בת ים

בת ים מובילה בפינוי בינוי

על פי דוח של הרשות להתחדשות עירונית לחציון הראשון של 2018 מעל מחצית מהתחלות הבנייה בפינוי בינוי התבצעו בבת ים

כתב לוקאל 12/12/2018
בת ים מובילה בפינוי-בינוי (תמונה להמחשה iclipart)

תוכניות לבניית 4639 דירות אושרו בחציון הראשון של 2018 במסגרת פרויקטים של פינוי בינוי, כאשר 2219 מתוכן בעיר בת ים כשאחריה קריית אונו עם 1080 וירושלים במקום השלישי עם 450 דירות.

בת ים נמצאת בשנים האחרונות בראש רשימת הערים המקדמות התחדשות עירונית. כאשר למעלה מ- 100 תכניות פינוי בינוי ותמ"א 38 נמצאות בתהליכי אישור ועל פי תוכנית המתאר העירונית "בת ים 2035 ", בת ים צפויה להוסיף לתחומה עוד 18,000 יח"ד מהתחדשות עירונית.

השנה נהרס המבנה הראשון בעיר במסגרת הליכי פינוי בינוי מול הטיילת העירונית ובימים אלה נבנה הפרויקט . כמו כן הקימה הרשות מנהלת להתחדשות עירונית שתקדם ביתר שאת את תהליכי ההתחדשות העירונית בעיר.

מתחם נוסף הנמצא בתהליכים מתקדמים בעיר ובקרוב תחל הקמתו הוא מתחם ברחוב מבצע סיני שבשכונת רמת יוסף , שם מקדמים הדיירים עצמם בסיוע החברה לפיתוח והתחדשות עירונית  פרויקט במסגרתו יהרסו 2 בניינים ישנים בני 4 קומות הכוללים 32 יחידות דיור ויבנו 134 דירות חדשות ב 2 בניינים. מדובר בפרויקט שממש לאחרונה יצא למכרז יזמים לצורך הקמתו.

ניר שמול, מנכ"ל החברה לפיתוח והתחדשות עירונית מדגיש : "ייחודו של הפרויקט הוא  בכך שבעלי הדירות מקדמים את הפרויקט בעצמם וזאת על פי עקרונות המודל החברתי,  על פיו בעלי הדירות הם היוזמים של פרויקט במתחם מגוריהם . כאשר מי שמחזיק במושכות הם הדיירים עצמם, תהליכי הפינוי בינוי מתקדמים הרבה יותר מהר מאחר ויש פחות התנגדויות. ראיה לכך שבבת ים מצליחים פרויקטים להתקדם בצורה מהירה במספר מתחמים.  באופן כללי אחרי שנים שבת ים לא קדמה בנייה חדשה , למרות המיקום המבוקש  של העיר בסמוך לתל אביב ופער המחירים הניכר מולה , מתחילה בת ים למצות את הפוטנציאל האדיר שלה – על חוף הים ובקרבת הרכבת הקלה  ובקצב מהיר מאוד".

חיים אביטן, יו"ר הרשות להתחדשות עירונית שהוציאה את הדוח מדגיש כי, "ההתחדשות העירונית בישראל הולכת וצוברת תאוצה, ואני שמח לבשר שהעיר בת-ים מובילה באישור תכניות, נכון לחציון הראשון של 2018. כעת, משהושלמה הקמת הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, בכוונתנו להאיץ תהליכים ביתר שאת ולהסיר חסמים, בכדי להגיע לכל מקום הזקוק להתחדשות עירונית ברחבי ישראל ולחדש את המבנים הישנים. אני מברך את ראש העיר הנכנס, צביקה ברוט, ומצפה להמשיך ולהאיץ עימו את תהליכי ההתחדשות העירונית בעיר".

צביקה ברוט, ראש עיריית בת ים: "אני מאמין גדול בהתחדשות עירונית, ואנו עובדים על תוכנית שתמשיך במיצוב העיר כבירת ההתחדשות העירונית בישראל. זה לא סוד שרבים מבנייני המגורים בישראל נבנו עוד בשנות ה-60 וה- 70. הבניינים האלו, זקוקים לחידוש ולחיזוק למען הביטחון של כל אחד ואחד מאיתנו. לצד ההיבט הבטיחותי" מוסיף ראש העיר, "להתחדשות עירונית יש גם חלק מאוד חשוב בפתרון משבר הדיור בישראל. היא מביאה להגדלת היצע הדיור, היא מחדשת את האזורים הותיקים ומושכת אליהם זוגות צעירים, היא מפריחה שוב את התשתיות במקום. הלכה למעשה, התחדשות עירונית היא מהלך שכולם יוצאים ממנו נשכרים ומוּרווחים.  כעיר שמאמינה בצורך שבהתחדשות עירונית", אומר ברוט "אני מתכוון לקדם תוכניות אשר יסירו חסמים בירוקרטיים המעכבים התקדמות פרויקטים נוספים בעיר, ויקלו על התהליך ויסייע לתושבים מול היזמים."

 

עוד בבת ים
חשבנו שיעניין אותך גם...
תושבת כפס השתתפה בטקס במעמד האפיפיור
מכפ"ס לטקס במעמד האפיפיור
הילדים במפגש שולחנות עגולים
"שולחנות עגולים" בהרצליה
בראשית: דנה אינטרנשיונל: התערוכה
"בראשית": דנה אינטרנשיונל
שכנות טובה ברעננה
שכנות טובה ברעננה
תחפושות פורים לפעוטות
מבצע תחפושות פורים ברשת חנויות קרטרס וברשת H&O
גיא קלנר זכה למירב הקולות
מהפכת תחבורה ציבורית בראשון לציון
גלי שחר - חברת מועצת העיר ואחראית על תיק הבטיחות בדרכים, רונית עוזרי - מנהלת המטה העירוני לבטיחות בדרכים עם נציגי אמדוקס ואור ירוק
רעננה נאבקת בתאונות הדרכים