מושבים בשרון

האם כדאי לסטודנטים לנסוע בתחבורה ציבורית?

בדיקת עמותת "אור ירוק" האם משתלם לסטודנט מכוכב יאיר לנסוע בתחבורה הציבורית?

כתב לוקאל 28/10/2019
צפיפות באוטובוס, צילום באדיבות עמותת "אור ירוק"

אתמול(ראשון, 27.10.19), חזרו מאות אלפי סטודנטים אל ספסל הלימודים, אל האוניברסיטאות והמכללות בכל רחבי המדינה. חלקם של הצעירים יעשה את הדרך מהמוסד האקדמי ובחזרה ברכב הפרטי וחלקם יעשו שימוש בתחבורה הציבורית. בדיקה של עמותת אור ירוק מראה כי הסטודנטים שיגיעו בתחבורה הציבורית יאלצו לקצץ בשעות השינה שלהם, לצאת מוקדם מהבית ולבזבז זמן רב בדרכים, לעומת חבריהם לספסל הלימודים שיגיעו ברכב הפרטי.

מבדיקה מדגמית רחבה של אוניברסיטאות ומכללות עולה כי כמעט בכל המקרים התחבורה הציבורית תפגר באופן משמעותי בזמני ההגעה ביחס לכלי הרכב הפרטי. בכל הבדיקות נרשמו זמני הגעה ארוכים של התחבורה הציבורית לעומת כלי הרכב הפרטי. הבדיקה נערכה ביום חול, בשעה 08:00 באמצעות השוואת הזמנים באפליקציית 'MOOVIT' ואתר 'גוגל מפות', במסגרת הבדיקה נמדדו זמני הנסיעה בלבד ולא נלקחו בחשבון זמני ההליכה אל התחנה וממנה.

מן הבדיקה עולה כי סטודנט שגר בכוכב יאיר ולומד במרכז הבין תחומי בהרצליה יעשה את הדרך למכללה (25 ק"מ) ב-40 דקות ברכב הפרטי לעומת 80 דקות  ושני אוטובוסים על פי גוגל או 82 דקות ושני אוטובוסים על פי MOOVIT. חסכון של כ-40 דקות.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "קשה ויקר להיות סטודנט. זוהי אוכלוסייה חלשה שנאלצת לבזבז שעות רבות בהמתנה לאוטובוסים או בעמידה בפקקי התנועה. במשך שנים רבות משרד התחבורה הזניח את תחום הסעת ההמונים ולכן המדינה מפגרת אחרי המדינות המערביות באיכות התחבורה הציבורית. לו תהיה תחבורה ציבורית נוחה וזמינה הסטודנטים יוכלו לחסוך כספים רבים ולוותר על רכישת כלי רכב פרטי ובמקביל לנסוע באוטובוס מבלי לבזבז שעות רבות בדרכים. חייבים לשפר ולהגדיל את מערך האוטובוסים אל מוסדות החינוך האקדמיים כדי לאפשר לסטודנטים לוותר על הרכב הפרטי ולהגיע בצורה מהירה ונוחה וגם לחסוך כסף רב".

·        סטודנט שגר בטבריה ולומד במכללת תל חי יעשה את הדרך למכללה (59 ק"מ) ב-60 דקות ברכב הפרטי לעומת 96 דקות ושלושה אוטובוסים על פי גוגל או 102 דקות ושלושה אוטובוסים על פי MOOVIT. חסכון של כ-40 דקות.

·        סטודנט שגר בראש פינה ולומד במכללת אורט בראודה בכרמיאל יעשה את הדרך למכללה (36 ק"מ) ב-40 דקות ברכב הפרטי לעומת 55 דקות ושני אוטובוסים על פי גוגל או 75 דקות ואוטובוס אחד על פי MOOVIT. חסכון של כ-25 דקות.

·        סטודנט שגר בקרית ביאליק ולומד באוניברסיטת חיפה יעשה את הדרך לאוניברסיטה (18 ק"מ) ב-35 דקות ברכב הפרטי לעומת 45 דקות ושני אוטובוסים על פי גוגל או 48 דקות ואוטובוס אחד על פי MOOVIT. חסכון של כ-12 דקות.

·        סטודנט שגר בבאקה אל גארביה ולומד במכללת רופין בעמק חפר יעשה את הדרך למכללה (23 ק"מ) ב-30 דקות ברכב הפרטי לעומת 50 דקות ושני אוטובוסים על פי גוגל או 53 דקות ושני אוטובוסים על פי MOOVIT. חסכון של כ-22 דקות.

·        סטודנט שגר בעתלית ולומד בטכניון בחיפה (37 ק"מ) יעשה את הדרך ב-40 דקות ברכב הפרטי לעומת 60 דקות ושני אוטובוסים על פי גוגל או 55 דקות ושני אוטובוסים  על פי MOOVIT.  חסכון של 18 דקות.

·        סטודנט שגר בראש העין ולומד באוניברסיטת תל אביב יעשה את הדרך לאוניברסיטה (25 ק"מ) ב-50 דקות ברכב הפרטי לעומת 50 דקות ושני אוטובוסים על פי גוגל או 49 דקות ושני אוטובוסים על פי MOOVIT. זמן ההגעה יהיה זהה.

·        סטודנט שגר בקרית עקרון ולומד במכללה למנהל בראשון לציון יעשה את הדרך לאוניברסיטה (20 ק"מ) ב-30 דקות ברכב הפרטי לעומת 60 דקות ושני אוטובוסים על פי גוגל או 59 דקות ושני אוטובוסים על פי MOOVIT. חסכון של כ-30 דקות.

·        סטודנט שגר בגבע בנימין ולומד באוניברסיטה העברית בירושלים יעשה את הדרך לאוניברסיטה (16 ק"מ) ב-30 דקות ברכב הפרטי לעומת 60 דקות שני אוטובוסים על פי גוגל או 75 דקות שלושה אוטובוסים  על פי MOOVIT. חסכון של כ-38 דקות.

·        סטודנט שגר בקרית מלאכי ולומד באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע יעשה את הדרך למכללה (57 ק"מ) ב-46 דקות ברכב הפרטי לעומת 85 דקות ושני אוטובוסים על פי גוגל או 71 דקות ושני אוטובוסים על פי MOOVIT. חסכון של כ-32 דקות.

·        סטודנט שגר ברהט ולומד במכללת ספיר בשדרות יעשה את הדרך למכללה (29 ק"מ) ב-35 דקות ברכב הפרטי לעומת 55 דקות ושני אוטובוסים על פי גוגל או 46 דקות ושני אוטובוסים על פי MOOVIT. חסכון של כ-15 דקות.

·        סטודנט שגר בגדרה ולומד במכללת אשקלון יעשה את הדרך למכללה (32 ק"מ) ב-40 דקות ברכב הפרטי לעומת 48 דקות ושני אוטובוסים על פי גוגל או 68 דקות ושלושה אוטובוסים על פי MOOVIT. חסכון של כ-10 דקות.

·        סטודנט שגר בחולון ולומד באקדמית תל אביב-יפו יעשה את הדרך למכללה (5 ק"מ) ב-24 דקות ברכב הפרטי לעומת 35 דקות על פי גוגל או 45 דקות ושני אוטובוסים על פי MOOVIT. חסכון של כ-5 דקות.

·        סטודנט שגר במטולה ולומד במכללת אוהלו בקצרין יעשה את הדרך למכללה (51 ק"מ) ב-55 דקות ברכב הפרטי לעומת 110 דקות ושלושה אוטובוסים על פי גוגל או 108 דקות ושלושה אוטובוסים על פי MOOVIT. חסכון של כ-55 דקות.

·        סטודנט שגר ביהוד ולומד באוניברסיטת אריאל יעשה את הדרך לאוניברסיטה (44 ק"מ) ב-50 דקות ברכב הפרטי לעומת 75 דקות ושני אוטובוסים על פי גוגל או 78 דקות ושני אוטובוסים על פי MOOVIT. חסכון של כ-27 דקות.

·        סטודנט שגר בחדרה ולומד באקדמית נתניה יעשה את הדרך למכללה (17 ק"מ) ב-35 דקות ברכב הפרטי לעומת 55 דקות ושני אוטובוסים על פי גוגל או 42 דקות ושני אוטובוסים על פי MOOVIT. חסכון של כ-14 דקות.

עוד במושבים בשרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
המשטרה תבקש להאריך את מעצר המאמן החשוד בפדופיליה ברשת
היי הג'ים, היי הג'יפ
מרכז מסחרי חדש בשכונת גיל עמל?
המשרד ימשיך לפקח בצורה הדוקה אחר העוסקים באסבסט
עברו על החוק והושעו מעבודה
שיפוץ ושדרוג בי"ס וגני ילדים בהרצליה
יוגה בפארק
יוגה בפארק
מיכאל אוסטראומוב על הפודיום
מעפולה למדליה אולימפית?
פרויקט פינוי בינוי ברחוב הבנים ברמת גן