אילת

ממשיך למען הערבה

ראש מוא''ז ערבה תיכונה: מתמודד לקדנציה נוספת. ד''ר אייל בלום: ''אתמודד לקדנציה נוספת במטרה להשלים את הפרויקטים הרבים הנמצאים בשלבי תכנון וביצוע- נמשיך לפתח ולבנות את הערבה למען התושבים והדורות הבאים''

כתב לוקאל 23/04/2018
ממשיך למען הערבה
אייל בלום. מתמודד שוב צילום: אלבום פרטי

ראש המועצה האזורית הערבה התיכונה- ד''ר אייל בלום, החליט להתמודד לקדנציה נוספת על ראשות המועצה. בלום (44) נשוי לניבה ואב לשלושה ילדים, דוקטור לגנטיקה מולקולרית, מטעם מכון וויצמן למדע בעל תואר שני של האוניברסיטה העברית בביוטכנולוגיה ותואר שני במדיניות ציבורית במרכז הבינתחומי. ניצחונו במערכת הבחירות הקודמת יצר מהפך דורי כשבלום, הראשון מבני הערבה, שגדלו והתחנכו במקום, נבחר לראש הרשות.

במהלך הקדנציה הצעיד את הערבה להישגים והתמודד עם משברים שפקדו את הענף החקלאי כדוגמת משבר הפלפלים שנבע מהתרסקות הרובל הרוסי והנפילה בשער החליפין של היורו ביחס לשקל שהגיע לסיומו בשנה החולפת עם עלייה ראשונה בכמות שטחי גידול הפלפל בערבה. כמו כן במהלך הקדנציה האחרונה שם בלום, דגש על חיזוק מערכת החינוך בערבה, פיתוח ענף התיירות תוך יצירת נישה של 'תיירות מדברית ישראלית', פיתוח ענפי תעסוקה חדשים בערבה, תשתיות ותוכנית ההרחבות הראשונות בתולדות יישובי הערבה.

בלום: ''לאחר כ-40 שנים, הקמנו את אזור התעשייה ספיר, ופתחנו לראשונה שני מפעלים- מפעל 'אמורפיקל', המייצר סידן אמורפי וכבר מייצא לחו''ל ומפעל 'תעשיות גלבוע' המייצר חלקים לתעופה וחלל- כך יצרנו תשתית תעסוקתית ואפשרות לקליטת תושבים חדשים שאינם חקלאים לערבה. זאת, כחלק מפרויקט ההרחבות הקהילתיות, שהינו בשורה של ממש. צריך להבין כי מאז הוקמו הישובים בערבה, לא נבנו כאן הרחבות. לאחר פעילות אינטנסיבית מול משרדי הממשלה, משרד השיכון וגיוס תרומות ענק מקק''ל, הצלחנו לקדם את תכנית ההרחבות, במטרה להגדיל את אוכלוסיית הערבה ל- 15,000 תושבים. כמו כן התחלנו בהקמת פרויקטים ליצירת תשתיות ציבוריות, כמו מרכז חירום, קאנטרי קלאב חדשני ומתקדם, מרכז השתלמות, מגרשי משחקים ועוד. זאת במטרה לבנות את הערבה לקראת עשרות השנים הבאות ובמקביל לפעילות אינטנסיבית לפתרון סוגיות בוערות כמו הכשרת שטחי חקלאות, שיפור רשת החשמל בערבה, פעילות מול משרד התקשורת לשיפור תשתיות האינטרנט והסלולר, שיפור כביש הערבה, מציאת פתרון לבעיית המים לחקלאות וכדומה. לא עשינו קפיצת מדרגה- קפצנו קומה! אך עדיין נדרשת עבודה רבה ואתגרים רבים לפנינו. זו הסיבה שהובילה אותי להחלטה להתמודד לקדנציה נוספת, על מנת שבמהלכה אוכל יחד עם צוות המועצה, להשלים את הפרויקטים הרבים הנמצאים בשלבי תכנון וביצוע ולהמשיך לבנות את הערבה למען התושבים והדורות הבאים''.

עוד באילת
חשבנו שיעניין אותך גם...
"נילחם באנטישמיות בעזרת אהבה ואחדות"
שתי מעבדות סמים נחשפו בקריות
פרויקט 'תכנן ובנה' בחריש יצא לדרך
"לקחו לי את התכנית מאחורי הגב"
הערים הכי חכמות
"החיוך שלהם שווה הכול"
קולנוע "לב" צפוי להיסגר בסוף השנה
לין. מתגאה במדליות
שווים על הפודיום