חולון

"נמאס לנו!!!"

אסיפת מחאה למיגור האלימות נגד נשים נערכה בלובי הכניסה של מרכז הרפואי "'וולפסון" ביוזמת הנהלת המרכז הרפואי וועד האחיות

כתב לוקאל 04/12/2018
מנכ"לית ביה"ח וולפסון; ד"ר ענת אנגל, נושאת דברים (צילום: דוברות וולפסון)

אסיפת מחאה למיגור האלימות נגד נשים נערכה הבוקר (שלישי, 4 בדצמבר) בלובי הכניסה של מרכז הרפואי "'וולפסון" בחולון.

האסיפה, אשר התקיימה במקביל לעצרות זהות בכל רחבי הארץ, התקיימה כיוזמה של הנהלת המרכז הרפואי וועד האחיות. עובדות ועובדים רבים, מכל הסקטורים (רפואה, סיעוד, תומכי רפואה, טכנאות רפואית, מנהל ומשק) הגיעו על מנת להביע סולידריות.

ד"ר ענת אנגל, מנכ"לית המרכז הרפואי: "התכנסנו כאן היום כדי לומר בקול רם וברור: נמאס לנו. מגילוי האלימות נגד נשים ונגד צוותים רפואיים וסיעודיים. נמאס לנו מצעקות, קללות, איומים ומכות. נמאס לנו מהזילות הזו בחיי אדם, במיוחד כאן – במקום שבו אנחנו אמונים על הצלת חיים".

רוזי גרינשפן, בעבר יו"ר ועד האחיות ב"'וולפסון", אחות אחראית ביחידה לטיפול נמרץ לב ציינה בדבריה כי חוותה, ביחד עם חברי הצוות שלה במחלקה, את החוויה האיומה של טיפול באשה אשר הייתה קורבן של אלימות. לדבריה: "חווינו את הכאב הגדול ביחד עם כל בני המשפחה".

ג'וליה ברדה, רופאת נשים בכירה והאחראית הרפואית על "חדר 4" – המרכז הראשון בישראל לטיפול בנפגעי תקיפה מינית: "טיפלנו עד כה בכ-5,000 נשים לאורך השנים, וכמחציתן הגיעו אלינו כתוצאה מאירוע של אלימות פיזית אשר נאלצו לעבור".

אורנה שוורץ, מנהלת המעבדה למיקרוביולוגיה והממונה על תחום השוויון המגדרי ציינה כי במסגרת תפקידה היא מלווה לא מעט מקרים של אלימות - מסוגים שונים, המופנית כלפי נשים, וכי היא שבה ומעודדת אותן להשמיע את קולן, למענן ולמען נשים אחרות.

 

עוד בחולון
מיכאל פרוסמושקין 04/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 26/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 17/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
כחמישה עשר באב
"לא רק חג האהבה"
מגבילים את חב' גביית הארנונה
השמיים אינם הגבול
השמיים אינם הגבול
יריד בייבי בקניון עופר הגבעה
יריד בייבי בקניון עופר הגבעה
מרגישים את אוגוסט בחופים
יוגה על הים
יוגה על הים
אישה נהרגה בתאונה בנתניה
מקבלים השראה