מושבים בשרון

הצלת חיים בכוכב יאיר

חובש ומתנדבת מד"א הצילו את חייו של אדם בישוב כוכב יאיר

כתב לוקאל 06/06/2019
חובש מדא שלמה עובדיה ודני קונשטנט
צילום באדיבות דוברות מד"א

חובש מד"א שלמה עובדיה ומתנדבת מד"א רות שרל הגיעו לטפל בדני קונשטנט (57) בביתו בכוכב יאיר, לאחר שלא חש בטוב, והזעיק את מגן דוד אדום. כשהגיעו לפנות אותו, דני היה בהכרה מלאה. דקות בודדות לאחר תחילת הפינוי לבית החולים, דני התמוטט ואיבד דופק ונשימה. שלמה החובש באמבולנס החל מיד בפעולות החייאה מתקדמות, בסיועה של רות מגישת העזרה הראשונה.

חובש מד"א, שלמה עובדיה: "הגענו לגבר בן 57, זמן קצר לאחר שסיים רכיבה על אופניים. כשהגענו לביתו ראינו אותו שוכב על המיטה. הוא סיפר שהרגיש לא טוב, העברנו אותו לאמבולנס, וזמן קצר אחרי תחילת הפינוי, הוא התמוטט וליבו נדם. מיד התחלנו בפעולות החייאה מתקדמות, ותוך מספר דקות ליבו חזר לפעום והוא החל לנשום. המשכנו בפינוי לבית חולים, כשמצבו יציב. לראות את דני איתנו כשהוא עומד על הרגליים ונותר ללא כל נזק, מרגש ונותן לנו את הכוח ואת המוטיבציה להמשיך ולהציל חיים".

דני קונשטנט (57) מכוכב יאיר, שצוות מד"א טיפל בו: "התגובה המהירה של צוותי מגן דוד אדום הצילה אותי. הרגשתי לא טוב והתקשרתי לאשתי. התלבטנו אם בכלל להזמין אמבולנס. אם הייתי מחליט להישאר לנוח בבית ולא להזעיק את מגן דוד אדום, כנראה שלא הייתי חי היום. אני מודה לצוות מד"א המסור והמקצועי שהציל את חיי".

בכל מקרה חירום רפואי יש להתקשר למד"א בטלפון 101 או דרך יישומון "מד"א שלי", ולהישמע להנחיות החובשים והפראמדיקים במוקד מד"א.עוד במושבים בשרון
החובשת הראשונה במדא על אופנוע כבד
כתב לוקאל 29/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הרב דר מיכאל לייטמן
גל רודף גל: חודש של שנאת יהודים
מאבק: מתנגדים לפתיחת גן חב"ד בעיר
בעלי השפעה
בעלי השפעה
אזור תעשייה ובילויים עתיק נחשף בגדרה
אזור תעשייה ובילויים עתיק נחשף בגדרה
עכו חגגה את חג החגים
מי תעצור אותה?
80 דו"חות בלבד ניתנו לרוכבי אופניים חשמליים בהרצליה
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא