חולון

אכיפה מוגברת על אי איסוף צואת כלבים בחולון

נמשכות פעולות ההסברה במערכת החינוך ובגינות הכלבים בעיר, הקנס על עבירה כזו הינו 730 שקלים

כתב לוקאל 28/05/2019
חלוקת ערכות לאיסוף צואת כלבים בחולון
צילום באדיבות עיריית חולון

תנקו או שינכו לכם: החל מהשבוע הבא יחלו המפקחים העירוניים של עיריית חולון באכיפה מוגברת של אי איסוף צואת כלבים ברחבי חולון. מדובר בעבירה שהקנס עליה לפי חוק העזר העירוני הוא 730 שקל.

במסגרת הגברת האכיפה, יחולקו גם ערכות לאיסוף צואת כלבים, שכוללות מתקן ובו מארז שקיות, עליהן מוטבעת הסיסמה: "יחד נשמור על חולון נקייה".

בעלי כלבים שאינם אוספים את צואת כלבם מהמרחב הציבורי, לא רק שעוברים על החוק אלא גם יוצרים מפגע אסתטי, שמדיף ריח רע ומסכנים את בריאות הציבור. ד"ר ויקטור חדד, הווטרינר העירוני: "צואת כלבים עלולה לגרום להחלקה ולהתרבות טפילים, תולעים וחיידקים מסוכנים, שגדלים בצואת הכלבים ועלולים לגרום למחלות בבני אדם או בבעלי חיים (דוגמת תולעת הפארקים או תולעים עגולות/שטוחות). בעלי הכלבים מחויבים לאסוף את צואת כלבם ולסלקה לפח אשפה, כשהיא ארוזה בשקית. מומלץ לטייל תמיד עם הכלב כאשר הוא קשור ברצועה, וזאת על מנת למנוע ממנו לאכול צואה, דשא, חיפושיות זבל או כל דבר אחר שעלול להזיק לבריאותו".

במקביל, ממשיכים וטרינרים מהשירות הווטרינרי של עיריית חולון להיפגש עם תושבים בגינות הכלבים בעיר ולשוחח עמם בנושא בעלי חיים ובנושא צרכנות נבונה של מזון מן החי. המפגשים הבאים יתקיימו בימי שלישי, בשעות 18:00-16:30, בתאריכים ובמיקומים הבאים: 28.5 גינת כלבים ברחוב מטולה, 4.6  גן סיפור העץ הנדיב, 11.6 חורשת היובל, 18.6 גינת כלבים בפילבוקס, 2.7 גן קריית עבודה (מול מרכז תיאטרון בובות).

כמו כן, מתקיימת גם פעילות הסברה בבתי הספר, במסגרתה מגיעים וטרינרים עירוניים אל בתי הספר בעיר, מקרינים מצגת ומשוחחים עם התלמידים על תחום עיסוקם, דוגמת: צער בעלי חיים ומניעת התעללות בבעלי החיים, מחלת הכלבת, אחריות בטיפול בבעלי חיים ועוד.

להלן מידע על אודות כלבים בחולון –

·        בחולון מתחסנים נגד כלבת מדי שנה כ-8,300 כלבים וחשוב לדעת כי זהו החיסון היחידי לכלבים שמוגדר בחוק כחובה. חיסון זה ניתן לכלב מגיל שלושה חודשים ובמסגרתו מוחדר גם שבב אלקטרוני, שהוא למעשה מספר הזהות של הכלב.

·        הזנים הנפוצים ביותר שמתגוררים בעיר הם כלבים מגזע קטן ובין הכלבים הגזעיים הזן הנפוץ ביותר הוא השיצו.

·        בחולון פועלות 13 גינות כלבים: חורשת היובל וגן הבנים בקריית בן-גוריון, חורשת נווה ארזים, גן העלייה השנייה בשכונת נווה רמז, גן קריית עבודה בשיכון ותיקים, גן מטולה בקריית שרת, גן שומרון בשיכון עממי, גן כספיון ומתחם העצים בשכונת נאות שושנים, גן בשדרות לוי אשכול, גן בפארק הנוער בשכונת תל גיבורים, גן ברחוב הגאונים בשכונת ג'סי כהן ובגינה ברחוב המנור, במתחם השירות הווטרינרי העירוני.

עיריית חולון קוראת לבעלי הכלבים בעיר לקיים את הוראות החוק, למנוע מעצמם תשלום קנסות מיותרים וכמובן, להתחשב באיכות חיי התושבים ובבריאותם.

 

עוד בחולון
אתר לוקאל 01/08/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
עוברים לרכבת
עוברים לרכבת?
הגר פרי יגור נכנסה לתפקידה
תאונה קשה בכביש 77
תאונת דרכים בין מספר כלי רכב בכביש 77
הכוהנת הגדולה
איפה הצמחייה בכיכרות
הזנחה באזור מלון דניאל
פצועים ועצורים בסיומה של הפגנת יוצאי אתיופיה
פעוט נפגע בתאונת "פגע וברח" באזור חדרה
כתב אישום נגד חשוד בסדרת תקיפות של עוברי אורח