אילת

הערבה התיכונה בקדמת המדע והטכנולוגיה

שר המדע והטכנולוגיה בחר להעניק למוא"ז ערבה תיכונה ולעומד בראשה, תעודת הוקרה על העשייה הענפה להובלת הערבה לקידמה מדעית וטכנולוגית

כתב לוקאל 31/07/2018
הערבה התיכונה בקדמת המדע והטכנולוגיה
אייל בלום. מעודדים חדשנות (צילום: מועצה אזורית ערבה תיכונה)

במהלך השבוע האחרון זכו במועצה האזורית הערבה התיכונה במחווה מרשימה משר המדע והטכנולוגיה, ח"כ אופיר אקוניס בחר להעניק למועצה ולעומד בראשה- אייל בלום, תעודת הוקרה על העשייה הענפה להובלת הערבה לקידמה מדעית וטכנולוגית.

את הפעילות מרכזים במרכז הקהילה בערבה, יחד עם המועצה ומערכת החינוך בערבה, המייצרים ומובילים פעילויות ותכנים רבים לילדי האזור במטרה להגביר את החשיפה למדע וטכנולוגיה.

ראש המועצה האזורית הערבה התיכונה אייל בלום: "רובוטיקה, תכנות אפליקציות, וטרינריה, זואולוגיה, בוטניקה, מייקרס ותכנון ושימוש במדפסות תלת ממד, הן רק חלק מהתכנים אותם אנו מציעים לילדי הערבה, כדי לעודד חדשנות ומצוינות. לאיילת ביגר וצוות המרכז הקהילתי מובילים את העשייה הברוכה למען ילדי הערבה".

 יש לציין כי רק בשבוע שעבר, על פי הנתונים שפרסמו על ידי משרד החינוך זכתה הערבה התיכונה במקום הראשון  בשני פרמטרים מרכזיים- גיוס לצה"ל וזכאות לבגרות. על פי בדיקת משרד החינוך- כל ילדי הערבה מתגייסים לצה"ל, נתון המעניק למועצה 100% אחוזי גיוס, בפרמטר זה ומציב את הערבה בראש הרשימה.  בנוסף, גם בתחום הזכאות לבגרות השיגה מערכת החינוך בערבה נתונים מרשימים במיוחד וניצבת בצמרת הארצית עם 88.5% ,כאשר לשם השוואה הממוצע הארצי עומד על 69% בלבד. מלבד נתונים מרשימים אלו במועצה האזורית הערבה התיכונה יכולים לסמן וי גדול גם על שיפור עקבי בזכאות ל-5 יחידות בנושאי הליבה- אנגלית ומתמטיקה. כך לדוגמה בתוך 3 שנים השלימה המועצה עליה של 6.9 אחוזים ב5 יחידות באנגלית וכיום עומדת על 55.8% כאשר הממוצה הארצי הינו רק  35.7%. בנוסף, ב-5 יחידות במתמטיקה השלימו ילדי הערבה עליה של 4.3 אחוזים בשלוש השנים האחרונות לרמה של 15.4%, 1.1% מעל הממוצע הארצי.

 

עוד באילת
באילת מפנים אשפה באהבה
כתב לוקאל 17/04/2019
כתב לוקאל 17/01/2019
כתב לוקאל 01/01/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מועצות התלמידים בהרצליה התחרו בנושא מנהיגות ומנהיגים
מנהיגות ומנהיגים צעירים בהרצליה
פרידה מצבי
יערות הנגב נתונים לוונדליזם מוגבר
יערות הנגב נתונים לוונדליזם מוגבר
העצים בוכים, צועקים הצילו
"העצים בוכים, צועקים הצילו"
שוחים וזוכים
ניצחון על הדאבליסטית
כתובות נאצה נכתבו על תמונת רבין, זל
כתובות נאצה נכתבו על תמונת רבין, ז"ל
איך תדעו שהגעתם לרואה החשבון הנכון