בת ים

נסגר התיק נגד 4 בכירים בעיריית בת ים

הפרקליטות הודיעה לארבעת הבכירים בעיריית בת ים, שהיו חשודים בשוחד בחירות בתקופת מערכת הבחירות ברשויות בשנת 2015, כי התיק נגדם נסגר מחוסר אשמה

כתב לוקאל 06/08/2018
התיק נסגר מחוסר אשמה (תמונה להמחשה iclipart)

פרקליטת מחוז ת"א (פלילי) הודיעה (שני) לארבעה בכירים בעיריית בת ים (חלקם לשעבר), שהיו חשודים בשוחד בחירות, כי התיק נגדם נסגר מחוסר אשמה. הבכירים היו בתקופה הרלוונטית מנכ"ל העירייה, ארז פודמסקי-שקד; היועצת המשפטית של העירייה, חנה כהן-מוצן; סגן ראש העירייה, ויקטור טל ומנהל לשכת ראש העירייה, יעקב מור-חיים. ההודעה על סגירת התיק נמסרה גם למתלוננים בתיק.

החשדות בתיק זה עסקו בטענה לפיה בתקופה הסמוכה לבחירות לראשות עיריית בת ים, בינואר 2015, התערבו לכאורה החשודים בעבודת התובע העירוני במחלקה המשפטית, בכך שלפי החשד נתנו הטבות באמצעות התערבות זו לבעלי עסקים בעיר תמורת תמיכה במועמדותו של יוסי בכר לראשות העירייה. לאחר בחינת מכלול הראיות בתיק זה וביצוע השלמות חקירה, לא נמצאו ראיות ממשיות לכך ולכן הוחלט, כאמור, לסגור את התיק נגד הארבעה מחוסר אשמה. בפרקליטות מבהירים כי ראש העירייה, יוסי בכר, לא נחקר בתיק זה היות ועל פי הראיות בתיק לא היה בכך צורך.

על פי הודעת הפרקליטות באשר לעו"ד כהן- מוצן, במסגרת הליך אזרחי, שעסק באותו הקשר, מצא ביהמ"ש המחוזי בתוך הליך שנוהל זה מכבר, פסול בדרך בה פעלה במסגרת תפקידה כיועצת המשפטית של העירייה. בעקבות זאת, המחלקה להנחיית תובעים מוסמכי היועץ המשפטי לממשלה  בפרקליטות המדינה זימנה אותה לשימוע בעניין המשך ההסמכה שלה כתובעת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ועיריית בת ים, וזאת על דעת היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה. זאת, לאחר שעלה חשד כי לא פעלה לשמירה על עקרון עצמאות התביעה כפי שמצופה ממי שאוחז בהסמכה מאת היועץ המשפטי לממשלה לכהן כתובע ועומד בראש מערך התביעה המקומי. כהן-מוצן ויתרה על ההסמכה בטרם התקיים השימוע, והובהר לה, כי עם הוויתור וביטול ההסמכה אין היא יכולה עוד לעסוק בענייני התביעה הפלילית של העירייה ושל הוועדה המקומית, והיא מנועה מלהתערב בניהול ההליכים או להנחות את התובעים בעניינים אלו. בפרקליטות מציינים כי "החלטת פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) בעניין התיק הפלילי, כי התנהלות זו אינה עולה לכלל עבירה פלילית, אינה גורעת מן ההליכים המנהליים שעסקו בעניין הסמכתה כתובעת".

 ראש העירייה, יוסי בכר: "החלטת הפרקליטות היא הוכחה ניצחת שלא דבק כל רבב בהתנהלותה של עיריית בת ים. לשמחתי, כמו שבית המשפט העליון מצא שהבחירות התקיימו כדין, כך גם הפרקליטות מצאה היום  שאין אשמה באף אחד מנושאי המשרה בעירייה. אנו עומדים היום בפני מערכת בחירות חדשה ואני מקווה שהמתמודדים ילמדו מזה שבחירות עושים רק בקלפי".

 עו"ד דרור מתיתיהו, בא כוחו של ראש העירייה מסר כי "לאחר פרסום תוצאות הבחירות לראשות עיריית בת-ים, החלו ניסיונות נפסדים לשנות את רצון הבוחרים, על ידי גורמים בעלי עניין, בין היתר, באמצעות הגשת עתירה לבית המשפט ותלונה למשטרה, בגין שוחד בחירות לכאורה. בית משפט העליון דחה את הטענות והותיר את תוצאת הבחירות על כנה וכיום נתקבלה הודעת הפרקליטות על סגירת החקירה נגד נושאי משרה בעירייה, בעילה של היעדר אשמה. אנו מברכים את נושאי המשרה על ההחלטה בעניינם ומזכירים, כי ראש עיריית בת ים מעולם לא זומן ולא נחקר על ידי רשויות החקירה, על אף מכבש הלחצים שהופעל עליהן מצד אותם בעלי עניין. עובדה זאת מדברת בעד עצמה".   

 

עוד בבת ים
חשבנו שיעניין אותך גם...
גבר כבן 20 טבע באילת - מצבו אנוש
צעיר כבן 18 טבע למוות באילת
הרב דר מיכאל לייטמן
נאצי בארץ ישראל
הקמפיין שניצח מול הקמפיין שכשל
הוצגה רשימת "רעננים" למועצת העיר
שותים ב"דרינקי"
פצוע בקטטה ברעננה
"כנראה שיש מלחמות שלא נועדנו לנצח בהם"
הקיץ של אביב