מושבים בשרון

אם יש לך שמש

דרום השרון קוראת לתושבים להתקין לוחות סולריים על בתים פרטיים

כתב לוקאל 20/11/2019
פאנל סולרי על גג במושב גני עם, צילום: ערן אבידור

על רקע המאבק של המועצה האזורית דרום השרון ורשויות נוספות בשרון ובשומרון נגד תכנית הקמת תחנת הכוח תת"ל 91, שאושרה בוועדה לתשתיות לאומיות, מקיימת המועצה האזורית דרום השרון כנס לתושבים במטרה לעודד כאנרגיה חלופית התקנת גגות סולריים בבתים הפרטיים.

נוסף לתרומה הסביבתית והחברתית, כיום גם משתלם לצרכן הפרטי להקים מערכת סולרית, שכן מדובר בהשקעה שמחזירה את עצמה תוך כ-7 שנים ואף מביאה לרווח כספי.

ביום חמישי ה-28/11 יתקיים במועצה האזורית דרום השרון כנס הסברה לתושבים שמבקש לרתום את הציבור למהלך של התקנת גגות סולריים, דרך רכישות קבוצתיות שמוזילות בעלויות ומפשטות את התהליך.

אושרת גני גונן, ראש המועצה האזורית דרום השרון: "יחד עם רשויות נוספות בשרון ובשומרון אנו מובילים את המאבק נגד הקמת תחנת הכוח המתוכננת להיות מונעת בגז וסולר באזורינו. התקנת גגות סולריים זו החלופה הירוקה והנכונה לתוכנית שמסכנת את חצי מיליון מתושבי השרון. המועצה האזורית דרום השרון מחויבת לקידום אנרגיה ירוקה ושמה ליעד להתקין על כל גגות מבני הציבור במועצה לוחות סולריים. במקביל למאבק המשפטי המתמשך בתוכנית תחנת הכוח, אנחנו פונים לתושבי השרון בקריאה להצטרף למהלך ולהתקין באופן פרטי ובליווי מקצועי פאנלים סולריים על גגות הבתים".

אורן ביי, מנהל תחום קיימות במועצה האזורית דרום השרון מסביר: "ברוח חודש נובמבר הלוהט זה שנים, מבקשים לאחרונה אנשים פרטיים רבים לתרום למאמץ לבלימת שינויי האקלים. אנחנו רוצים להנגיש לכמה שיותר אנשים פרטיים את האפשרות להצטרף למהלך. זוהי פלטפורמה לחיסכון חשמל ביתי שיש לה רק תועלות במישור הצרכני והציבורי ואנשים לא בהכרח מודעים לכך".

עוד במושבים בשרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
כביש עוקף צפוני , גורם לחשש בקרב תושבי שכונת נאות עוזי
דאגה בקרב תושבי שכונת "נאות עוזי" ברעננה
סביבת הלמידה משפיעה על הישגי התלמידים?
רוכב אופניים חשמליים נפצע קשה בתאונה ברחובות
רוכב אופניים חשמליים נפצע קשה בתאונה ברחובות
חדווה ובנה
"ניסו לחטוף את הבן שלי"
צעיר נדקר בחיפה
היום שאחרי הבחירות (טור אישי)
דרינק FREEZE
FREEZE מרענן לכם את הקיץ
פשה וולודרסקי, אשל יולזרי
הקשר היפני