בת ים

גאווה למערכת החינוך של בת ים

יהודית פרקש, סגנית מנהלת תיכון דרכא המר, ורויטל זילברמן, מנהלת גן "ירדן" בעיר, זכו כמצטיינות משרד החינוך על פעילותן בשנת הלימודים תשע"ח

כתב לוקאל 13/11/2018
מירי שפירא, מפקחת ביס, זיו חורב, פרקש, יהושע שטריק, מנהל המר הנכנס, נעם שאשי, מנהל המר היוצא (צילום: משרד החינוך)

 אתמול (שני) התקיים טקס הענקת תעודות הצטיינות לשנת הלימודים תשע"ח של מחוז תל אביב במשרד החינוך, במסגרתו הוענקו תעודות הצטיינות לשתי נשות חינוך בעיר על פעילותן: יהודית פרקש, סגנית מנהל תיכון דרכא ע"ש המר ורויטל זילברמן, מנהלת גן "ירדן" בעיר. 14 תעודות הצטיינות נוספות ניתנו לאנשי ונשות חינוך נוספים.

 יהודית פרקש, סגנית מנהלת התיכון דרכא המר, משמשת מזה כ-13 שנים כרכזת הפדגוגית של בי"ס. במסגרת תפקידה, הייתה שותפה בהובלת בית הספר להישגים גבוהים במיוחד, כאשר האחרון בהם הוא 100% זכאות לבגרות בשנת הלימודים האחרונה. פרקש בתפקידה לא מוותרת על אף תלמיד, בתבונה רבה, במסירות וסבלנות היא מצליחה לגייס את כל צוות המורים ונוטעת בהם את תחושת המסוגלות לקדם כל תלמיד ותלמיד.

לצד טיפוח המצטיינים, בנתה יהודית תכנית מדורגת כדי להקטין למינימום את מספר התלמידים הניגשים ל-3 יח"ל באנגלית, ובכך היא מאפשרת לרוב התלמידים להמשיך ללימודים אקדמיים. יהודית בעבודתה המסורה, מכירה היטב את צרכי בית הספר ועובדת מחוץ לשעות העבודה הפורמליות. היא מצטיינת בכל התחומים והתפקידים אותם ממלאת. בזכות יכולותיה והדוגמה האישית שהיא נותנת, היא הצליחה לסחוף אחריה את הצוות, ליצור אקלים מיטבי והגיע להישגים לימודים גבוהים.

 רויטל זילברמן, עובדת כגננת כבר 18 שנה ועושה את עבודתה כשליחות, מתוך תפיסת עולם ואמונה ביכולותיהם של הילדים. היא מיישמת בגן את עקרונות הלמידה המשמעותית ומעודדת כשגרת עבודה את סקרנותם של הילדים. מידי שנה בונה רויטל תכנית עבודה המבוססת על מיפוי יכולות הילדים מתוך שאיפה להביא כל אחד ואחת מהם למיצוי יכולותיו. תכנית העבודה שלה משלבת בין האומניות והמדעים, כך שילדי הגן רוקדים ריקודי עם וגם בונים רובוטים ולומדים על כוכבים ומדענים.

רויטל בנתה תכנית מיוחדת בגן, במסגרתה היא עורכת מיפוי חברתי שלוש פעמים בשנה כדי להבין ולנתח את היחסים החברתיים בין הילדים. הילדים בעלי הקשיים מאותרים מיידית ונבנית עבורם תכנית אישית כדי לאפשר לכולם חוויה חיובית.

רויטל מארגנת לאורך השנה שיתופי פעולה עם בתי ספר, על מנת להכין את הילדים לקראת כיתה א' ובנוסף בשבוע הראשון של הלימודים היא מגיעה לבית הספר על מנת ללוות ולבקר את בוגרי הגן שעלו לכיתה א' ונוהגת לארח אותם בקבלת שבת שהיא עורכת בגן.

במהלך שנות עבודתה תרמה מידיעותיה לגננות עמיתות, שימשה מספר שנים רב כגננת מובילה וכמדריכה, חנכה סטודנטיות והיוותה מודל לגננות רבות נוספות.

 זיו חורב, סמנכ"לית חינוך וקהילה בעיריית בת-ים, נשאה דברי ברכה באירוע בשם הרשויות המקומיות ואמרה: "מאחורי כל פרס הצטיינות של עובד הוראה מצויות אלפי שעות חשיבה, יוזמה ושיתופי פעולה, לצד מאות ימים של עבודה קשה של הוצאה לפועל. ההצטיינות של כל עובד הוראה מאירה מאות תלמידים שהוא מוביל להצלחה. אנו גאים בכן ומתהדרים בהישגיכן".


עוד בבת ים
חשבנו שיעניין אותך גם...
באיזה רכב מתפנק זוכה האוסקר?
קורס כלבנות טיפולית
קורס כלבנות טיפולית
ממשיכים לטפח את הכדורסל בנגב:
חשד: מטפל תקף אדם נכה חסר ישע
העבודות לרימזור מחלף בן גוריון-כביש 531 לקראת סיום
העבודות לרימזור מחלף בן גוריון-כביש 531 לקראת סיום
התחזקה בצמד זרות
פופ אפ גרפיטי
נמלט משוטרים והתנגש בעמוד שילוט