אילת

חוזרת לראות.. בעזרת הקרסול

בניתוח מהפכני ב"בילינסון" הושתל עצב מהרגל בעין של מטופלת צעירה שסבלה מדלקות וזיהומים בעיניים שאיימו על מאור עיניה

תמי מאור 01/07/2018
חוזרת לראות.. בעזרת הקרסול
ניתוח חדשני (תמונה להמחשה iclipart)

סהר סעדי, 23 מאילת, התמודדה במשך שנים עם דלקות וזיהומים בעיניים שדרדרו מאוד את ראייתה ואף איימו על מאור עיניה. בניתוח שנעשה לראשונה בישראל הוציא ד"ר עמיר אהרון רופא ממחלקת פלסטיקה ב"בילינסון" עצב מקרסול רגלה של סהר ולאחר מכן אותו העצב הושתל בעין החולה של סהר על ידי ד"ר ענבל אבישר וד"ר אורי אלבז, ממערך העיניים ב"בילינסון". הניתוח, שארך כשש שעות, אמור להשיב לסהר את ראייתה. "אני סובלת מהעיניים כבר קרוב לשמונה שנים" סיפרה סהר "בזכות ד"ר אבישר ומערך העיניים ב'בילינסון' עברתי עוד שלב בדרך להחלמה".

העצבים בקרנית העין הם אלו שגורמים לעין לדמוע ולהפריש חומרים שמסייעים להתמודדות עם גוף זר ו/או פציעה. העצבים שמעצבבים את קרנית העין של סהר לא תיפקדו ולכן כל חדירה של גוף זר, גורמת לזיהום. וחמור מכך, העין לא יכולה לרפא את עצמה לאחר מכן.

ד"ר ענבל אבישר, רופאה בכירה במערך העיניים ב"בילינסון": "נודע לי על הניתוח הזה שיכול להביא מזור למטופלים רבים בישראל, מהשתתפות בכנסים בינלאומי. נסעתי ללמוד את הניתוח באנגליה במיוחד בשביל סהר במחשבה שטכניקה זו שצוברת תאוצה בעולם, תוכל לעזור למטופלים נוספים. כל פצע חוזר בעין של סהר החליש את ראייתה וללא הניתוח היא הייתה מאבדת את ראייתה".

פרופ׳ אירית בכר, מנהלת מערך העיניים ב"בילינסון": "בי״ח 'בילינסון' הנו מרכז מוביל בקנה מידה בינלאומי. המשמעות של כך הינה חתירה מתמדת למצוינות כפי שבאה לידי ביטוי מבחינה קלינית, במחקר, בטכנולוגיה מתקדמת ובהשתלמות של צוותים שלנו  ברחבי העולם. אני מברכת את ד״ר ענבל אבישר ואת ד״ר אורי אלבז על ביצוע ניתוח חדשני בארץ וכולי תקוה כי ניתוח זה יביא מזור למטופלת סהר סעדי ולעוד מטופלים רבים שלנו".

 

עוד באילת
חשבנו שיעניין אותך גם...
אזרח ירדני הואשם בביצוע פיגוע טרור באילת
החניון המהיר של פנגו מתרחב
החניון המהיר של פנגו מתרחב
פרויקט סיגליות החדש בבאר שבע
שוברים את שוק מחיר למשתכן
רבקה זוהר ולירון לב. בקונצרט הראשון
צלילי קיץ
חדווה ובנה
"ניסו לחטוף את הבן שלי"
ממשיכות עבודות התשתית בפרדס חנה-כרכור
עובדים על התשתיות בפרדס חנה-כרכור
מבלים באושילנד
קתדרה ראשונה בעולם לחקר יהדות אתיופיה