בת ים

אושר פינוי-בינוי מתחם "דפוס מעריב"

במסגרת התוכנית ייהרס מבנה בית הדפוס ותתאפשר בנייה של 3 מגדלים של עד 40 קומות שיכללו 334 יחידות דיור חדשות

כתב לוקאל 21/10/2018
אושר פינוי-בינוי מתחם
אזור העסקים בת ים (הדמיה: עיריית בת ים)

הוועדה המחוזית אישרה סופית את פרויקט פינוי בינוי מתחם "דפוס מעריב" בבת ים, שמטרתה לחולל התחדשות עירוניות באזור העסקים המתחדש של העיר.

במסגרת התוכנית, שהוועדה המקומית בבת ים המליצה על הפקדתה לוועדה המחוזית, ייהרס מבנה בית הדפוס התעשייתי של עיתון "ישראל היום" (מעריב לשעבר), ובמקומו יבנו 4 מבנים שכוללים 3 מגדלים ומבנה ציבור של תעסוקה ומסחר נוסף. כל המגדלים ע"פ התוכנית מאופיינים בעירוב שימושים (מגורים, תעסוקה, מסחר ומבני ציבור) ויצירת שטח ציבורי פתוח גדול לרווחת התושבים.

במסגרת התוכנית תתאפשר, כאמור, בנייה של 3 מגדלים של עד 40 קומות שיכללו 334 יחידות דיור חדשות ומבנה נוסף בן 5 קומות המיועד למסחר ותעסוקה בלבד, סה"כ 4 מבנים במתחם. תמהיל יחידות הדיור יהיה מגוון על מנת לענות על ביקושים של משקי בית מגוונים, לרבות יחידות דיור קטנות ויחידות דיור מותאמים לאנשים עם מוגבלויות. בנוסף כוללת התכנית שטח ציבורי רחב פתוח של כ- 4,000 מ"ר, יכלול צמחייה, עצים, ריהוט רחוב, וימשמש כאזור בילוי ופנאי.

השטח ממוקם ברובע העסקים המתחדש של בת ים, על ציר הקוממיות שהינו הכניסה הדרומית לעיר, ומתוכנן כשדרה המאופיינת בבינוי אינטנסיבי וציר ירוק הכולל שבילי אופניים.

הפרויקט תואם את המדיניות העירונית להפיכת הכניסות לעיר מנתיבי איילון למוקדים עירוניים אינטנסיביים המשלבים מגורים, תעסוקה ומסחר. כמו כך הפרויקט הינו חלק מתהליך הפיכתה של העיר בת ים למרכז עסקים של גוש דן. פרויקט זה מצטרף לתוכניות הפינוי בינוי  על ציר יוספטל איילון, שמגיעות עד לאזור  העסקים, שמשנה את פניו והופך לרובע מעורב שימושים הכולל תעסוקה, מגורים בילוי ופנאי. כיום נבנים באזור העסקים מבני משרדים ומסחר וכן החלה הקמתו של בית המשפט האזורי לנוער, תעבורה ומשפחה.

ע"פ התוכניות, באזור העסקים בבת ים יבנו בשנים הקרובות 2 מיליון מ"ר של משרדים ומסחר, שיאוכלסו על ידי חברות הייטק, משרדי עורכי דין וחברות נוספות שיעתיקו את משכנן לעיר.

עוד בבת ים
חשבנו שיעניין אותך גם...
אברמוביץ ויורם אורנשטיין, מנכל מרכז הפועל
איזה אלופה!
בת ים מגדילה את תקציבי החינוך לאנגלית
יובל לוי. פרשנות בלבד
האם מינויו של יובל לוי לתפקיד מ"מ יו"ר וועדת תכנון ובניה חוקי?
ביקור בקיר הטיפוס לזכרו של דני חייט זל
התלמידים חוקרים את ההיסטוריה של עפולה
פסטיבל צלילי הסתיו במודיעין
יום הסקראץ הבינלאומי
יום הסקראץ' הבינלאומי
אורין פנסו. רוצה להיות אמא
רוצה להיות אמא
משה פדלון ניצח בבחירות וממשיך לקדנציה נוספת
משה פדלון ניצח בבחירות וממשיך לקדנציה נוספת