בת ים

בת ים מובילה במתמטיקה

נבחרת הנערות של חט"ב חשמונאים זכו במקום הראשון בישראל למתמטיקה נבחרת הנערות של בית הספר 'בין וגן דרכא' זכו במקום הראשון האזורית.

כתב לוקאל 20/02/2019
נבחרת הנערות של חט
צילום: אבי מזרחי

מערכת החינוך העירונית בבת ים ממשיכה לקטוף פרסים והישגים: נבחרת הנערות של חטיבת הביניים 'חשמונאים' זכו במקום הראשון בישראל בתחרות המתמטיקה של תכנית "סודקות את תקרת הזכוכית" מבית כל ישראל חברים-אליאנס שהתקיימה בתאריך 13.2.19 באוניברסיטת תל אביב. נבחרת הנערות של בית הספר 'בית וגן דרכא' זכו במקום הראשון בתחרות האזורית.

השנה החידון עמד בסימן הפעילות של כל ישראל חברים למען שוויון הזדמנויות והכרה בחשיבות ההשכלה בקרב נשים, קידומן והעצמתן. בחידון השתתפו 450 תלמידות הלומדות בבתי הספר מכל רחבי ישראל בהן פועלת התכנית, כאשר 8 מתוכן הגיעו למקומות הגבוהים. 

נבחרת הנערות של חטיבת הביניים 'חשמונאים': אתי אברבנאל, ניקה פוקרובסקי, לינוי אלקינד ומרי שליימוביץ'. נבחרת הנערות של בית הספר 'בית וגן דרכא': סימי לוי, יעל שריקי, נס עזיזה ושירן דמוט.

במהלך כל השנה התלמידות במסגרת התכנית מקבלות העשרה והעצמה בנושאי המתמטיקה והמדעים, נפגשות עם מנהלים בכירים בחבות הייטק מובילות כמו אמדוקס, נפגשו את הנהלת בית החולים וולפסון שמנוהל ברובו על ידי נשים, סדנאות בנושאי מגדר, קורס רחפנים, וכל זה במטרה להראות לתלמידות שנשים וגברים כאחד, ואם רק ירצו – הן יוכלו להגיע לכל תפקיד מפתח בתעשייה. אשר אזולאי רכז התכנית בעיר: "התרגשתי לראות את הבנות שלנו מדגימות ידע כל כך מעמיק במתמטיקה, דבר שיעזור להן בעתיד להשתלב בתעשיות מתקדמות ובכך לצמצם את הפער המגדרי. זוהי נקודת שיא לפעילות ענפה שהבנות זוכות לה." 

תוכנית "סודקות את תקרת הזכוכית" הינה תוכנית הפועלת בבת ים כבר מספר שנים, ומטרתה לקדם לימודי מדעים בקרב נערות. במסגרת התוכנית, שמפעיל אגף החינוך  בשיתוף ארגון "כל ישראל חברים", במסגרתו  מאתרים נערות בעלות פוטנציאל ללימודי מדעים ומלווים אותם לאורך החטיבה והתיכון בשלושה מסלולים: שאיפה, הצלחה ומצויינות. שאיפה- העלאת רף השאיפות של הנערות מעצמן בתחומי השכלה וקריירה. מסלול זה מאופיין בעיקר במפגש קרוב עם נשים מצליחות מעולם ההיי-טק הישראלי .הצלחה– העלאת תחושת המסוגלות העצמית של הנערות על-ידי סדנאות העצמה עצמית והעצמה מגדרית. אנו מאמינים כי דרך הרחבת אופקים והעצמה בשני תחומים אלו, לנערות תהיינה הבנה יותר עמוקה של עצמן ושל היכולות שלהן, יכוונו גבוה יותר וישקיעו בלימודיהן. מצוינות- העלאת ההישגים של הנערות בחטיבת הביניים במטרה להגיע ולהתמיד במקצוע מדעי מוגבר בתיכון בצד 4 או 5 יחידות לימוד במתמטיקה. מסלול זה מאופיין על-ידי תגבורים לנערות וחידוד הכישורים של הצוות החינוכי בבתי-הספר דרך השתלמויות וסדנאות.


עוד בבת ים
חשבנו שיעניין אותך גם...
יחידה מחודשת להיריון בסיכון ברמב"ם
 אלפי דיווחים אודות ריחות שריפה מאוק 2017 עד ספט 2018
אלפי דיווחים אודות ריחות שריפה מאוק' 2017 עד ספט' 2018
מגדל העמק: "שיקום שכונות חוזר"
"אף אחד לא ישתיק אותנו"
אופנוען נפצע בתאונה בהרצליה
הרמזורים בצומת בת הדר החלו לפעול
מינהל גיל הזהב בעירייה מגבש קבוצה מיוחדת שנותנת תמיכה קהילתית לסבים/סבתות, לנכדים/נכדות עם צרכים מיוחדים
מימין לשמאל- משה סיני מנכל רימון, אודי אנגל יור רימון, הרי ליפשיץ ממיסדי רימון, יהודה עדר נשיא בית הספר, סטיב גרינברג, רוני קורל מנהלת השיווק של בית הספר
"כשהטכנולוגיה פוגשת את המוזיקה"