בת ים

פרס האו"ם ל"הצל לבו של ילד"

עד כה, הצילה עמותת "הצל לבו של ילד" את חייהם של למעלה מ-4,700 ילדים מ-57 מדינות

תמי מאור 27/06/2018
טקס הענקת הפרס באו"ם (צילום: משרד הדוברת וולפסון)

פרס האו"ם לאוכלוסין הוענק הלילה (שעון ישראל) לעמותת "הצל לבו של ילד" מהמרכז הרפואי וולפסון. ד"ר ציון חורי- מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים בוולפסון, ד"ר עקיבא תמיר- מנהל היחידה לקרדיולוגית ילדים בוולפסון וד"ר ליאור ששון- מנהל המחלקה לניתוחי לב-חזה בוולפסון, שלושתם – ממייסדי עמותת "הצל לבו של ילד", קיבלו את הפרס בשם העמותה במהלך טקס שנערך בבניין האו"ם בניו יורק.

בטקס נכחו אורחים רבים מרחבי העולם, ביניהם גם אמו, אחותו ובני משפחתו של מייסד העמותה; ד"ר עמי כהן ז"לאשר חזונו, מסירותו וכישוריו המקצועיים הובילו את פעילות העמותה למיקום בולט בקרב הקהילה הבינלאומית של ארגוני בריאות הומניטריים.

עוד נכחו במעמד קבלת הפרס; איש העסקים, מייסד אמדוקס והפילנתרופ, נשיא הכבוד הבינלאומי של "הצל לבו של ילד" מוריס קאהן, הפילנתרופ היהודי סילבן אדמס; יוזם מרוץ הג'ירו בישראל, אשר בימים אלה נבנה ב'וולפסון' בית חולים לילדים על שמו, סיימון פישר; מנכ"ל עמותת 'הצל לבו של ילד' ויורם כהן, יו"ר העמותה.

"הצל לבו של ילד" היא עמותה בינלאומית שנוסדה בישראל בשנת 1995 במרכז הרפואי וולפסון. מטרתה של העמותה היא לשפר את מצבם הבריאותי ורווחתם של ילדים באשר הם, ללא תלות במוצאם הלאומי, דתם, צבע עורם, מינם או מצבם הכלכלי. משימתה על העמותה לשפר את איכות הטיפול הרפואי המוענק לילדים ממדינות מתפתחות וליצור מרכזי מיומנות במדינות אלה.

המועצה הכלכלית-חברתית של האו"ם (ECOSOC) העניקה ל"הצל לבו של ילד" מעמד של יועץ מיוחד, ולאחרונה האו"ם העניק לעמותה את אות האוכלוסים לשנת 2018. העמותה מקיימת קליניקות לטיפול קרדיולוגי ולטיפולי מעקב בישראל ובחו"ל על בסיס שבועי. כמו כן, היא מציעה תוכנית הכשרה בישראל לרופאים ולאחיות ממדינות מתפתחות, ויוזמת משלחות לארצות שותפות.

עד כה, הצילה עמותת "הצל לבו של ילד" את חייהם של למעלה מ-4,700 ילדים מ-57 מדינות באפריקה, בדרום אמריקה, באירופה, באסיה וברחבי המזרח התיכון, והכשירה למעלה מ-150 חברי צוות רפואי ממדינות אלה.

בימים אלו נבנה בסיוע העמותה בית חולים לילדים בוולפסון, אשר ישפר בצורה משמעותית את התנאים עבור ילדי חולון, בת ים, דרום תל אביב ויפו, ויהווה מרכז קרדיאלי בינלאומי לילדים.

 

עוד בבת ים
חשבנו שיעניין אותך גם...
המפגש בלשכת ראש העירייה. לקדם את ענף הכדורעף
התארחו בלשכת ראש העיר
נעלי גלי
בקיץ הזה תנעלו גלי
חריגות קרינה בגן "רותם"
הבלט הקנדי הגדול ממונטריאול
הבלט הקנדי הגדול ממונטריאול מגיע לישראל
המועדון החברתי במתנס אלי כהן ימשיך לפעול
תימשך פעילות המועדון החברתי במתנ"ס אלי כהן
הרב שמשון רב חבד, ראש העירייה אמיר כוכבי, נשיא המועדון עמנואל רז ויור ועדת איש השנה, יוני שדה
איש השנה של מועדון הליונס הוד השרון
"עזרו לנו להגיע לכל קשיש נזקק בעיר"
פרסום ראשון: ראש העירייה הורה על דחיית הדיון בנושא תוכנית פינוי בינוי בשכונת תקומה