בת ים

פועם בהיכל

עמותת מרכז פליציה בלומנטל למוזיקה משיקה סדרת קונצרטים חדשה באולם צוקר שבהיכל התרבות תל אביב לזכרה של אנט סלין

אתר לוקאל 02/10/2018
אופרה אורפאוס (צילום: מריה רוזנבלט)

עמותת מרכז פליציה בלומנטל למוזיקה תשיק ב-3.10 סדרת קונצרטים חדשה באולם צוקר שבהיכל התרבות תל אביב לזכרה של אנט סלין

שמונה קונצרטים מגוונים ובהם אופרה, מוסיקה קאמרית, ג'אז, מוסיקת עולם, מוסיקה עתיקה ועוד עם: אנסמבל אופרה אורפאוס . האורקסטרה עם אלי מגן ומאיה בלזצמן . יניב ד'אור ואנסמבל נאיה . אנסמבל ניקל . הפרויקט הקאמרי הישראלי . אתי בן זקן ואנסמבל מודליוס . שלישיית אלכסנדר . סולני האופרה סטודיו ואנסמבל פניקס 

עמותת מרכז פליציה בלומנטל למוזיקה, ארגון גג למוזיקאים עצמאיים, שמתמקדת בגילוי, במתן הזדמנויות ובתמיכה במוזיקאים ישראלים שפועלים בישראל, עומדת מאחורי שורה של אמנים והרכבים ישראליים שעומדים בחזית העשייה המוזיקלית בישראל וברחבי העולם. העמותה והמרכז, שהוקמו על ידי אנט סלין, ביתה של הפסנתרנית פליציה בלומנטל, משיק בתחילת אוקטובר סדרה קונצרטים ומופעים חדשה באולם צוקר שבהיכל התרבות ובה ייתן במה לבולטים שבהרכבי המרכז. הסדרה מוקדשת לזכרה של אנט סלין שהלכה לעולמה ביוני 2017. מנכ"לית העמותה אביגיל ארנהיים: " הפרידה מאנט, נמצאת קרוב ללבנו וחשבנו שהכי נכון יהיה לכבד את זכרה עם עשייה מוזיקלית מקומית. היא, שדאגה לכך בעשרים השנים האחרונות."

הסדרה תיפתח ב3.10 בביצוע האופרה "אורפאוס" מאת טלמן בבימוי מלא. את היצירה יבצע אנסמבל "אופרה אורפאוס" בניצוחו של יאיר פולישוק, בהשתתפות זמרים סולנים מובילים: הדס פארן, עודד רייך, דניאלה סקורקה, איתן דרורי, טל גנור ופניני גרובנר ובבצוע בכלי תקופתיים. ההפקה תעלה בבימויה של שירית לי וייס. ההרכב החדש וההפקה עוררו כבר את סקרנותם של רבים ולהפקה נותרו כרטיסים בודדים.
בקונצרט השני בסדרה (5.12), יציינו אתי בן זקן ואיתן שטיינברג 20 שנים לפרויקט הלדינו וישיקו לרגל האירוע אלבום חדש ובו מבחר מהשירים בפרויקט בביצוע אנסמבל מודליוס.
בקונצרט השלישי (9.1) יארחו חברי האורקסטרה את אלי מגן ומאיה בלזצמן לתכנית ובה עיבודים מיוחדים לשירים של שניהם לצד מוסיקה מקורית של ההרכב.
בקונצרט הרביעי (13.2) תארח שלישיית אלכסנדר את הויולן גיא בן ציוני לתכנית קאמרית ובו מיצירות בטהובן ושומאן.
אנסמבל ניקל יעלה ערב של מוסיקה וקולנוע בקונצרט החמישי בסדרה (12.3) בשיתוף פעולה עם הבמאי פיטר צ'רקסקי מאוסטריה. בערב מסקרן זה אנסמבל ניקל יבצע מבחר יצירות קאמריות חדשות שנכתבו לליווי טרילוגיית הסרטים Cinemascope מאת צ‘רקסקי בהן שימוש במוזיקה אלקטרונית, אמצעי תאורה ואביזרי ready-made המאפשרים יחדיו חוויה בה יכול הצופה כמו לגעת בסרט ובסאונד שלו.

סדרה זו תצטרף לשלל האירועים שמקיים המרכז למוסיקה פליציה בלומנטל שכוללים את הסדרה "פועם בלב", שתעלה זו העונה השלישית ותתקיים בגלריה מיזנה שבמוזיאון תל אביב. "פועם בלב", מציגה תעודת זהות ישראלית של עולם המוזיקה השוקק בארץ. היצירות בסדרה נבחרו בשיתוף עם ההרכבים הקאמריים, במטרה לאפשר לקהל הסקרן להעמיק את היכרותו עם המוזיקה האמנותית והעממית, שנוצרה ונוצרת בארץ, כשילוב או היתוך ייחודי של מסורות מן המערב ומן המזרח ומוזיקה חדישה בת ימינו. עוד על הסדרה באתר פליציה בלומנטל: http://fbmc.co.il/

כמידי שנה יעלה המרכז למוזיקה את פסטיבל פליציה בלומנטל, שיתקיים ב-2019 בין 26 ל- 30 במרץ ויציע מבחר עצום של קונצרטים ומופעים ובהם מוסיקאים והרכבים מהארץ והעולם.

הקונצרטים מתקיימים באולם צוקר. היכל התרבות ע"ש צ'רלס ברונפמן

רח'הוברמן 1 תל אביב

כרטיסים באתרwww.fbmc.co.il או בטלפון 03-6201185

 


עוד בבת ים
חשבנו שיעניין אותך גם...
השחרור: בין כאב לתקווה
"השחרור: בין כאב לתקווה"
פרויקט מהיר לעיר בשדרות שבעת הכוכבים
פרויקט "מהיר לעיר" בהרצליה צובר תאוצה
עימותים נרשמו באחוזה בהפגנה נגד קיום מצעד הגאווה
ערימות אשפה ברחוב איינשטיין
"הרחובות נראים כמו מזבלה אחת גדולה"
הרב דר מיכאל לייטמן
אהבה תוצרת ישראל
פצוע בתאונת עבודה בהוד השרון
פצוע בתאונת עבודה בהוד השרון
דוברת וייזר. להרחיב את מנעד השירותים
משרד החינוך אישר פתיחת שתי כיתות לחינוך המיוחד ברמת השרון
פסטיבל סנט פטרבורג