בת ים

בת ים נערכת לשנה"ל

ששה מנהלים חדשים יחלו לעבוד בבתי הספר בבת ים. "מתרגשים ומגיעים עם מוטיבציה וניצוץ בעיניים"

תמי מאור 22/08/2018
בת ים נערכת לשנה
ענת ממן (מימין), ענת עבאדי ועינת שני (צילום: פרטי)

שנת הלימודים תשע"ט יוצאת לדרך ולמערכת החינוך העירונית בבת ים יצטרפו ששה מנהלות ומנהלים חדשים, שיחליפו את המנהלים הוותיקים, שחלקם פרשו לגמלאות וחלקם עברו לתפקידים אחרים.

אחרי 32 שנים בהם ניהל את ביה"ס סוקולוב פרש, שמואל בן בסט, לגמלאות ואת מקומו תתפוס עינת שני.

בן בסט: "הייתה לי הזכות לחנך דורות של תלמידים. בשנים האחרונות לומדים בבית ספרנו תלמידים שהוריהם בוגרים שלנו, כך אנחנו ממשיכים את שרשרת הדורות. בית ספר סוקולוב הוא מפעל חיים שלי. נפלה בידי הזכות לנהל ולהוביל אותו במשך תקופה ארוכה ומשמעותית ביותר".

מנהלת סוקולוב החדשה עינת שני, החלה את עבודתה בחינוך לפני עשור, באורט מלטון בעיר, לאחר שעברה הסבה מעו"ד פלילית למורה. בהמשך עסקה במחקר ופיתוח ברשת אורט. "זהו רגע מרגש ומשמעותי עבורי. החלטתי לעבור מהחטיבה העליונה ומחינוך נוער לילדים, מתוך אמונה שאת השינוי צריך לעשות בגיל כמה שיותר צעיר, בעבורי זוהי הגשמה של השליחות שלי וסגירת מעגל".

גם מנהלת בית הספר שרת סמדר חי פרשה לגמלאות ואת מקומה תתפוס ענת עבאדי, ששימשה עד לאחרונה כסגנית מנהלת בבית הספר חופית בראשון לציון. עבאדי: "אני מאוד שמחה ונרגשת להיכנס למערכת החינוך בבת ים ומצפה לזה בכיליון עיניים. עוד לא נתקלתי במערכת חינוך כל כך חמה, מכילה ואוהבת כמו זו של בת ים. אני רוצה ללמוד כמה שרק אוכל ולהעניק בחזרה מכל הידע והניסיון שצברתי בתפקידי השונים לאורך השנים".

בבית הספר גורדון יוצא השנה המנהל שלומי צן לשבתון ואת מקומו תאייש ענת ממן. ממן עבדה במשך 18 שנים במערכת החינוך בלוד כמחנכת, רכזת וסגנית, ועד לאחרונה שימשה כסגנית מנהלת ביה"ס תמיר בראשל"צ. "אני נרגשת לפתוח את השנה בגורדון ולעבוד עם הצוות הנפלא שלו", אמרה ממן "אני רוצה להוביל תהליכים פדגוגיים, להוביל חדשנות ויזמות ולעודד סקרנות בקרב התלמידים".

גם בית הספר המר – דרכא, נפרד ממנהלו נועם סאסי, שעובר לנהל את כפר הנוער תו"מ (תורה ומדע) בעמק חפר. לפני עזיבתו כתב סאסי, "בת ים מעוררת השראה ומודל לחינוך אישי ופדגוגיה מתקדמת ואני תפילה שאזכה להביא את הרוח הבת ימית המיוחדת למקומות נוספים".

את מקומו של סאסי יתפוס יהושע שטריק, ששימש בארבע השנים האחרונות כמנהל תיכון ממלכתי דתי באופקים והוביל את הבית הספר להישגים משמעותיים בתחומים הפדגוגיים והערכיים. "זו הרגשה מדהימה לעבור לעיר" אמר שטריק "יש תחושה של שותפות אמיתית מצד העיר ורשת דרכא, יש פה תשתית מצוינת לעבודה, שתאפשר צמיחה לקומה הבאה".

יהושוע שטריק, מנהל המר- דרכא החדש (צילום: פרטי)

יהושוע שטריק, מנהל המר- דרכא החדש (צילום: פרטי)

 גם בתי הספר מסילות ויעד זוכים למנהלות חדשות.

את בית הספר מסילות נבחרה לנהל רחלי לוי, שתחליף את המנהלת הפורשת מירה בר זיו. לוי, שניהלה עד לשנה"ל האחרונה את ביה"ס בן גוריון בכפר סבא, מגיעה מעולם החינוך המיוחד. במשך 30 שנות עבודתה במערכת החינוך מילאה תפקידים שונים, מרביתם בעבודה עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים ולקויות למידה. "אני מתרגשת ומגיעה עם מוטיבציה גדולה וניצוץ בעיניים לאתגרים חדשים", אמרה לוי.

את בית הספר יעד תנהל שחף גרדה, שהרזומה שלה כולל ניהול בית הספר במחלקה להפרעות אכילה בתל השומר וניהול המרכז החינוכי- טיפולי אביב. "היעד שלי הוא להתאים את מסגרת ההכשרה של הילדים לעולם החדש שאליו הם עומדים לצאת, לתת להם כלים טובים להשתלב בחברה", אמרה גרדה.

גרדה מחליפה את לימור דהן, שנבחרה לנהל את מח' פרט באגף החינוך בעיר.

 

 

צילום: פרטי

1.     יהושוע שטריק, מנהל המר- דרכא החדש

2.     .

 

עוד בבת ים
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישה נורתה למוות ברמלה
הצלחה ליום ההתרמה לקרן רועי לא אחסר
הצלחה ליום ההתרמה ל"קרן רועי לא אחסר"
פרס הפוסטר המקורי הוענק לנבחרת הרובוטיקה של בית הספר דביר מחולון
רובוטריקים
ציבי אלון ליד ארון הגביעים. הפרגון ואהבה שקבלתי טובים יותר מכל תעודה על הקיר
"בכיתי השבוע כפי שלא בכיתי במשך כל חיי"
בחירות בכפ"ס: הוגשה תלונה במשטרה
חגית נחמיאס בוזגלו
חצתה את הכביש
באילת מפנים אשפה באהבה
באילת מפנים אשפה באהבה
חוזרים ללימודים