעתיד. לדוגמה, אם באותה עיר יתווספו במהלך הקדנציה הקרובה עוד אלפי תושבים כתוצאה מבנייה מאסיבית (וישנן כיום כידוע עשרות רבות של ערים כאלה!) הצרכים והאתגרים ישתנו. בתחבורה. בחניות. בתשתיות. במערכת החינוך. בהכל.

טיפ שביעי, לפתח יחסים תקינים וטובים עם השלטון המרכזי, אך להקפיד על עצמאות מחשבתית והזכות לפעול באופן עצמאי, לטובת תושבי העיר. השילוב של השניים הינו אידיאלי, הן לקבלת תקציבים והן לתיעדוף צרכים נכונים של העיר.

טיפ שמיני, להיות עדכני ולחשוב קדימה, בין אם מדובר בחשיבה טכנולוגית או סביבתית וירוקה. כאן במקום, לעיתים קרובות, לקחת יועצים מומחים חיצוניים, שיעניקו בסיס נאות לחשיבה זו ולביצוע בהמשך.

טיפ תשיעי, לא לשכוח אוכלוסיות נזקקות, קשישות או מוגבלות. הן, הן הסמן הימני של "עיר טובה לתושביה".

טיפ עשירי, לנסות ולייצר vision גם לעשרות השנים הבאות ולהותיר חותם, בין אם על ידי ייצור הרבה יותר מקומות תעסוקה, מרכזי תרבות ובילוי שלא היו בעיר, תמהיל אוכלוסיה שימתג  גם הלאה את העיר. והעיקר, לא לשכוח שמדובר בתפקיד מאתגר ביותר ובעל אפשרויות ביצוע כמעט בלתי מוגבלות, לא פחות ואולי אף יותר מראש ממשלה!

לסיכום, ברגע שראש עיר נכנס לתפקיד, חובת ההוכחה עליו מיידית. אין לו ימי חסד ואף תושב לא מתייחס אליו כאל עובד חדש שעליו ללמוד את המטריה. התושבים רוצים שינויים ומייד. התושבים רוצים תקשורת עם ראש העיר, התושבים רוצים לראות עשייה. שיווק העיר ומיתוגה מתחיל מייד.

 


עוד בחולון
הרב אליהו שדמי, מנהל חב"ד רעננה 20/12/2018
אתר לוקאל 02/12/2018
אתר לוקאל 02/12/2018
אתר לוקאל 28/11/2018
אתר לוקאל 19/11/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
שבץ מוחי- הפער בין מרכז לפריפריה
התושבים המתנגדים באחת ההפגנות בעבר
ביה"מ העליון נתן למדינה אור ירוק לקדם את תכנית הבניה באפולוניה
אלי גינזברג , מנכל עזרה ובצרון
יחד תחת קורת גג אחת
עבודות תשתית ברחוב האחדות
עבודות תשתית לרווחת תושבי שכונת עלייה
פעילות ענפה במרכז התורני בהודש
פעילות ענפה במרכז התורני בהוד"ש
נועה ורז
רז אחי הגדול הקטן
קאפקייקס שוקולד עם קצפת ודובדבני אמרנה
קאפקייקס שוקולד עם קצפת ודובדבני אמרנה
בכפ"ס אוכפים רכיבה על אופניים חשמליים