בת ים

"איבד שליטה על הבלמים"

מבצע ביקורת של מס הכנסה בחולון והסביבה גילה שורה של אי דיווחים

כתב לוקאל 11/11/2019
לא דיווחו למס הכנסה, צילום אילוסטרציה i clip art

בביקורת שנערכה במוסך בבת-ים נמצא כי עבור אישור בלמים גבה בעל המוסך 700 ₪ מלקוח, אך לא רשם אותם בספרים כנדרש. לשאלת המבקרים לפשר הדבר השיב: "אני חייב פה עזרה, אני לא משתלט"... בביקורת במספרה בחולון ערכו המבקרים תצפית וצילמו את בעל המספרה מקבל כסף במזומן אותו הוא מכניס היישר לכיסו מבלי לתעד אותו בספרי העסק. כשעומת אל מול הממצאים והצילומים השוב בעל המספרה: "לא קיבלתי כסף ולא מכיר את הלקוחה". התיק הועבר יחד עם הממצאים להמשך טיפול. במוסך לפחחות בבת ים נמצאו צ'קים בסך כולל של 518,614 ₪ שלא נרשמו בספרים. בעל המוסך טען: "הצ'קים הם לביטחון עד שהלקוח יקבל את הכסף מחברת הביטוח ואז אפשר יהיה לפרוע את הצ'ק".

מקרים אלו ונוספים הינם חלק מ-126 ביקורות שנערכו על ידי  עובדי משרד פקיד שומה חולון,  כחלק ממבצע ביקורת של מס הכנסה בבתי עסק בערים חולון, בת-ים ואזור. ממצאי המבצע העלו כי  15% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין.

בביקורת בגן ילדים בבת-ים נמצא שהכנסות בסך 5,150 ₪ שהתקבלו בצ'קים לא תועדו בספרי העסק של הגן. הגננת טענה: "אלו צ'קים לביטחון בלבד". בגן בחולון לא נרשמו העברות כספים באמצעות אפליקציית "ביט", בסכום של3,500 ₪, הגננת טענה: "אנחנו רושמים בסוף החודש במרוכז".

פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השיוויון בנטל בקרב האזרחים.

עוד בבת ים
אתר לוקאל 01/08/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
נפתחה סדרת הקורסים והסדנאות ביד לבנים רעננה
חנוכה בגן החיות התנ"כי ובאקווריום ישראל בירושלים
שרונה מרקט_סדנאות קולינאריות לילדים
שפים קטנים ב"שרונה מרקט"
קולקציית אביב קיץ 2019 לילדים וילדות של KIDS NAUTICA
הקיץ הזה תתלבשו בסטייל
לזכרו של הדר גולדין
לזכרו של הדר גולדין
אנושופ
פסח ביריד אנושופ – 100% קניה חברתית
משלוחים מתוקים לאנשים השקופים
כ-3500 יחידות דיור חדשות בנתניה
כ-3500 יחידות דיור חדשות בנתניה