בת ים

פעם חמישית קרמבו

סניף בת ים של תנועת הנוער 'כנפיים של קרמבו' פותח שנה חמישית, ליאור סמואל רכז תקשורת בסניף מספר על פתיחת השנה

כתב לוקאל 04/12/2018
חיבוק של שמחה (צילום: ליאור סמואל רכז תקשורת - סניף בת ים)

עם הרבה גאווה בלב, לבושים במדי תנועת הנוער 'כנפיים של קרמבו' (תנועת הנוער היחידה המשלבת צעירים עם ובלי צרכים מיוחדים) צעדו ביום שני האחרון עשרות פעילים לכיוון המקום שלרובם (אם לא לכולם) נחשב כבר 5 שנים, כבית השני- מתנ''ס הבונים. ניתן היה לראות את החיוך של כל פעיל שנכנס כבר בפתח אולם ההתכנסות.

 פעילי הסניף עמלו לא מעט לקראת הפעולה, הם עברו עוד הכשרה ועוד גיבוש, עד ליצירת שכבה חזקה, מגובשת ומחבקת שמטרתה העיקרית היא ללמוד את תחום הצרכים המיוחדים ואת ערכי התנועה בכדי להמשיך ולהוביל שינוי חברתי אמתי באמצעות כל הפעילים של סניף בת ים.

 הגיעה השעה הגורלית, וההכרזה של המרכזים על בואן של הסעות החניכים, נשמעו בכל מקום: "הסעת אננס! הסעת תות! לצאת! החניכים באים!" (הסעת אננס ותות – השמות שנתנו להסעות של הסניף כדי שיהיה לחניכים יותר קל לזכור באיזו הסעה הם).

הרגע הזה, שהיה מאוד מרגש לווה גם בלא מעט חששות לקראת הלא נודע: "מה יהיה אם החניך שלי לא יאהב אותי?" "מה יהיה אם לא אצליח להתחבר?" חששות שפגו עם הגעתן של ההסעות והמפגש המרגש עם החניכים. הייתה תחושה של חזרה לימים הטובים. חזרה לבית אליו התגעגעת. כולם היו באנרגיות מטורפות, כל ההגדרות מראש וכל ההכשרות כבר לא באמת שינו באותו הרגע. כולם היו נלהבים והיה ניכר כי התגעגעו האחד לשני.  מכל מקום נשמעו חניכים וחונכים שאמרו זה לזה: "היי איזה כייף שהגעת!" ו"אני התגעגעתי" ללא ספק מפגש מיוחד שעלה על כל הציפיות והשקיט את הפחדים.

 במעגל המוראלים (שירי גיבוש הנערכים בתחילת כל פעולה) היה שונה מתמיד, היו בו אנרגיות אחרות של התחדשות. חניכים שבדרך כלל לא השתתפו בו בגלל שקשה להם עם הרעש נכנסו, נשארו, ועשו כמה מוראלים בעצמם.

 הציוותים (ציוות - קבוצה המורכבת מחונך+ שני חונכים) הכירו אחד את השני טוב יותר, למדו על התחביבים, ודיברו על מה שהם עשו בחופש. הייתה הרגשה של חברות ללא תנאים או הגדרות מראש. עם תחושה שמשותפת לכולם שאומרת: "אנחנו סניף אחד. סניף בת ים! הפעולה הסתיימה, אבל האנרגיות לא ירדו. זה כמו טלפון אחרי שמטעינים אותו כל הלילה, ונשאר ככה עוד הרבה זמן. כולם היו נרגשים ויצאו מאושרים, חונכים וחניכים. כל חיבוק, מילה טובה לסיום, כל חניך שעלה בחיוך של אושר להסעה, גיבשו את הסניף בתחושה של ''הנה זה מתחיל''.

ליאור סמואל, 14, רכז התקשורת בסניף מסכם את הפעולה: "נכנסתי לפעולה כבן אדם מסוים ויצאתי ממנה בן אדם אחר. זה הרגיש לי שכל מה שקרה לי עד עכשיו בחיים הפרטיים לא חשוב יותר, ברגע שראיתי את החניך שלי משנה שעברה מחייך אליי ושואל אותי לשלומי ישר עשיתי סוג של "ריסטארט" בתת מודע לבן אדם חדש"

 סניף בת ים פועל במתנ"ס הבונים ברחוב אורט ישראל 9 בעיר בימי שני בין השעות 17:00-20:30

עוד בבת ים
חשבנו שיעניין אותך גם...
16 רוכבי אופניים חשמליים נהרגו מתחילת 2018
16 רוכבי אופניים חשמליים נהרגו מתחילת 2018
טריאתלון הילדים כפר סבא 2018
החור שפערו הפורצים
חשד: פערו חור בקיר וניסו לפרוץ לעסק
מוקפץ נודלס עם ברוקולי ועוף
מוקפץ נודלס ברוטב חמאת בוטנים
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא
 הורחק מפאב וניסה לרצות את המאבטח
הורחק מפאב וניסה לרצוח את המאבטח
תלמידי ראשלצ זכו במקום השלישי באליפות אירופה ברובוטיקה
תלמידי ראשל"צ זכו במקום השלישי באליפות אירופה ברובוטיקה
מבצע למניעת שימוש בצעצועים מסוכנים
מבצע למניעת שימוש בצעצועים מסוכנים