בת ים

נדחתה עתירה נגד רה"ע חולון

ועדת הבחירות דחתה, בפעם השנייה, עתירה נוספת שהגישה תושבת העיר להוצאת צו מניעה נגד ראש עיריית חולון, מוטי ששון, בגין שימוש במשאבי העירייה לקידום קמפיין הבחירות

תמי מאור 06/05/2018
נדחתה עתירה נגד רה
מוטי ששון, העתירה נגדו נדחתה (צילום: טל קירשנבאום)

שלושה ימים לאחר שוועדת הבחירות דחתה במלואה את עתירתה הראשונה של תושבת חולון , שהוגשה נגד מוטי ששון, ראש העירייה, נדחתה גם עתירתה השנייה באותו הנושא, כאשר הפעם היא הוגשה גם נגד שמשון חן, מנכ"ל החברה לבידור ולבילוי (חולון) בע"מ ונגד התושבת פלורה חממי, מנהלת דף הפייסבוק הפרטי "פורום חולון – הבית של חולון". במקרה זה  פסקה הוועדה גם תשלום הוצאות על ידי העותרת לעיריית חולון ולחממי בגובה 1,000 שקל לכל אחת.

בדומה לעתירה הראשונה, גם העתירה השנייה שהגישה ליאורה פור התייחסה לדפי הפייסבוק של העירייה ושל ראש העירייה, שכללו פרסומים הנוגעים לאירועים שונים שיש להם זיקה ברורה לפעולות העירייה. השופט (בדימוס) מודריק ציין, כי "באורח רגיל וכללי העירייה רשאית ואפילו צריכה לדווח לתושבים על פעילותה והיא זכאית להשתבח בהישגיה ובהישגי העיר כולה. מטבע העניין ראש העירייה, כמנצח על הפעילות העירונית, זכאי לשילובו ולאיזכורו במידע ובתיאורי הפעילות העירונית. כל זה בתנאי שהדברים נעשים ב"מינון" ראוי כשמסירת המידע לתושבים היא עיקר ואילו הענקת האשראי (קרדיט) עבור ההישג או עבור הפעילות היא עניין נלווה".

 פור עתרה בעתירה זו גם נגד פרסומים שהופיעו בדף הפייסבוק  של החברה לבילוי ולבידור וכן בדף הפייסבוק הפרטי  "פורום חולון – הבית של חולון" בניהולה של התושבת פלורה חממי, שהעותרת טענה כי הם פועלים בשירות העירייה והעומד בראשה.  עפ"י העותרת, בשנת בחירות על העירייה להימנע ממימון או ממתן אמצעי פרסום לראש העירייה והפרסומים בדפים הפרטיים או החוץ עירוניים פסולים אף הם כיוון שהם פרי מהלכים מכוונים של שימוש באמצעים עירוניים כדי שניתן יהיה להעתיק אותם אל הפרסומים הפרטיים. העותרת אף טענה, כי פרסומים שונים שהופיעו בדף הפרטי "פורום חולון-הבית של חולון" נמסרו למפעילי הדף בידי דוברות העירייה כדי לגרום לתעמולת בחירות עקיפה.

 כאמור, ועדת הבחירות דחתה מכל וכל  טיעונים אלה וקיבלה את עמדתו של ראש העירייה במלואה וכך גם את עמדתם של שני המשיבים האחרים. פלורה חממי הכחישה באופן מוחלט את הטענה, כאילו דוברות העירייה המציאה לה את החומרים שפורסמו בדף הבית של חולון והשופט השתכנע כי דוברות העירייה אינה מכירה בדף הבית של חולון כפרסום תקשורתי שיש לו מעמד אצל הדוברות.

השופט מודריק: "הפרסומים הפרטיים נהנים מחופש פרסום שכן אין הם נשענים על משאבים עירוניים. פעולת השיתוף שפרסומים אלה מבצעים תקינה ואיננה בגדר ניצול משאב עירוני..... תת קבוצה זו חופשית להשתמש בכל פרסום עירוני כאוות נפשה".

עוד בבת ים
חשבנו שיעניין אותך גם...
"בסוד קולות רבים"
אנשים טובים לתחילת שנה טובה
ארז רוזנברג וירון רותם. פיתחו אפליקציה מצילת חיים
מישהו שומע אותי!
"לא סוגרים את 'כנפיים של קרמבו'"
קו הרכבת לי-ם ימשיך להיות בחינם
הריסת הבניינים ביום ראשון. כולם ירוויחו מהתחדשות הרחוב
"משאבים היא הסנונית של שינוי פני העיר"
מצלמות במעגל סגור במעונות "צעדים" ברחובות
הכנות אחרונות
הכנות אחרונות