אילת

מקדמים הקמת מרכז שיקומי בבית החולים "יוספטל"

ראש עיריית אילת ומנהל בית החולים "יוספטל" פועלים להקמת מרכז שיקומי שיכלול גם תאי לחץ. בין השאר נשקלת האפשרות שהמרכז יהווה שלוחה של מרכז סגול לרפואה היפרברית הפועל במרכז הרפואי "אסף הרופא"

תמי מאור 13/03/2018
מקדמים הקמת מרכז שיקומי בבית החולים
מפגש במרכז סגול צילום: עיריית אילת

שש שנים לאחר שהוצב תא לחץ חדש ומודרני לטיפול בנפגעי צלילה בבית החולים "יוספטל" באילת, פועל ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, ביחד עם מנהל בית החולים "יוספטל", ד"ר אלדר ברקוביץ, להקים מרכז שיקומי שיכלול גם תאי לחץ לטובת רפואה היפרברית (טיפול רפואי בחמצן בתנאי על-לחץ). במסגרת זו, נשקלת האפשרות שהמרכז החדש שיכלול ששה תאי לחץ ישמש שלוחה של מרכז סגול לרפואה היפרברית הפועל במרכז הרפואי "אסף הרופא". 

לאחר סיור שקיימו הגורמים במרכז הרפואי "אסף הרופא", ביקר באילת בשבוע שעבר (7.3), פרופ' שי אפרתי, מנהל מרכז סגול לרפואה היפרברית ב"אסף הרופא", ביחד עם צוותו. הביקור החל בפגישת עבודה בלשכת ראש העירייה והמשיך בסיור מקיף בבית החולים "יוספטל" בהובלת מנהל ביה"ח, ד"ר אלדר ברקוביץ. לאחר מכן התכנסו כל הגורמים לדיון שעניינו קידום תפעולי של הפרויקט. במסגרת זו הוחלט, כי כחלק משיפור שירותי הרפואה יוקם מרכז שיקומי בשטח הגובל עם בית החולים, אשר יכלול גם תאי לחץ נוספים, שישמשו תחילה את נפגעי הצלילה ואת תושבי אילת. בהמשך ישמש המרכז גם לתיירות מרפא וגם לחולים שברצונם לשהות זמן ארוך באילת לקבלת טיפול. 

מרכז שיקום יסייע ללא ספק בקידום שירותי הרפואה עבור תושבי העיר וישמש גם כלי לעידוד תיירות מרפא. תאי הלחץ שיהיו כאמור חלק ממרכז השיקום יעניקו חווית צלילה נעימה ובטוחה לעשרות אלפי הצוללים הפוקדים את אתרי הצלילה המרהיבים של מפרץ אילת ויעודדו את תיירות הצלילה. 

עוד באילת
חשבנו שיעניין אותך גם...
עוברים דירה? קבלו הכשרה
תאונת דרכים בין שתי משאיות סמוך לצריפין
תאונת דרכים בין שתי משאיות סמוך לצריפין
ספורט חצות ועוד
מעודדים מעורבות חברתית
אנחנו רואים את הטוב בכל דבר
"אנחנו רואים את הטוב בכל דבר"
חניכי שבט הדר ברעננה
חישוב מסלול מחדש?
סלומון מתקופת האבן
הפארק האקולוגי. עדיין אין הצללה
מחסור בצל בפארק האגם בהוד"ש