בת ים

המתנדב המצטיין

נהוראי עמר מביה"ס המר דרכא בבת- ים קיבל את "פרס שר החינוך לנוער המתנדב המצטיין" על שם אלעד ריבן ז"ל

כתב לוקאל 16/01/2019
באדיבות משרד החינוך מחוז תל אביב

במעמד שר החינוך נפתלי בנט הוענק (אתמול בערב, 15.1,) פרס המתנדב המצטיין על שם אלעד ריבן ז"ל  לנהוראי עמר הלומד בכתה י"ב בבית הספר הממ"ד המר – דרכא בבת ים. בסה"כ זכו 9 בני נוער בכל רחבי הארץ בפרס ההתנדבות היוקרתי מטעם משרד החינוך, על התנדבות יוצאת דופן למען החברה והקהילה.


בדבריו אמר שר החינוך, ״כשאני רואה את הנוער הנפלא הזה - אני אופטימי. הם החוסן והכוח של מדינת ישראל, דור העתיד שלנו. אני רואה אותם, בתנועות הנוער, בארגוני החסד וההצלה, בסיוע לקשישים, בהתנדבות עם ילדים ועוד, ושמח על הזכות הגדולה להיות שר החינוך של הנוער הנפלא הזה. בזכותם, למדינת ישראל צפוי עתיד מזהיר. האור הגדול שאתם מפיצים בכל מקום בו אתם נמצאים הוא הדבק שמאחד אותנו כעם, האחריות שאתם לוקחים היא הבסיס האיתן עליו בנויה מדינת ישראל, הערבות ההדדית מאחדת אותנו ומאפשרת לכל אדם להיות חלק במפעל הציוני שנמשך כבר יותר מ-70 שנה. בזכותכם, רוח ההתנדבות של הנער אלעד ריבן ז״ל ממשיכה לפעם. אנא אל תעצרו, הוסיפו והעבירו אותה גם לדורות הבאים - למען מדינת ישראל״.


נהוראי חולה סוכרת מגיל עשר. אובחן כתלמיד החינוך המיוחד, אך בחר להשתלב בכיתה רגילה, על אף הקשיים. הוא בחר להיות בצד הנותן, להשפיע לטובה על סביבתו ולמצוא דרכים יצירתיות להתגבר על  קשיים ולהצליח.

נהוראי מדריך בתנועת הנוער בני עקיבא קבוצת חניכים בכיתות ד'- ו' הבאים מאוכלוסיות מוחלשות שלהם קשיים התנהגותיים. הוא רואה בהובלת קבוצה זו שליחות ואתגר. הוא משמש לחניכיו אוזן קשבת, מלווה אותם גם מעבר לפעילות התנועתית ומספק להם תמיכה רגשית וליווי אישי.

נהוראי יזם איסוף כספים עבור חניכים שידם אינה משגת לשלם למסעות התנועה. בנוסף הוא מגשר בין חניכיו והוריהם.

לפני כל חג נהוראי מארגן מבצע לחלוקת מזון לנזקקים. הוא משתף במבצע באיסוף פריטי מזון ובאריזתם, והמורים מסייעים בהובלת הארגזים לבתי הנזקקים- בהם גם משפחות תלמידי בית הספר.


יצוין כי מסורת הענקת פרס 'המתנדב המצטיין' היא ביטוי לחשיבות הרבה שרואה המשרד בעידוד בני הנוער להתנדבות ולמעורבות חברתית. המועמדות לפרס נפתחת כל שנה בפני תלמידי י"ב, שהתנדבו במשך כשנתיים נוספות מעבר לנדרש בתכנית 'התנדבות אישית ומעורבות חברתית' שמוביל המשרד ושבעשייתם משתקפת הנהגה, חדשנות וייחודיות.


משרד החינוך, שמואל אבואב: "משרד החינוך מייחס חשיבות רבה לטיפוח ערכי המעורבות החברתית וההתנדבות בקרב בני הנוער. בשנה האחרונה זכינו לברך מעל 100 אלף תלמידי י"ב שסיימו שלוש שנים של עשייה התנדבותית, במסגרת התכנית למעורבות חברתית שמוביל המשרד. מבין המסיימים, כ-22,000 תלמידים התנדבו בארגוני החירום וההצלה, וכ-30,000 פעלו במועדוניות יום לילדים בסיכון. הגידול המרשים במעורבות החברתית בקרב תלמידים משפר את החיים האזרחיים בישראל, ומעצים אותנו כחברה. אני מברך את הזוכים בפרס 'שר החינוך לנוער מתנדב מצטיין', ורואה בהם כמגדלור ערכי ומוסרי".


עוד בבת ים
חשבנו שיעניין אותך גם...
שיהיה לכם יום כתום
סובלנות דתית נוסח המאה השביעית לספירה
אלה רובינשטיין (באמצע). מקום ראשון ללא חימום
שוב במקום הראשון
מדוע בוטלה פתיחת מגמה חדשה בכצנלסון?
עו"ד הואשם בדריסתה למוות של תושבת כפ"ס
נהג בפסילה והתחזה לאחיו
אנשים טובים לתחילת שנה טובה
רחובות מארחת