חולון

כולנו ביתא ישראל

בחולון התקיים אירוע עירוני לציון חג הסיגד של בני הקהילה האתיופית

כתב לוקאל 07/11/2018
אירוע הסיגד בחולון ( צילום: טל קירשנבאום)

חג הסיגד, חגם של יהודי אתיופיה, צוין אמש במרכז שטיינברג בחולון באירוע עירוני חגיגי בהפקת בית העולה. החג הדתי והחברתי מסמל את יום קבלת התורה בהר סיני, המשך מעשיהם של עזרא ונחמיה בבבל, תפילת חרטה למחילה וחזרת העם היהודי לארץ המובטחת ולירושלים. באירוע השתתפו ממלא מקום ראש העיר, זוהר נוימרק, בכירים, נכבדי הקהילה האתיופית בחולון וקהל רב שנהנה מדוכנים ססגוניים שאורגנו בידי מחלקת הנוער במינהל החינוך וכן ממאכלי העדה הטעימים. בנוסף, כללה התכנית את הופעתה של הזמרת איילה אינגדשט ואת הצגת התיאטרון "חצויה". 

מ"מ ראש העירייה, זוהר נוימרק אמר: "חג הסיגד הוא חג שכולו תפילה ואהבה. ידוע לכולנו כי עַָבַר של עם קשור באופן הדוק עם ההווה שלו וגם עם העתיד שלו, לכן עיריית חולון משקיעה מאמצים רבים על מנת לשמר את המנהגים האהובים ואת המסורת של יהדות אתיופיה, שאחד מהם הוא חג הסיגד, למען העולים ולמען הדורות הבאים". 

 בחולון מתגוררים כיום כ-2,100 עולים מהעדה האתיופית והעירייה מעמידה לרשותם מגוון שירותים על מנת להקל על חבלי הקליטה שלהם ועל השתלבותם בעיר ובארץ. בין היתר, מוצעים חוגים מוזלים לילדים בתחומים מגוונים (תכנית "מפתחות") ושיעורי תגבור לתלמידים (תכנית "ספייס"). בנוסף, מוצעים גם קורסי מחשבים למבוגרים, שיעורי שחייה לילדים, סיורים להכרת הארץ ועוד וגם מחר (חמישי) ייצאו אוטובוסים מחולון לירושלים לעלייה לרגל המסורתית. בנוסף, מעניקה העירייה מלגות ייעודיות לסטודנטים אתיופיים.

כמו כן, תחל העירייה בקרוב בבניית מרכז להתכנסויות לבני הקהילה האתיופית, שיוקם ברחוב פרופסור שור. המרכז יוקם לאחר מאמצים רבים שנעשו ועתיד להוות בית חם עבור ציבור זה. 

עוד בחולון
עיריית חולון ממשיכה בעבודות שיפוץ מוסדות החינוך
כתב לוקאל 10/07/2019
כתב לוקאל 20/01/2019
כתב לוקאל 16/01/2019
כתב לוקאל 24/12/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: רוכב אופניים נהרג בתאונת "פגע וברח"
מישמיש, בן חצי שנה, מתוק אמיתי שמסתדר עם כולם
יום אימוץ חגיגי של כלבים וחתולים ברעננה
בן 13 נהרג מפגיעת רכב
בן 13 נהרג מפגיעת רכב
אן מור , הצילה את החתול
להציל את סימבה
פלאפל בשקל
פלאפל בשקל?
"הגברת האכיפה כנגד הכנסת סחורה מזויפת לרצועת עזה ואיו"ש"
חינוך וקהילה הוד השרון
תחנת הרכבת רעננה מערב גורמת לזיהום אוויר
"תחנת הרכבת רעננה מערב גורמת לזיהום אוויר"