מושבים בשרון

פרס החינוך המוסדי תשע"ט

פרס החינוך הארצי הוענק לקריית חינוך דרור בלב השרון

כתב לוקאל 23/06/2019
פרס החינוך הארצי הוענק לקריית חינוך דרור בלב השרון
צילום: אבידן גדעוני, לע"מ

משרד החינוך העניק את פרס החינוך הארצי לשנת תשע"ט
לקרית חינוך "דרור"

זהו בית הספר העל-יסודי הגדול בארץ וזו הפעם השניה שבה הוא זוכה בפרס החינוך.

חלוקת הפרסים התקיימה במעמד שר החינוך, הרב רפי פרץ, מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, מנהלת המינהל לחינוך התיישבותי, אילנה נולמן, וראש מועצה אזורית לב השרון, עמיר ריטוב

שר החינוך הנכנס הרב, רפי פרץ: "החינוך בישראל איננו רק מצוינות. החינוך הוא בניית אישיות, סקרנות ונפש חפצה ללמוד. החינוך הוא יצירת נאמנות לעם ולמדינה.
המפעל הזה הוא הזדמנות להעלות על נס את פעילותכם, המנהלים והמורים שיוצרים ערכים. אתם מסורים מקצועיים ומחויבים.
אתם לוקחים עליכם אחריות גדולה, ועל כך אתם ראויים לכל שבח. כל הכבוד. פשוט כל הכבוד".

שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך: "מערכת החינוך הציבה בין יעדיה המרכזיים את החינוך לערכים, למעורבות בחיי הקהילה והחברה, למניעת נשירה ולהעמקת הלמידה. מוסדות החינוך שזכו השנה בפרסים קידמו באופן ראוי לציון ערכים אלה, ואנו מברכים אותם על זכייתם. פרס חשוב זה מוענק לגני ילדים ולבתי-ספר על תרומה ייחודית לחינוך, ואין ספק שהמרוויחים הגדולים הם התלמידים, ההורים והחברה הישראלית בכללותה".

אילנה נולמן, מנהלת המינהל לחינוך התיישבותי: "קרית החינוך דרור הוא בית-הספר העל-יסודי הגדול ביותר במדינה, המונה מעל 2,500 תלמידים. ייחודו בהובלת מערך פדגוגי- ערכי, ייחודי, חדשני, לא שגרתי, מעורר השראה ופורץ דרך".

שנים עשר מוסדות חינוך מצטיינים במיוחד קיבלו  השבוע (ד') את פרס החינוך המוסדי לשנת הלימודים תשע"ט, ובהם קרית חינוך "דרור" בניהולה של אריאלה בן ארי על איכות ומצוינות בחינוך.
הפרס הוענק למנהלת וצוותה במעמד שר החינוך, הרב רפי פרץ, מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, ומנהלת המינהל לחינוך התיישבותי, אילנה נולמן, אשר ממונה על מערך בתי הספר האזוריים העל-יסודיים בארץ ובכלל זה על קרית חינוך דרור, ראש המועצה האזורית לב השרון, עמיר ריטוב, סגן ראש המועצה, יצחק יצחק, מנהלת מחלקת החינוך במועצה, רונית רופא-הדרי, המפקחת נוגה ברעם והצוות החינוכי.

נולמן בירכה את בית הספר ואמרה: קרית החינוך דרור הוא בית-הספר העל-יסודי הגדול ביותר במדינה, המונה מעל 2,500 תלמידים. ייחודו בהובלת מערך פדגוגי- ערכי, ייחודי, חדשני, לא שגרתי, מעורר השראה ופורץ דרך.
בביה"ס פועלת יחידת מחקר ופיתוח של חינוכאים מביה"ס, המובילה תהליכי חשיבה וניסוי המונעים משאיפה למצוינות מקצועית וערכית ועידוד שיח, המייצר בחירה חופשית ומושכלת של תלמידים וחינוכאים במגוון תחומים אקדמיים.
ביה"ס מעודד שיתופי פעולה פנים וחוץ בית-ספריים בתחומים שונים, ובראשם ראש המועצה האזורית עמיר ריטוב, הרואה עצמו שותף מלא וכן גורמים באקדמיה, במטרה להיות רלוונטי ומדוייק במענים לתלמידים ולחינוכאים, החיים בעולם משתנה.
אריאלה בן-ארי מנהלת ביהס וצוותה ראויים לשבח על עשייתם החינוכית המשובחת. תודה מיוחדת למפקחת נוגה ברעם על הליווי, התמיכה והשותפות.

אריאלה בן ארי, מנהלת קרית חינוך דרור, אמרה בהתרגשות: זו הפעם השניה שקרית החינוך זוכה בפרס. הפעם הראשונה היתה בשנת 2005. הפרס הוא עדות להכרה ולהערכה
הם זוכה בית הספר לאור הישגי התלמידים, החדשנות, התכניות הערכיות והפלורליזם. תודה לתלמידים, להורים, למורים, לצוות המינהלה, לרשויות השותפות 0פרדסיה ולב השרון) ולמטה החינוך ההתיישבותי ומשרד החינוך. בלי השותפות והתמיכה של כל אלה לא היינו מגיעים להישגים אלו. הפרס הוא של כולנו"

פרס החינוך המוסדי מוענק מידי שנה למוסדות החינוך (גני ילדים ובתי-ספר יסודיים ועל יסודיים) על תרומה ייחודית ומשמעותית לחינוך
לזוכים הוענקו תעודות הערכה ופרסים כספיים בסך 20,000 ₪ (בתי ספר) ו-7500 ₪ (גני ילדים).
גני הילדים הצטיינו בתרומתם לתחום הערכים, קידום שיח ודיאלוג, יצירת אקלים של דרך ארץ, חינוך לאי-אלימות, לקיחת אחריות, מעורבות בחיי הקהילה ושמירה על הבריאות הפיזית כמו גם על הביטחון הרגשי של הילדים. בתוך כך, הגנים המצטיינים פועלים ליישום מדיניות הלמידה המשמעותית על ידי קידומה לפיתוח סקרנות ומוטיבציה ללמידה, עידוד יצירתיות וחשיבה, העשרת ידע ופיתוח נורמות התנהגות ערכית וחברתית.

בתי הספר פיתחו מודלים שונים המעודדים התפתחות אישית של התלמידים כמו גם מעורבות חברתית-קהילתית, שיפור המחויבות של הצוות החינוכי כלפי התלמידים, פעולות למניעת נשירה וקידום של תלמידים בעלי צרכים מיוחדים וייחודיים. לצד זאת, בתי הספר מצטיינים גם בקידום למידה בסביבות למידה מגוונות (למידה רב גילית, למידה חוץ כיתתית, ועוד) ובשיתוף ההורים בעשייה החברתית-ערכית ועידודם לקחת חלק פעיל בשיפור האקלים בבית הספר.

עוד במושבים בשרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרלמנט הילדים
מנהיגי העתיד
תלמידה מראשון לציון זכתה במיזם סיפור משפחתי של בית התפוצות
תלמידה מראשון לציון זכתה במיזם "סיפור משפחתי" של בית התפוצות
הרביעי בדרך?
שלב השאלה הזהה
סיום קורס חובשים מתנדבים בתחנת מדא בגן יבנה
סיום קורס חובשים מתנדבים בתחנת מד"א בגן יבנה
מנכ"לית העירייה פורשת
חגי אמיר
מנהל חדש לבית החולים לוינשטיין
חשד: נגר עקץ 12 מלקוחותיו