בת ים

מתגברים על המוגבלות

מערכת החינוך בבת ים ציינה את שבוע היום הבינלאומי לאנשים עם מוגבלויות בשבוע של פעילויות להעלאת המודעות

תמי מאור 03/12/2018
פעילות בבית ספר יגאל אלון (צילום: דוברות)

 היום (שני, 3.12.18), מצוין ברחבי העולם היום הבינלאומי לאנשים עם מוגבלויות. כמיטב המסורת אגף החינוך של עיריית בת-ים ציין את האירוע במהלך שבוע שלם, בין התאריכים 21-29.11, במגוון פעילויות במוסדות החינוך בעיר במטרה לעלות את המודעות בקרב התלמידים וכן במטרה להפגיש את תלמידים עם סיפורים מרגשים של אנשים המתמודדים עם מוגבלויות בחיי היום יום, במגוון מוסדות התרבות ברחבי העיר.

 הפעילויות והאירועים ציינו בכל מוסדות החינוך בעיר, מיוסי ועד תיכון, בין היתר הועברו לתלמידים הרצאות של בעלי צרכים מיוחדים, הם מקרוב אנשים המתמודדים עם מוגבלויות שונות. בין הפעילויות שהתקיימו: תלמידי בית הספר חשמונאים הכינו מטעמים יחד עם דיירי הוסטל 'אביב' וערכו ארוחת ערב משותפת. לאחר מכן התלמידים יחד עם דיירי ההוסטל רקדו ושיחקו יחד והחליטו כי זו תחילתה של מסורת אשר תימשך לאורך כל השנה. בבית הספר ירושלים התקיימו הקרנות סרטים על נכויות וכן מועצת התלמידים ערכה פעילות הסברתית בכיתות. תלמידי בית הספר הרצל זכו לצפות ולהתנסות בריקודים עם להקת "גלגלי בת ים". בבית הספר ברנקו וייס יצאו תלמידי שכבת י"ב לפעילות חנוכה משותפת עם חברי מרכז יום שיקומי טיפולי לנכים. במהלך הפעילות הדליקו יחד נרות חנוכה, אכלו יחד סופגניות, שיחקו משחקים וכן נרקמו קשרים מיוחדים עם מטופלי מרכז מיט"ל. התלמידים צפו במופע מקסים ואף רקדו יחד במעגל גדול מלא שמחה וחוויה. בבית הספר יגאל אלון תלמידי כיתות ד'-ו' שמעו להרצאה מנציגות אלו"ט, שאחת מהן היא גם אמא של אחד התלמידים בבית הספר. התלמידים היו מרותקים לאורך כל ההרצאה שכללה הסברים על אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, שיתוף הילדים בסיפורים והתנסויות אישיות ועוד.

 כמו כן, התקיימו עוד מגוון פעילויות, הרצאות והפעלות חווייתיות ומעצימות בנושא סבלנות, נכויות, הפגשת התלמידים עם סיפורים מרגשים ועוד. בנוסף, מחלקת הנוער של העירייה קיימה פעילות שיא של תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" בנושא סובלנות לבעלי צרכים מיוחדים, מרכזי הנוער קיימו אירוע משותף למשפחות בעלי צרכים מיוחדים ועוד.

 במסגרת שבוע הנגישות התקיימו במוסדות העיר השונים מגוון אירועים, שכל מטרתם להפגיש את התושבים עם בעלי צרכים מיוחדים, לחשוף אותם לעולמם ולאורחות חייהם ולהתמודדויות היומיומיות שלהם, וללמד אותם שבמציאות נגישה כל אדם יכול להצליח ולהגשים את יכולותיו וחלומותיו.

 

עוד בבת ים
חשבנו שיעניין אותך גם...
שיק הדר
3-0 בדרבי
אפריים זבלטובר וליאור גפן. להקל על שורדי השואה
אפריים זבלטובר, ניצול שואה , נהנה מהשירות החדש בעירייה
עוף גוזל
לראשונה בארץ
גונבי זהויות יתקלו מעתה בקשיים
"גונבי זהויות" יתקלו מעתה בקשיים בניכוי מס
ט"ו בשבט הגיע.. לחיפה!
הטביעה את בנה באמבטיה וזוכתה בגלל אי שפיות