בת ים

פרויקט חדש בבת ים

מגדל השנהב ייבנה ברחוב החרושת באזור התעסוקה הצפוני של העיר ויכלול מגורים, משרדים ומסחר, לבניין עיצוב ייחודי אשר יהפוך אותו לבולט באזור: "המגדל מבצע 'פנייה' מערבה על מנת שכל דירות המגורים ייהנו מנוף לים"

כתב לוקאל 13/08/2019
צילום הדמיה באדיבות citybee

פרויקט חדש יוקם בבת ים: מגדל בן 22 קומות אשר יכלול קומות מסחר, תעסוקה ומגורים. בימים אלה  החליטה הוועדה המקומית בת ים  להפקיד את התב"ע של הפרויקט. יזם הפרויקט הוא עו"ד בנימין רבה שאחראי לפרויקטים שונים באזור המרכז, והאדריכלים הם ערן לשם וערן שקד, בעלי משרד citybee.

הפרויקט יוקם ברחוב החרושת בצפון אזור התעסוקה העירוני, על מגרש בגודל 1.7 דונם שכיום ניצב בו סופרמרקט. מגדל השנהב יהיה בן 22 קומות וכן 3 קומות חניה תת קרקעיות. במגדל ייבנו כ-40 דירות בשטח כולל של 6,000 מ"ר, כ-10,000 מ"ר המיועדים לתעסוקה ולשטחי משרד ושתי קומות מסחר במפלס הקרקע. 500 מ"ר נוספים יוקצו לטובת שטח ציבורי.

המגדל מתאפיין בעיצוב ייחודי. האדריכלים ערן לשם וערן שקד, בעלי משרד citybee שאמונים על תכנון הפרויקט, מסבירים: "כאשר תכננו את מגדל השנהב עמדנו שאלנו את עצמנו שתי שאלות עיקריות: השאלה הראשונה היא איך יוצרים מגדל עירוב שימושים שמחד מתייחס לרחוב ומייצר חזית מסחרית משמעותית ומאידך, בשל קרבתו לים מאפשר מבט משמעותי לים עבור דירות המגורים, והשאלה השניה היא איך מתכננים מגדל עירוב שימושים מבלי לחלק את המגדל לשימושים השונים ברמת הנראות או במילים אחרות איך מייצרים הרמוניה תכנונית והמגדל נראה כיצירה אחת.

"לפיכך התכנון שנבחר הוא בניין אשר עושה מחווה גדולה לכיוון מערב. קומות המגורים ממוקמות מעל קומות התעסוקה והתכנון מביא לכך שכל דירות המגורים יפנו לים וייהנו מהנוף היפה ביותר האפשרי, וזאת בנוסף לקומות המסחר במפלס הקרקע שיפנו לרחוב. מדובר בתכנון הרמוני והמשכי שעושה שימוש מיטבי בעקרונות אדריכליים של צורנות, מתוך מחשבה על הדיירים, המשרדים והעסקים שעתידים לאכלס אותו".

יזם הפרויקט, עו"ד בני רבה, אומר כי "אני מברך על החלטת הוועדה המקומית אשר קיבלה את התוכנית שמטרתה העיקרית היא לאפשר את העיצוב הייחודי של הבניין. אני מאמין בפוטנציאל של אזור ה-CITY בבת ים, ורציתי שהבניין יביא איתו בשורה וחדשנות תכנונית. ההליך הסטטוטורי נמשך כ-4 שנים, החלטת הוועדה להפקיד את התכנית הינה אבן דרך חשובה שכן עכשיו יש בידינו וודאות תכנונית שמאפשרת לנו להבין את לוחות הזמנים לתחילת ביצוע הבניין. בכוונתי לצאת לדרך ולהתחיל בביצוע בהקדם האפשרי".

בת ים נהנית מתנופת פיתוח משמעותית בשנים האחרונות, לאחר שנים שבהן נשארה מאחור ולא הגיעה לרמות המחירים הנהוגות בערים אחרות במרכז. במשך שנים מחירי הדירות בעיר היו נמוכים מהממוצע הארצי, ורק בשנה האחרונה הדביקו המחירים בעיר את הממוצע הארצי (זאת לפי נתוני רשות המסים). לבת ים יתרונות רבים: מיקום מצוין במרכז הארץ ובקרבה לתל אביב, קו חוף ארוך, מגמת התחדשות עירונית רחבה אשר מחדשת ומחזקת את השכונות הקיימות ומביאה לעיר אוכלוסייה חזקה, וכמובן סלילת הקו האדום של הרכבת הקלה אשר ישפר משמעותית את הנגישות ויאפשר לתושבים לוותר על רכב פרטי. הערכות שמאיות שניתנו בשנים האחרונות גורסות כי החיבור לרכבת בלבד יביא לעליית מחירים של 10%-20% בבת ים.

עוד בבת ים
חשבנו שיעניין אותך גם...
 תקפו את הווטרינרית העירונית
אישום: תקפו את הווטרינרית העירונית ואיימו עליה ועל עובד שלה
סוסות שעברו התעללות פונו בצפון
העירייה תדאג להסעות לבית העלמין בערב יוה"כ
מרכז יזמות חדש נחנך בקריית ים
ראש העיר מארח את מנהלת נופים ונציגי ההורים
בית ספר דמוקרטי בעפולה
חינוך וקהילה בהוד השרון
חינוך וקהילה בהוד השרון
העלמת מס בסכום אסטרונומי בענף עסקאות הנדלן
העלמת מס בסכום אסטרונומי בענף עסקאות הנדל"ן
תאונה קשה בכביש 443
שני הרוגים ו-41 פצועים בתאונה קשה בכביש 443