אילת

בערבה התיכונה מחנכים למצוינות

על פי המפה החינוכית של משרד החינוך בערבה תיכונה 100% גיוס לצה"ל ו-88.9% זכאות לבגרות

כתב לוקאל 23/07/2018
תלמידי ערבה תיכונה. הישגים מרשימים (צילום: מוא"ז ערבה תיכונה)

הישג מרשים למערכת החינוך במועצה האזורית הערבה התיכונה. על פי הנתונים שפורסמו על ידי משרד החינוך עולה, כי מערכת החינוך בערבה התיכונה השיגה תוצאות מרשימות.

על פי בדיקת משרד החינוך, כל ילדי הערבה מתגייסים לצה"ל, נתון המעניק למועצה 100% אחוזי גיוס, בפרמטר זה ומציב את הערבה בראש הרשימה.

 בנוסף, גם בתחום הזכאות לבגרות השיגה מערכת החינוך בערבה נתונים מרשימים במיוחד וניצבת בצמרת הארצית עם 88.5% ,כאשר לשם השוואה הממוצע הארצי עומד על 69% בלבד.

מלבד נתונים מרשימים אלו במועצה האזורית הערבה התיכונה יכולים לסמן וי גדול גם על שיפור עיקבי בזכאות ל-5 יחידות בנושאי הליבה- אנגלית ומתמטיקה. כך לדוגמה בתוך 3 שנים השלימה המועצה עליה של 6.9 אחוזים ב5 יחידות באנגלית וכיום עומדת על 55.8% כאשר הממוצה הארצי הינו רק  35.7%. בנוסף, ב-5 יחידות במטמטיקה השלימו ילדי הערבה עליה של 4.3 אחוזים בשלוש השנים האחרונות לרמה של 15.4%, 1.1% מעל הממוצע הארצי.

 במערכת החינוך בערבה התיכונה מציינים כי  תוצאות אלו הינם המשך ישיר למגמת השיפור הנמשכת במערכת במהלך השנים האחרונות כחלק מהישג המועצה בהגדלת תקציבי החינוך והצבת תחום זה בראש סדר העדיפות. כיום במועצה משקיעים 7 מיליון שקלים בשנה בחינוך ובשנים האחרונות נוספו שעות לימוד, נפתחו מגמות חדשות והורחב הצוות החינוכי. כמו כן גם תקציב משרד החינוך לתחום זה בערבה התיכונה גדל משמעותית במהלך שלוש השנים האחרונות.

 ראש המועצה האזורית הערבה התיכונה ד"ר אייל בלום קיבל בברכה את הנתונים: "ההתייחסות והטיפול במערכת החינוך בערבה, ניצב בראש סדר העדיפויות של המועצה וכתוצאה מכך- אנו רואים מגמת שיפור מתמשכת.  אנו מובילים בשנים האחרונות מהלכים רבים שמטרתם להמשיך במגמת חיזוק כלל המסגרות והמערכות החינוכיות, מהגיל הרך, ביה"ס היסודי, החטיבה והתיכון, המסגרות המיוחדות והחינוך הבלתי פורמאלי על מנת להעניק לכל ילד בערבה את המרחב החינוכי המוגן והרצוי להתפתחות מיטבית. אני גאה בילדי הערבה על הנתונים המרשימים, בהורים המשקיעים רבות בחינוך ילדיהם ובצוות החינוכי המקצועי והנהדר, על פועלו הרב למען הדור הצעיר".

עוד באילת
כתב לוקאל 03/10/2019
כתב לוקאל 20/08/2019
מחזקים את אילת
כתב לוקאל 08/07/2019
גן חורב באילת
כתב לוקאל 23/06/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
שוד מזוין לאור יום בכפר סבא
"אני אהיה הפתעת הבחירות"
אישום: גנב אופנוע, נמלט מהמשטרה והתנגש במעקה
אישום: גנב אופנוע, נמלט מהמשטרה והתנגש במעקה
שינוי בקריאת מדי המים
אישום: לקח בני ערובה בבנק ושדד מיליוני שקלים
גבר נספה בשריפה בקרית שמונה
הטיפים של הרבלייף שיעזרו לכם לישון טוב יותר
מרכיבים קואליציה